Prowansja i Lazurowe Wybrzeże- od śnieżnej bieli Mont Blanc po lazur Francuskiej Riwiery – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Prowansja i Lazurowe Wybrzeże- od śnieżnej bieli Mont Blanc po lazur Francuskiej Riwiery

24.04 - 03.05.2021 (różne terminy)
od 2294 zł/os.

kwiecień 2021

24.04 – 03.05 (sob. – pon.)

maj 2021

15.05 – 24.05 (sob. – pon.)

czerwiec 2021

05.06 – 14.06 (sob. – pon.)
26.06 – 05.07 (sob. – pon.)

lipiec 2021

10.07 – 19.07 (sob. – pon.)

24.07 – 02.08 (sob. – pon.)

sierpień 2021

07.08 – 16.08 (sob. – pon.)

21.08 – 30.08 (sob. – pon.)

Program
NOWOWŚĆ! • Mont Blanc – dach Europy • Annecy i Chamonix – urok Alp • Arles i Avignon-prowansalskie miasta pachnące lawenda • Marsylia – najstarsze miasto Francji • Monako i Monte Carlo – Pałac Książęcy, kasyna i Formuła 1 • Eze – francuskie perfumy • Nicea – plaże i Promenada Anglików, Cannes – stolica kina i luksusowy kurort • 2 wolne dni na Lazurowym Wybrzeżu – czas na plażowanie

Dzień 1
Wyjazd z Polski według rozkładu. Przejazd przez Czechy, Niemcy oraz Szwajcarię. Podczas przejazdu organizowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 1400 km od granic Polski).

Dzień 2
Przejazd przez Szwajcarię. Przed południem dotrzemy do Genewy, gdzie udamy się na spacer po najpiękniejszej części miasta. Zobaczymy jezioro Lemańskie, urokliwą starówkę oraz gmach europejskiej siedziby ONZ (z zewnątrz). Następnie przejazd do Francji. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu (okolice Chambery lub Annecy).

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Chamonix – najbardziej znanego miasta Alp Francuskich. Wjazd najdłuższą na świecie kolejką linową na Aiguille du Midi (3842 m n.p.m.) u podnóża Mont Blanc i spacer po mieście. Przejazd do Annecy – przepięknego, położonego u ujścia rzeki Thiou miasteczka nazywanego alpejską Wenecją. Spacer po uroczej starówce i rejs statkiem po jeziorze D’Annecy. Powrót na nocleg do hotelu. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 4
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Avignon, bramy Prowansji i jednego z najbardziej fascynujących miast Francji. Wejdziemy na słynny most St. Benezet nad Rodanem (Most Awinioński), zobaczymy Pałac Papieski (z zewnątrz) i pospacerujemy po najciekawszych zaułkach miasta. Następnie udamy się do Arles, kolejnego miasta Prowansji nazywanego Małym Rzymem ze względu na liczne budowle z okresu, kiedy miasto było kolonią Juliusza Cezara. Najważniejsze z tych zabytków zobaczymy z zewnątrz podczas spaceru uliczkami starówki (m.in. Arena, Teatr Rzymski, Termy Konstantyna). Odwiedzimy również miejsca związane z Vincentem van Goghiem, który spędził w Arles kilkanaście miesięcy i stworzył tu jedne z najsłynniejszych obrazów w swojej karierze artystycznej.
Następnie przejazd na nocleg w okolicach Marsylii. (Trasa ok. 450 km).

Dzień 5
Po śniadaniu zwiedzanie Marsylii, najstarszego miasta Francji i największego portu w tym kraju. Udamy się na Wzgórze Strażnicze, skąd roztacza się wspaniała panorama na miasto. Odwiedzimy również Bazylikę Notre-Dame de la Garde. Następnie spacer wzdłuż Starego Portu i czas wolny na słynnej alei Canabière. Z Marsylii wyruszymy w stronę Saint Tropez – jednego z najbardziej znanych i eleganckich kurortów odwiedzany przez gwiazdy filmowe, modelki i ekscentrycznych miliarderów. Spacer po miasteczku. Następnie przejazd na nocleg w okolicach Antibes lub Juan Les Pins. (Trasa ok. 250 km).

