Powitanie lata – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Powitanie lata

15.04 - 25.04.2020 (różne terminy)
od 2504 zł/os.
Trasa

  • Terminy i ceny
Data
15.04 – 25.04.2020
20.05 – 30.05.2020
24.05 – 03.06.2020
  • Program

Burzliwa historia Bałkanów – Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Albania – najpiękniejsza z greckich wysp – Korfu – UNESCO: Mostar, Dubrownik, Kotor, Budva i Gijrokaster – perły natury: urzekające bałkańskie wybrzeże, Park Narodowy Krka, fiordy południa Europy oraz wywierzysko Blue Eye.

Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu. Przejazd przez Czechy, Austrię i Słowenię. Po drodze planowane są krótkie postoje. Przyjazd do Zagrzebia i zwiedzanie najważniejszych zabytków miasta – zaczniemy od placu bana Jelačića, który był świadkiem najważniejszych wydarzeń w kraju. Zobaczymy też katedrę WNMP, Gornji Grad, chorwacki parlament Sabor, kościół św. Marka, wieżę Lotršćak, Bramę Kamienną, Dolac – targowisko miejskie oraz malowniczą uliczkę Tkalčićeva. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Zagrzebia.
Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Krka – rzeka Krka, płynąc przez wapienne podłoże wytworzyła nieregularne koryto, najciekawsze miejsce to niemal półkilometrowy odcinek, gdzie rzeka przepływa przez 17 kaskad, pokonując spadek terenu o wysokości 45 metrów. Przejazd do hotelu w okolicach Splitu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do największego miasta Dalmacji – Splitu, gdzie zobaczymy ruiny antycznego pałacu cesarza Dioklecjana (jeden z najpiękniejszych w Europie przykładów rzymskiej architektury obronnej), katedrę, mauzoleum cesarza i malowniczy port. Następnie udamy się do Trogiru, nadmorskiego miasteczka, gdzie spacerując po malowniczej starówce zobaczymy m.in. ratusz z przełomu XIV i XV w. i katedrę św. Wawrzyńca. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Sarajewa.
Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Sarajewa, stolicy Bośni i Hercegowiny, miasta założonego w XV w. przez Turków Osmańskich i położonego w pięknej dolinie rzeki Miljacka. W programie zwiedzanie zabytkowego centrum miasta, m. in. meczet Gazi Husrev-beja, bazar oraz Latinski Most – miejsce zamachu na arcyksięcia Ferdynanda. Następnie udamy się do Mostaru i zwiedzimy tam zabytkowe, średniowieczne centrum, przejdziemy Starym Mostem (symbol miasta, UNESCO), odwiedzimy meczet Koski Mehmed – Paszy, dom turecki oraz dzielnicę Stara Carsija. Jeśli czas pozwoli przejazd do Medjugorje miejsca, gdzie w 1981 r. objawiła się Matka Boska, krótka wizyta w sanktuarium. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Neum.
Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do Chorwacji. Zwiedzanie Dubrownika – perły Adriatyku, pięknie położonego miasta, pełnego zabytków i niezwykłych uliczek. Podczas spaceru poznamy jego historię, a także zobaczymy m.in. klasztor franciszkanów, Muzeum Apteki oraz słynne mury miejskie. Dla chętnych i za dodatkową opłatą ok. 10 Eur/os rejs statkiem wokół murów miejskich. Następnie przejazd nadmorską, widokową trasą do Czarnogóry. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 6
Po śniadaniu zwiedzanie Czarnogóry, które zaczniemy od Budvy, obecnie najatrakcyjniejszego kurortu kraju, w programie Stare Miasto, z murami obronnymi z XV w. tworzącymi system fortyfikacji oraz pełne krętych uliczek, placy i zabytków. Następnie zwiedzanie Kotoru (UNESCO) – to portowe miasto, malowniczo położone u podnóża masywu Lovćen. Okolica Kotoru przypomina norweskie krajobrazy i jest określana, jako położony najdalej na południe fiord Europy. W programie m.in. Katedra św. Trifona i wieża zegarowa z XVII w. Przejazd słynnymi serpentynami wzdłuż Boki Kotorskiej do Njeguszy, miejsca narodzin przedstawicieli z dynastii Petrowićów, a obecnie słynącej z produkcji sera i suszonej szynki. Następnie udamy się do Cetinje, historycznej stolicy Czarnogóry. Najbardziej okazałym budynkiem w mieście jest Muzeum Narodowe, niegdyś pałac ostatniego króla Mikołaja I Petrovića. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 7
Po śniadaniu zwiedzanie Kruji, miasta nazywanego albańskim Krakowem. W miasteczku zobaczymy muzeum Skanderbega, największego bohatera narodowego Albanii. Następnie przejazd do Tirany, gdzie spacerując ulicami miasta zobaczymy m in. Plac Skanderbega, Piramidę (kiedyś muzeum E. Hodży), Pałac Prezydencki i Kongresowy. Przejazd do hotelu w okolicach Tirany, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
Dzień 8
Po śniadaniu zwiedzanie Gjirokaster (UNESCO) – ,,miasta szarych dachów”, jednego z największych miast w Albanii, położonego w dolinie rzeki Drinos. Centralnym punktem jest górująca nad miastem cytadela z XIII w, z której murów można podziwiać charakterystyczną zabudowę miasta. W mieście zachował się także stary bazar oraz siedemnastowieczny meczet. Gjirokaster, to również rodzinne miasto byłego albańskiego dyktatora – Envera Hodży. Przejazd do Syri i Kalter, gdzie znajduje się wywierzysko Blue Eye. To podwodne źródło zachwyca krystalicznie czystą wodą, której kolory intensywnego błękitu przechodzą z ciemnego odcienia wewnątrz do jasnego na zewnątrz, co przypomina niebieskie oko. Jeśli czas pozwoli wycieczka fakultatywna do Butrintu (UNESCO) nazywanego bałkańskimi Pompejami (płatna dodatkowo ok. 15 Eur/os). To starożytne miasto portowe jest jednym z najciekawszych stanowisk archeologicznych w tej części Bałkanów, w programie m.in. pozostałości rzymskich łaźni, agora, teatr, świątynie: Asklepiosa i Minerwy. Nocleg w hotelu w okolicach Sarandy (w tym dniu nie ma kolacji). Dla chętnych wieczorek albański (płatny ok. 37 Eur/os) – w programie poczęstunek i wino oraz pokaz tańca albańskiego (występ grupy prezentującej unikatową i powoli zanikającą tradycję jaką jest śpiew polifoniczny – UNESCO).
Dzień 9
Po śniadaniu przejazd do portu – przeprawa promowa na grecką wyspę Korfu. Zwiedzanie rozpoczniemy od wizytówki wyspy – Pontikonissi (Wyspa Mysia), następnie wizyta w stolicy, której starówka wpisana jest na listę UNESCO, a podzielone na kilka części, jest ciekawą mieszanką architektoniczno-kulturową. Zobaczymy między innymi Stary Fort, pałac św. Michała i Jerzego, Esplanadę i ratusz miejski. Spacer słynną Liston, ulicą z arkadami, przy której znajdują się eleganckie kawiarnie do kościóła św. Spiridona Miracoulous, patrona wyspy. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 10
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko, wylot samolotem czarterowym do Polski. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl
Uwagi do programu
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. – Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.
– Panie są proszone o wzięcie chusty do nakrycia głowy (wejście do cerkwi/meczetu).
– Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu)! Prosimy o podanie numeru i daty ważności dokumentu najpóźniej 7 dni przed rozpoczęciem imprezy.
– Jeżeli Uczestnikiem wycieczki jest osoba niepełnoletnia podróżująca w towarzystwie tylko jednego z rodziców, zobowiązana jest posiadać pismo notarialne drugiego z rodziców, przetłumaczone na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażające zgodę na podróż dziecka – w piśmie notarialnym muszą być wymienione wszystkie kraje przez które przebiega podróż.
– Jeżeli Uczestnikiem wycieczki jest osoba niepełnoletnia podróżująca pod opieką osób pełnoletnich niebędących rodzicami widniejącymi w akcie urodzenia, opiekun zobowiązany jest do posiadania pisma notarialnego od obojga rodziców, przetłumaczonego na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażającego zgodę na podróż dziecka – w piśmie notarialnym muszą być wymienione wszystkie kraje przez które przebiega podróż.

