Rejs Francja, Włochy i Hiszpania – Costa Fortuna – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Rejs Francja, Włochy i Hiszpania – Costa Fortuna

30.05 - 08.06.2019 (różne terminy)
od 3870 zł/os.

Trasa

 

 

23.05 – 01.06.2019                                      30.05 – 08.06.2019                                   06.06 – 15.06.2019

13.06 – 22.06.2019                                      20.06 – 29.06.2019                                    27.06 – 06.07.2019

04.07 – 13.07.2019                                      11.07 – 20.07.2019                                      18.07 – 27.07.2019

25.07 – 03.08.2019                                     01.08 – 10.08.2019                                     08.08 – 17.08.2019

15.08 – 24.08.2019                                      22.08 – 31.08.2019                                    29.08 – 07.09.2019

05.09 – 14.09.2019                                      12.09 – 21.09.2019

Program:

Rejs po Morzu Śródziemnym – Francja, Włochy i Hiszpania • Nicea – magia Lazurowego Wybrzeża • Monaco i Monte Carlo – ekskluzywny świat • Genua – przepiękna Liguria • Marsylia – wielokulturowe miasto • Barcelona – śladami Gaudiego • słoneczne Baleary – Majorka i Ibiza • Sardynia – rajska wyspa • statek Costa Fortuna **** – szeroki wybór atrakcji i polski pilot na statku

Galeria

 

Dzień 1

Zbiórka w Warszawie na lotnisku Chopina, stanowisko odpraw  (w strefie „Biura Podróży”, w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska) na 2 godz. przed wylotem.  Wylot z Warszawy do Nicei (możliwy lot z przesiadką). Po przylocie przejazd wzdłuż wybrzeża do Księstwa Monaco. Zwiedzanie miasta: Pałac Książęcy z katedrą, w której pochowana jest księżna Grace Kelly, Ogrody Egzotyczne oraz Muzeum Oceanografii. Następnie zwiedzimy Monte Carlo, znane ze wspaniałych kasyn, gdzie każdy może zostać milionerem. Po zwiedzaniu przejazd do Genui, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu przejazd do Parku Narodowego Cinque Terre obejmującego 5 górskich miast–widokówek, usytuowanych na stromych skałach na Wybrzeżu Liguryjskim. Pieczę nad tym jednym z najbardziej malowniczych regionów we Włoszech sprawuje UNESCO. W programie przejazd pociągiem do Monterosso (zwiedzanie miasteczka) oraz następnie rejs do Vernazza. Powrót do Genui. Zaokrętowanie i zakwaterowanie w kabinach (ok. 18:00 statek wypływa z portu). Czas na odpoczynek i nocleg. Nocny rejs.

Dzień 3

Ok. godz. 08:00 statek przypływa do portu w Marsylii. Zapraszamy na wycieczkę do Marsylii i Aix-en-Provance (dodatkowo płatna). Marsylia to największy port Francji i jedno z najstarszych miast Francji, mające swoje początki w czasach greckich. Zwiedzanie bazyliki Notre Dame, spacer po słynnej ulicy Canabiere, porcie obok fortu św. Jana i budynku Muzeum MuCEM (zwiedzanym z zewnątrz). Nastepnie przejazd do Aix-en-Provance, urokliwego miasta, w którym mieszkał i tworzył Paul Cezanne. Spacer po starym mieście, podczas którego zobaczymy m.in. imponującą katedrę St-Sauveur. Powrót do Marsylii. Ok. godz. 17:00 statek wypływa z portu w Marsylii w kierunku Tarragony (nocny rejs).

