Soczysta zieleń Madery 11 dni / kontynent+Madera/ – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Soczysta zieleń Madery 11 dni / kontynent+Madera/

29.04 - 09.05.2020 (róże terminy)
od 4710 zł/ za os.
Data
27.04 – 07.05.2020
29.04 – 09.05.2020
21.05 – 31.05.2020
06.06 – 16.06.2020
11.06 – 21.06.2020
04.07 – 14.07.2020
18.07 – 28.07.2020
14.08 – 24.08.2020
11.09 – 21.09.2020

Program

Madera – wyspa wiecznej wiosny • lewady, lasy wawrzynowe (lista UNESCO) i zabytkowe domy w Santana • Lizbona – miasto markiza Pombala • klasztory UNESCO – Hieronimitów, Alcobaca i Batalha • Fatima i Braga – ośrodki religijne • winne Porto • akademicka Coimbra
 

madera

 

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu. Po przylocie transfer do hotelu w okolicach Lizbony. Wieczorem kolacja i nocleg. Uwaga! W przypadku nocnych godzin przelotu w tym dniu nie będzie kolacji.
Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do Lizbony i zwiedzanie stolicy Portugalii: wieża Belem, klasztor Hieronimitów (UNESCO) – zbudowany dla uczczenia podróżnika Vasco da Gamy i jego wyprawy do Indii, Pomnik Odkrywców symbolizujący dawna potęgę kolonialnej Portugalii. Przejazd do centrum i spacer uliczkami Baixy i Alfamy: Praca Rossio, Rua Augusta, katedra la Se, misterna konstrukcja windy św. Justyny i lizbońskie kamienice z fasadami krytymi azulejos – słynnymi portugalskimi płytkami ceramicznymi. Kolejnym punktem programu będą tereny wystawowe Expo’98, szczególnie polecamy wspaniałe oceanarium Pavilhao dos Oceanos, kompleks 5 ogromnych akwariów mieszczących faunę i florę morską: od ławic sardynek po rekiny, pingwiny i koralowce. Na zakończenie zwiedzania przejedziemy na nietypowy punkt widokowy. W cokole potężnego pomnika Chrystusa Króla mieści się platforma widokowa, skąd roztacza się niezapomniana panorama całej Lizbony. Kolacja i nocleg w okolicach Lizbony. Wieczorem dla chętnych i za dodatkową opłatą wieczór fado (ok.40 Eur/os.).
Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Sintry. Po drodze podjedziemy na najbardziej na zachód wysunięty punkt kontynentalnej Europy – Cabo da Roca. W Sintrze zwiedzenie nietypowego zabytku jakim jest Pałac Regaleira (Quinta da Regaleira), rezydencja nie tylko książąt portugalskich, ale i loży masońskiej. Spacer owianymi tajemnicą labiryntami korytarzy, studni oraz sekretnych przejść. Transfer do Obidos – otoczone średniowiecznymi murami urokliwe miasteczko, z krętymi uliczkami i bielonymi kamienicami, sklepami z ceramiką i pamiątkami, niewielkimi restauracjami. Przejazd do Alcobaca. W Alcobaca znajduje się opactwo Cystersów, przykład doskonałej w formie gotyckiej architektury cysterskiej, z największym kościołem w Portugalii. Kolacja i nocleg w okolicy Alcobaca. (Trasa ok. 270 km).
Dzień 4
Po śniadaniu wizyta w sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej, w której ołtarz przedstawia scenę objawienia trójce dzieci: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie. (Uwaga: do bazyliki nie wolno wchodzić w kapeluszach, szortach itp. – konieczne są skromne stroje). Następnie przejazd do Porto – zwiedzanie miasta słynącego ze wspaniałych win. Serce Porto stanowi Praca de Liberdade z pomnikiem Piotra IV, Ratusz Miejski, katedra Se, Pałac Biskupi, Casa do Infante, Cais da Ribeira – najbardziej gwarne miejsce w Porto, wpisane na listę UNESCO. Rejs statkiem po rzece Douro. Wizyta w winiarni, gdzie zapoznamy się z procesem produkcji słynnego porto i gdzie warto spróbować lokalnych trunków. Kolacja i nocleg w okolicy Porto. Uwaga! Możliwe przeniesienie części programu zwiedzania Porto na poranek dnia 5. Dla chetnych wycieczka lokalna do Tomar (ok. 15 Eur/os. i bilet wstępu do klasztoru ok. 6 Eur/os.).
Dzień 5
Po śniadaniu i ewentualnym zwiedzaniu Porto, przejazd do Bragi – miasta nazywanego „portugalskim Rzymem” oraz ważnego ośrodka religijnego kraju. Spacer uliczkami miasta: katedra Se, Pałac Arcybiskupi z XVIII-wieczna fontanną, Praca Agrolongo i na koniec zwiedzania przejazd do sanktuarium Bom Jesus, z imponującymi schodami oraz tarasami. Kolacja i nocleg w okolicach Bragi. (Trasa ok. 55 km).
Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Coimbry – ośrodka akademickiego położonego nad rzeką Mondego: starówka, wieża zegarowa, Stary Uniwersytet, Biblioteca Joanina, arkadowe budynki Sala Grande dos Actos, w których odbywają się uroczystości akademickie. Przejazd do Batalha, znanej głównie z klasztoru Santa Maria da Vitoria, który powstał dla upamiętnienia zwycięstwa króla Jana I nad Hiszpanami pod Aljbarrotą. Klasztor uznawany jest za perłę późnego gotyku, w jego skład wchodzą m.in.: trójnawowa bazylika z transeptem, Kaplica Fundatora, Krużganek Królewski czy Niedokończone Kaplice. Kolacja i nocleg na Wybrzeżu Lizbońskim. (Trasa ok. 400 km).
Dzień 7
Śniadanie. Czas wolny na kąpiele morskie i słoneczne. Kolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 8
Po śniadaniu przejazd na lotnisko. Wylot do Funchal na Maderze (w przypadku wylotu wcześnie rano śniadanie w formie pakietów). Madera przez swoje naturalne piękno, zróżnicowany krajobraz, bogatą florę, łagodny klimat wyspa nazywaną jest Wyspę Wiecznej Wiosny lub Perłą Atlantyku. Pierwszym miejscem odwiedzanym tego dnia będzie Machico, najstarsze miasto Madery. Zapraszamy na spacer podczas którego będzie okazja podziwiania wspaniałego widoku na Atlantyk. Przerwa na kawę. Po przejeździe przez urokliwe miasteczka dotrzemy do wioski Santana, słynącej z tradycyjnych i charakterystycznych budynków i domów mieszkalnych w kształcie litery A. Przerwa na lunch (dodatkowo płatny). Kolejnym punktem programu będzie Ribeiro Frio – mała górska miejscowość słynąca ze stawów hodowlanych pstrąga tęczowego, otoczona oryginalnym lasem wawrzynowym. Jest to dobre miejsce, aby spróbować typowego napoju „poncha”, robionego z rumu z trzciny cukrowej z dodatkiem miodu i soku z limonek. Jeśli pozwolą na to warunki pogodowe pojedziemy na Pico do Arieiro – znajdujący się na wysokości 1810 m.n.p.m. trzeci najwyższy szczyt Madery. Ostatnim punktem programu tego dnia będzie Monte – urokliwa wieś położona powyżej stolicy Funchal, słynąca z pięknego kościoła gdzie pochowany jest ostatni cesarz Austro-Węgier, ogrodów publicznych oraz zjazdów na saniach. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 80 km)
Dzień 9
Po śniadaniu zwiedzanie Funchal – stolicy wyspy. Rozpoczniemy od Mercado dos Lavradores – najsłynniejszego targu Madery, gdzie można nie tylko zobaczyć co właśnie złowili rybacy, ale i skosztować słynnych krzyżówek różnych owoców np. marakui z truskawką, czy banana z ananasem. Następnie spacer uliczkami starego miasta. Kolejnym punktem programu będzie miejski ogród botaniczny, gdzie na 8300 m2 można zapoznać się z piękną florą Madery i całego świata. Jeśli wystarczy czasu wizyta w jednej z winiarni, gdzie będzie można zobaczyć jak produkuje się znane wino – maderę, w programie przewidziana także degustacja. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
Dzień 10
Po śniadaniu pojedziemy do jednej z najsłynniejszych typowych wiosek rybackich Camara de Lobos – przerwa na kawę. Następnie przejazd na Cabo Girao, jeden z najwyższych klifów w Europie. Spacer po szklanej platformie i fantastyczne widoki. Kolejnym odwiedzanym tego dnia miejscem będzie przełęcz Encomeada, do której dojeżdżamy górska drogę przez przepiękną dolinę. W wiosce Sao Vicente, położonej na północnym wybrzeżu wyspy proponujemy podziemny spacer w powulkanicznej jaskini. Stamtąd przejedziemy drogą wzdłuż północnego wybrzeża aż do Porto Moniz, które słynie z naturalnych wulkanicznych basenów skalnych – możliwość kąpieli (w zależności od pogody). Powrót na południe przez płaskowyż Paul da Serra, zwany „maderską tundrą”. Na południowo zachodnim wybrzeżu dotrzemy do tzw. „bieguna ciepła Madery”. Miejscowości Calheta i Ponta do Sol słyną najbardziej z kąpieli morskich i słonecznych oraz rozległych upraw bananów. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 125 km)
Dzień 11
Śniadanie. Transfer na lotnisko w Funchal. Wylot z Funchal do Warszawy (z przesiadką w Lizbonie). W przypadku wczesno porannego wylotu do Lizbony może nie być śniadania.
Uwagi do programu
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.
– W hotelach na terenie Lizbony konieczna opłata podatku turystycznego ok. 2 Eur/os/dzień (opłata dla osób powyżej 13 roku życia).
-W hotelach w Porto, przy zakwaterowaniu, pobierany jest podatek turystyczny – ok. 2 Euro od osoby za dzień (opłata dla osób powyżej 13 roku życia).
– W hotelach na Maderze, przy zakwaterowaniu pobierany jest podatek turystyczny – ok. 1 Euro od osoby za dzień (opłata dla osób powyżej 18 roku życia)