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Księstwa Monaco. Zwiedzanie miasta: Pałac Książęcy z katedrą, w której pochowana jest księżna Grace Kelly oraz Muzeum Oceanografii. Następnie zwiedzimy Monte Carlo, znane ze wspaniałych kasyn, gdzie każdy może zostać milionerem. Popołudniu udamy się do maleńkiej miejscowości Eze, gdzie odwiedzimy Fabrykę i Muzeum Perfum Fragonard. Prowansja i Lazurowe Wybrzeża to miejsca związane na stałe z przemysłem perfumeryjnym. Maja tu swoje siedzimy najsłynniejsze firmy perfumeryjne, które dostarczają cennych esencji znanym domom mody. W fabryce i muzeum poznamy proces powstawania perfum i tajniki pracy „nosów”. Na koniec będziemy mogli dokonać pachnących zakupów w firmowym sklepie marki Fragonard. Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 120 km).

Dzień 7
Po śniadaniu czas wolny na plażowanie lub samodzielne zwiedzanie. Dla chętnych proponujemy fakultatywną wycieczkę do Cannes, dawnej wioski rybackiej, dzisiaj luksusowego kurortu znanego przede wszystkim z majowego Festiwalu Filmowego. Podczas spaceru bulwarem La Croisette zobaczymy Aleję Gwiazd, Pałac Festiwalowy i wspaniałe gmachy hoteli w stylu deco i belle époque. Następnie odwiedzimy niewielką starówkę Cannes, położoną na wzniesieniu, skąd roztacza się widok na Morze Śródziemne i port jachtowy. Koszt wycieczki to ok. 30 EUR/os. (wycieczka odbywa się w miarę możliwości i przy zebraniu min. 20 osób).

Dzień 8
Po śniadaniu czas wolny na plażowanie lub samodzielne zwiedzanie. Dla chętnych proponujemy fakultatywną wycieczkę do Kanionu Verdon połączoną z wizytą w prowansalskim miasteczku Moustiers Sainte Marie. Niezwykle malowniczy kanion o długości ok. 21 km może się poszczycić unikatową fauną i florą. W programie krótszy i mniej wymagający odcinek kaniony, który pokonamy rowerami wodnymi  (ok. 2 godzin). Będzie to świetna okazja do podziwiania turkusu wody i wapiennych skal, w których woda wyżłobiła sobie drogę miliony lat temu. Uwaga! Przeprawa rowerami wodnymi należy do bardzo relaksacyjnych i nie wymaga od uczestników wyjątkowej kondycji. Zaleca się zabranie plastikowych butów lub klapek. Następnie przejedziemy autokarem do niezwykle urokliwej i przepięknie położonej miejscowości Moustiers Sainte Marie, gdzie udamy się na krótki spacer. Czas na zakupy pamiątkowe i posiłek we własnym zakresie. Powrót do hotelu we wczesnych godzinach wieczornych. Koszt wycieczki to ok. 40 EUR/os. (wycieczka odbywa się w miarę możliwości i przy zebraniu min. 20 osób).

Dzień 9
Po śniadaniu przejazd pociągiem do Nicei, niekoronowanej stolicy Lazurowego Wybrzeża. Miasto zawdzięcza swoją urodę przepięknemu położeniu w Zatoce Aniołów. Po dotarciu do miasta udamy się na spacer po starówce, odwiedzimy Wzgórze Zamkowe, z którego roztacza się widok na Zatokę Aniołów, port, Stare Miasto i nowe dzielnice Nicei. W planach również słynna Promenada Anglików. Następnie czas wolny na ostatnie zakupy pamiątkowe lub obiad we własnym zakresie. Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. Przejazd przez Włochy, Austrię, Czechy. Na trasie organizowane są krótkie postoje.

Dzień 10
Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych (Woszczyce-Orzesze ok. 10:00).

Uwagi do programu
– Hotel na Lazurowych Wybrzeżu (okolice Antibes/Juan les Pins) położony jest ok. 2 km od plaży. Hotele nie dysponują serwisem ręczników plażowych, więc zalecamy zabranie własnego.
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po wszystkich obiektach muzealnych.
– W dniu 9 program realizowany środkami komunikacji miejskiej (pociąg).

Cena podstawowa obejmuje: przejazd autokarem (klimatyzacja, video, minibar i wc), zakwaterowanie w hotelach (7 rozpoczętych dób hotelowych), 7 śniadań serwowanych w restauracjach hotelowych (kontynentalne, podawane na słodko), ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż), program turystyczny j. w. i opiekę polskojęzycznego pilota.

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, taksy klimatycznej, zestawu słuchawkowego Tour Guide (łączny koszt uczestnictwa w programie to ok. 185 EUR/os dorosła oraz 160 EUR/dziecko do 12 roku życja, płatne pilotowi jako pakiet) oraz innych wydatków osobistych.

Realizacja: eurostarsystem.eu