Dzień 4

Ok. godz. 08:00 statek przypływa do Tarragony. Proponujemy całodniową wycieczkę do stolicy Katalonii – Barcelony (dodatkowo płatna). Miasto od lat stanowi jedną z największych atrakcji Hiszpanii i przyciąga turystów z całego świata. Zwiedzanie zaczniemy od Parku Guell, jednego z najbardziej znanych i charakterystycznych dokonań architekta i wszechstronnego artysty – Antonio Gaudiego. Dalej zobaczymy dwa najsłynniejsze budynki, zaprojektowane przez niego, czyli kościół La Sagrada Familia oraz Casa Mila (z zewnątrz). Dalej przespacerujemy się najsłynniejszą barcelońską ulicą – La Rambla, którą dotrzemy na Placa Reial oraz do zabytkowej dzielnicy gotyckiej Barri Gotic, która stanowi jeden z najbardziej magicznych zabytków Katalonii. Zobaczymy tam m.in. wspaniały kościół Santa Maria del Mar. Dzień zakończymy wjazdem na wzgórze Montjuic, gdzie znajduje się Narodowe Muzeum Sztuki Katalońskiej z imponującym gmachem i skąd rozpościera się przepiękna panorama na miasto. Powrót do portu w Tarragonie. Wieczorem ok. godz. 20:00 statek wypływa z portu w Tarragonie w kierunku Majorki (nocny rejs).

Dzień 5

Ok. godz. 08:00 statek przypływa na Majorkę (Palma de Mallorca). To największe miasto Balearów, którego historia sięga czasów rzymskich. Zapraszamy na całodniową wycieczkę po stolicy oraz Valldemosie (dodatkowo płatną). Zwiedzanie Palmy rozpoczniemy od Parc del Marc. Później, ogrodami królewskimi dojdziemy do Katedry. Podczas spaceru po gotyckiej starówce Palmy zobaczymy budynek Urzędu Miasta, piękne patia, Stary Rynek i kościół Świętego Michała. Po południu uciekniemy od zgiełku miasta do baśniowej miejscowości Valldemosa malowniczo położonej w dolinie gór Sierra de Traumontana. Zwiedzimy zakon Kartuzów, cele, w których mieszkał Chopin oraz wysłuchamy 15-minutowego koncertu w Pałacu Sancho. Czas wolny na zakupy. Powrót do portu. Wieczorem, ok. godz. 20:00 statek wypływa z portu w Palmie w kierunku Ibizy (nocny rejs).

Dzień 6

Ok. godz. 07:00 statek przypływa na Ibizę. Trzecia co do wielkości wyspa Balearów, przyciąga turystów z całego świata przepięknymi widokami oraz barwnym życiem nocnym. W ciągu dnia zapraszamy na całodniową wycieczkę (dodatkową opłatą) po wyspie. Wycieczkę zaczniemy od przejazdu do Parku Narodowego Ses Salines, położonego w południowej części wyspy. Będąc schronieniem dla wielu gatunków ptaków oraz chroniąc wyjątkowe pola solankowe, oferuje także jedne z najpiękniejszych plaż na wyspie. Spacer po parku wraz z czasem na plażowanie. Dalej przejedziemy na punkt widokowy, skąd można podziwiać niezamieszkałą wyspę – Es Vedra. Za sprawą dużej zawartości żelaza, wysepka jest trzecim miejscem na Ziemi emitującym najsilniejsze pole magnetyczne – w obrębie wyspy nie działają kompasy, a także niektóre urządzenia elektryczne. W drugiej części dnia przejazd do Dalt Vila – najstarszego miasta Ibizy. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy m.in. zabytkową katedrę Santa Maria d’Eivissa oraz pozostałości murów miejskich. Wieczorem zapraszamy do samodzielnego eksplorowania stolicy wyspy – tutaj znajdują się najlepsze kluby Europy. Statek jest zacumowany w porcie, zakwaterowanie na statku.

Dzień 7

Ok. godz. 07:00 statek wypływa z portu na Ibizie w kierunku Sardynii. Cały dzień na morzu, czas na relaks. Zachęcamy do korzystania z licznych atrakcji na statku: kąpiele w basenie, kąpiele słoneczne, animacje, siłownie, jacuzzi, kasyno, sklepy i wiele innych. Dzienny i nocny rejs w kierunku Sardynii.

