Włochy Na Obcasie (i) – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Włochy Na Obcasie (i)

07.05 – 14.05.22(różne terminy)
od 1399 zł/os.

Włochy na obcasie

Atuty oferty

  • Żagiel Itaki
  • Matera zawieszona na skale
  • Alberobello i bajkowe domki „trulli”
  • barokowe Lecce i białe Otranto
  • fakultatywny rejs po wybrzeżu Gargano
  • rozbudowane zwiedzanie Neapolu
  • śniadania i kolacje w cenie
  • przedłuż wakacje w Kalabrii

MMatera • Alberobello • Lecce • Otranto • Bari • San Giovanni Rotondo • Vieste • Wybrzeże Gargano • Neapol • Pompeje

Słońce, przepiękne krajobrazy, niezwykłe zabytki, turkusowe morze to atuty Apulii, regionu rozciągającego się od ostrogi aż do obcasa włoskiego buta. Trasa rozpoczyna się zwiedzaniem wykutej w skale Matery, następnie Alberobello z dzielnicą bajkowych „trulli”, przepiękne barokowe Lecce i Bari – stolica Apulii. Warto poznać atmosferę południa, spacerując przez białe, nieco senne Otranto. Dodatkowy fakultatywny rejs wzdłuż wybrzeża Gargano to relaks i niezapomniane pejzaże urokliwych wysp. Rozbudowany program zwiedzania Neapolu – klimatycznej stolicy Kampanii, zachwyci nie tylko amatorów włoskiego klimatu. Warto przedłużyć pobyt o wypoczynek na wybrzeżu Kalabrii, w wybranym hotelu z oferty ITAKI. Trasa we Włoszech: ok. 1220 km. W 2021 r. wycieczka otrzymała ŻAGIEL ITAKI za atrakcyjny program.

Trasa
Data:
12.06 – 19.06.22
03.07 – 10.07.22
24.07 – 31.07.22
14.08 – 21.08.22
04.09 – 11.09.22 

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Włoch. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
2. DZIEŃ. MATERA – ALBEROBELLO (trasa: ok. 250 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd nad Zatoką Tarencką do MATERY. Wizyta w zjawiskowym mieście zawieszonym na skale głębokiego wąwozu. Zwiedzanie dzielnicy Sassi, dawnego centrum Matery z domami wykutymi w skale, gdzie nakręcono sceny do filmu M. Gibsona „Pasja”. Przejazd do ALBEROBELLO, gdzie podziwiać można dzielnice „trulli”, bajkowych domków o kamiennych stożkowych dachach. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. LECCE – OTRANTO (trasa: ok. 200 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LECCE – małej Florencji południa, z piękną architekturą w stylu tzw. baroku z Lecce. Spacer po mieście i zwiedzanie: bazylika Santa Croce – najpiękniejsza budowla barokowa w rejonie, Palazzo Celestini, Piazza del Duomo otoczony zabytkowymi budynkami, świetnie zachowany rzymski amfiteatr z I w. p.n.e. Przejazd do OTRANTO, leżącego na styku dwóch mórz: Adriatyckiego i Jońskiego, znajdującego się na liście “Najpiękniejszych miasteczek Włoch”. Spacer po starówce, zwiedzanie katedry, w której znajduje się jedna z największych mozaik podłogowych we Włoszech. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. BARI – SAN GIOVANNI ROTONDO (trasa: ok. 280 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do BARI – stolicy regionu Apulia. Zwiedzanie: bazylika San Nicola z grobem Bony Sforzy, katedra San Sabino. Spacer po starym mieście. Przejazd do SAN GIOVANNI ROTONDO, związanego z działalnością słynnego mistyka Ojca Pio. Zwiedzanie sanktuarium i wizyta w miejscu spoczynku zakonnika. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. VIESTE – WYBRZEŻE GARGANO (trasa: ok. 200 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd do VIESTE. Czas wolny na wypoczynek lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs wzdłuż WYBRZEŻA GARGANO, podczas którego podziwiać można piękne zatoczki z jasnymi plażami, imponującymi formacjami skalnymi i grotami krasowymi. Zakończenie rejsu w Vieste. Krótki spacer po białym miateczku pełnym wąskich uliczek i klimatycznych zaułków. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. NEAPOL (trasa: ok. 50 km)
Śniadanie. Przejazd do NEAPOLU. Wizyta w opactwie Certosa di San Martino, barokowym kompleksie klasztornym Kartuzów. Wizyta w Castel Sant’Elmo – średniowiecznym zamku otoczonym murami obronnymi, obecnie spełniającym funkcję muzeum. Wjazd windą na najwyższą kondygnację, skąd rozpościera się panoramiczny widok na Wezuwiusz, Zatokę Neapolitańską, Centro Storico z wyraźnie zaznaczoną Spaccanapoli, dzielnicę Margellina i wzgórze Posilipo oraz Rivierę di Chiaia. Przejazd kolejką do eleganckiej dzielnicy Chiaia. Spacer urokliwymi uliczkami przez promenadę Margellina do Castel dell’Ovo, zamku wzniesionego na małej wysepce. Wizyta na Piazza del Plebiscito z Bazyliką San Francesco di Paola, Palazzo Reale, Teatro San Carlo – jednym z największych teatrów operowych w Europie. Podczas spaceru podziwiać można również neorenesansową Galerię Umberto I i Castel Nuovo, zwany rownież Maschio Angioino. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
7. DZIEŃ. POMPEJE (trasa: ok. 240 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do POMPEJÓW – miasta, w którym zatrzymał się czas. Zwiedzanie terenu wykopalisk antycznego miasta, zasypanego popiołem wulkanicznym w I w. n.e. Przejazd do hotelu w Kalabrii. Zakwaterowanie, czas wolny, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko i bezpośredni przelot do Polski. Dla osób przedłużających pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko i transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA:7 noclegów w hotelach**/***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem (busem/minibusem/vanem) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NWUWAGI:

  1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, opłaty klimatyczne, tour guide: ok. 150 EUR.
  2. Opłaty fakultatywne: rejs po wybrzeżu Gargano: ok. 40 EUR.
Włochy na obcasie
Włochy na obcasie
Włochy na obcasie
Włochy na obcasie
Włochy na obcasie
Realizacja: eurostarsystem.eu