Zakwaterowanie na objeździe

Hotele **/ *** (kategoria lokalna), 9 rozpoczętych dób hotelowych.

Pokoje: funkcjonalnie wyposażone, 2 – osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami i w większości hoteli z TV.

Do dyspozycji gości: recepcja, bar, restaurację, niekiedy z nich posiada basen.

Uwagi do programu

– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

– Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.

– Panie są proszone o wzięcie chusty do nakrycia głowy (wejście do cerkwi/meczetu).

– Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu)! Prosimy o podanie numeru i daty ważności dokumentu najpóźniej 7 dni przed rozpoczęciem imprezy.

Wizy – informacje dla sprzedawców

Paszport/Dowód osobisty

Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu lub dowodu osobistego, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na 10 dni roboczych przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych. Udział i realizacja imprezy może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: wyjazd autokarem (wg programu), przelot samolotem czarterowym na trasie Korfu – Polska, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (9 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania i obiadokolacje zgodnie z programem wycieczki, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, systemu Tour Guide, dodatkowych posiłków i napojów do obiadokolacji, opłaty klimatycznej ok.1 Eus/dzień/osba oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie (łącznie z systemem Tour Guide, bez opłaty klimatycznej) – ok. 123 EUR/os. Cena nie obejmuje greckiego podatku turystycznego ok. 1,5-2 Eur/pokój/dziennie, podatek płatny będzie w recepcji przed zakwaterowaniem.

Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.4/6.

Inne
NOWOŚĆ – obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.

Realizacja: eurostarsystem.eu