Dzień 8

Ok. godz. 09:00 statek przypływa do Olbii na Sardynii. Sardynia jest drugą co do wielkości wyspą Morza Śródziemnego, z doskonale zachowanymi lokalnymi tradycjami, łączącymi w sobie wpływy włoskie i hiszpańskie. Zapraszamy na całodniową wycieczkę (dodatkowo płatna). Rozpoczniemy ją od przejazdu na północ wyspy i przeprawy promowej na wyspę Maddalena, która należy do archipelagu wysp o tej samej nazwie. To obowiązkowy punkt podczas zwiedzania wyspy – widok przepięknych wysepek otoczonych szmaragdowymi wodami na długo pozostaje w pamięci. Powrót na Sardynię i przejazd trasą panoramiczną wzdłuż wybrzeża. Popołudnie spędzimy na słynnym Szmaragdowym Wybrzeżu. Przejazd do Porto Cervo, stolicy Consorzio Costa Smeralda, założonego w latach sześćdziesiątych XX w. przez Aga Khana, które stało się miejscem wypoczynku księcia i jego bogatych przyjaciół. Zobaczymy tam wspaniałe wille, imponujące jachty przycumowane w porcie, ekskluzywne butiki oraz miejsce spotkań śmietanki towarzyskiej – słynną Piazzetta. Powrót do portu w Olbii. Wieczorem ok. 18:00 statek wypływa z Olbii w kierunku Genui (rejs nocny).

Dzień 9

Ok. godz. 09:00 statek przypływa do portu w Genui. Wykwaterowanie z kabin i przejazd do Genui – zwiedzanie centrum historycznego miasta. W programie: Katedra San Lorenzo, dom słynnego żeglarza Krzysztofa Kolumba oraz Piazza de Ferrari z Pałacem Dożów wraz ze słynną ulicą Garibaldiego. Spacer zakończymy w starym porcie miasta, czas wolny. Po południu wyjazd w kierunku Nicei. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w okolicy Nicei i nocleg (Trasa ok. 180 km).

Dzień 10

Rano wykwaterowanie z hotelu (śniadanie możliwe w formie pakietów). Transfer na lotnisko. Wylot samolotu do Warszawy – lotnisko Chopina.

Uwagi do programu

UWAGA!!! Powyższy program rejsu jest schematem poglądowym. W różnych terminach rejsów zmianie mogą ulec porty, w których statek będzie cumował. Szczegółowe programy dla poszczególnych rejsów oraz propozycje fakultetów znajdziecie Państwo na R.pl.
– W zależności od warunków pogodowych na morzu lub na wyspach kapitan może podjąć decyzję o zmianie trasy lub nie zawijaniu do któregoś z portów wymienionych w programie.
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. Walutą obowiązującą na statku jest EUR.
– Kobiety powyżej 24 tyg. ciąży, niemowlęta do 24 miesiąca życia oraz osoby poniżej 18 lat życia (jeśli nie są pod opieką prawnych opiekunów) nie mogą odbyć rejsu i nie zostaną wpuszczone na statek.
– Przy zakwaterowaniu wymagany jest depozyt w gotówce (ok. 250 EUR/os) lub numer karty kredytowej; wszystkie rozliczenia na statku mają charakter bezgotówkowy i przy wykwaterowaniu zakupione towary, usługi są odliczane od depozytu bądź pobierane z karty kredytowej.
– Podczas trwania całego rejsu proponujemy dodatkowo płatne (gotówką w EUR) wycieczki fakultatywne.
– Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów.
– Na statek nie wolno wnosić niebezpiecznych przedmiotów, m.in: żelazek, scyzoryków, czajników elektrycznych, żywności, napojów (w tym alkoholowych) oraz żadnych materiałów łatwopalnych.
– Dowód osobisty lub paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.

 