Zakwaterowanie na objeździe
Zakwaterowanie:

Hotele *** – położone poza zwiedzanymi miastami.

Pokoje: 1-, 2-, 3 – osobowe, (przy czym 3 – osobowe, to z reguły pokój 2 – osobowy z dostawką), wszystkie z łazienkami i wc, często z telefonem i radiem i klimatyzacją.

Do dyspozycji gości:

na miejscu w hotelu restauracja i bar

Wyżywienie:
śniadania kontynentalne i serwowane obiadokolacje

Kategoria lokalna:
***

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot do Lizbony, przelot wewnętrzny Lizbona-Funchal-Lizbona, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, 10 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j. w., opiekę polskiego pilota podczas objazdu oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu, opłat za miejscowych przewodników, podatku turystycznego w hotelach w Lizbonie (ok 2 EUR/os/dzień) w Porto (ok 2 EUR/os/dzień) oraz na Maderze (ok. 1 EUR/os/dzień), systemu Tour Guide, dodatkowych posiłków i napojów do kolacji oraz wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu, usług przewodników lokalnych, napiwku dla kierowców, systemu Tour Guide – ok. 190 Eur/os. (płatne jako pakiet u pilota na miejscu). W tej kwocie nie są zawarte wycieczki lokalne (ceny podane są w programie imprezy).

Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.9/6.

Inne
Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.

Realizacja: eurostarsystem.eu