Zakwaterowanie na objeździe

Statek – Costa Fortuna – duży statek wycieczkowy, zbudowany w 2003 r., należący do włoskiego armatora „Costa Cruises”. Statek składa się z 17 pokładów (w tym 13 do dyspozycji pasażerów), ma 272 m dł., a załoga liczy ponad 1030 osób. Statek może zabrać na pokład 3470 pasażerów.
Kabiny: 1358 kabin o różnej wielkości i standardzie. Główne rodzaje to kabiny: wewnętrzne (bez okna), zewnętrzne (z oknem) i zewnętrzne z balkonem. Wszystkie kabiny wyposażone są w 2 osobne łóżka lub jedno łóżko małżeńskie, posiadają: łazienkę (prysznic, toaleta, suszarka do włosów), toaletkę, telewizor, mini sejf oraz klimatyzację. Większość kabin wyposażonych jest w dodatkowe łóżko podwieszane (za zapytanie).
Kabina wewnętrzna bez okna. Zlokalizowane na pokładach 1, 2, 6 lub 9.
– Kabina zewnętrzna z oknem lub „bulajem”. Zlokalizowane na pokładach 1, 2, 7 lub 8. W zależności od lokalizacji kabiny (pokładu) okna mają zróżnicowane rozmiary, kształty (możliwy „bulaj”- okrągłe okno) i widoki.
Kabina zewnętrzna z balkonem. Zlokalizowane na pokładzie 6.
Do dyspozycji gości: recepcja, windy, mini-galeria handlowa, 4 restauracje (bufet i a’la carte), 13 barów, klub nocny (dyskoteka), kasyno, kino 4D, teatr, 4 odkryte baseny, 1 brodzik dla dzieci, 5 jacuzzi, taras słoneczny z leżakami (ręczniki przy basenach), wielofunkcyjne boisko sportowe, centrum SPA i salon piękności, siłownia, gry video, internet (dodatkowo płatny), punkt medyczny (płatny), fotograf. Dla dzieci: mini club (podział wg grup wiekowych). Na statku odbywają się różne animacje: zabawy sportowe, przedstawienia, muzyka na żywo, itp. Podczas niektórych imprez wieczornych wymagane stroje wieczorowe.

Usługi typu: internet, fax, telefon, masaże, zabiegi kosmetyczne, pralnia, usługi medyczne, zajęcia z instruktorem itp. oraz są dodatkowo płatne. Na statku akceptowane są karty kredytowe.

Wyżywienie: W cenie: 3 posiłki – śniadania, obiady/lunche i kolacje w restauracjach głównych i bufetowych.

Dodatkowo płatne – oferta kulinarna pozostałych restauracji; napoje do obiadów, kolacji oraz między posiłkami, napoje alkoholowe (alkohol jest sprzedawany osobom, które ukończyły 21 lat; osobom w wieku 18 – 20 lat – za zgodą prawnych opiekunów). Możliwość dokupienia na statku dodatkowych pakietów all inclusive z napojami (pakiety bezalkoholowe lub uwzględniające określone alkohole). Cena pakietu all inclusive waha się od ok. 18 EUR/os/dzień (napoje tylko do posiłków – obiadu i kolacji) do ok. 46 EUR/os/dzień (pakiet z drinkami i mini barem). Warunkiem skorzystania z pakietu all inclusive jest wykupienie go przez wszystkich pasażerów w kabinie na czas całego rejsu. Na statku obowiązuje zakaz wnoszenia napojów (w tym alkoholi) z zewnątrz.

Hotele: 2 rozpoczęte doby hotelowe w Nicei (1) i Genui (1) lub okolicy w hotelu **/*** ze śniadaniem w pokojach 2-os., 7 rozpoczętych dób hotelowych – na statku **** o dobrym standardzie w wybranych (opłaconych) typach kabin; kabiny 2-os z łazienkami (opis kabin i statku jw.).

Wizy

Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy w celu weryfikacji.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem (możliwe przesiadki) Warszawa – Nicea – Warszawa, transfery z/na lotnisko, opłaty lotniskowe i portowe, zakwaterowanie: razem 7 rozpoczętych dób hotelowych na statku armatora Costa Cruises, 2 rozpoczęte doby hotelowe w okolicy Nicei (1) i Genui (1) w hotelu **/*** ze śniadaniem, korzystanie z większości atrakcji na statku, 3 posiłki na statku, opiekę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, polskojęzycznego pilota/rezydenta lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta na statku podczas rejsu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za serwis pokładowy, programu zwiedzania w dniach 1., 2. i 9. imprezy oraz napiwków dla kierowców (ok. 220 EUR/os) – płatne obligatoryjnie na miejscu gotówką, wycieczek fakultatywnych podczas rejsu oraz innych wydatków osobistych.

Realizacja: eurostarsystem.eu