Hiszpania / Portugalia od deski do deski – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Hiszpania / Portugalia od deski do deski

11.10 - 18.10.2022 (różne terminy)
od 6000 zł/os.

Terminy:
30 maj – 14 cze 2022
06 – 21 cze 2022
09 – 23 cze 2022

13 – 28 cze 2022

16 – 30 cze 2022
20 cze – 05 lip 2022
23 cze – 07 lip 2022

27 cze – 12 lip 2022
30 cze – 14 lip 2022
04 – 19 lip 2022
07 – 21 lip 2022

11 – 26 lip 2022
14 – 28 lip 2022
18 lip – 02 sie 2022
21 lip – 04 sie 2022

25 lip – 09 sie 2022

28 lip – 11 sie 2022
01 – 16 sie 2022

04 – 18 sie 2022
08 – 23 sie 2022

Program

Lizbona – miasto markiza Pombala • klasztory UNESCO – Hieronimitów, Tomar, Alcobaca • średniowieczne Guimaraes i Obidos • piękne plaże Cascais • Aveiro – portugalska Wenecja • fatimskie sanktuarium • winne Porto • królewska Sintra • dla chętnych możliwy dodatkowy tydzień w Algarve lub Costa de la Luz

 

Galeria

 

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady
Po przylocie transfer do hotelu w regionie Algarve. Wieczorem kolacja i nocleg. Klienci przylatujący do Faro późnym wieczorem nie mają w tym dniu kolacji.

Dzień 2
Przejazd do Sintry – miasta zwanego portugalską Arkadią, gdzie królowie Portugalii wypoczywali w swoich imponujących pałacach. Zobaczymy Palacio Nacional – położony w samym sercu Sintry Pałac Narodowy jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w Portugalii. Jego charakterystyczne kominy widnieją na większości pocztówek z Sintry, a sam pałac kryje we wnętrzach wiele pięknych i cennych przedmiotów oraz dekoracji. W przeszłości był on najczęściej wybieraną siedzibą królewską w Portugalii i pozostawał w nieustannym użyciu od XV wieku do upadku monarchii w 1910 roku. W czasie wolnym będzie okazja pospacerować po urokliwych uliczkach miasta oraz spróbować miejscowych specjałów np. ciastek serowych queijadas. Przejazd na Cabo da Roca – przylądek skały – najbardziej na zachód wysunięty punkt kontynentalnej Europy, a następnie panoramiczny przejazd wzdłuż wybrzeża do Cascais, jednego z kurortów lizbońskich. Poza plażą, w centrum miasteczka znajdziemy pełne kawiarni i sklepów, małe, kolorowe uliczki, wyłożone calçada portuguesa z których słynie Cascais. Przejazd na kolację i nocleg do hotelu w okolicach Lizbony. Wieczorem dla chętnych, dodatkowo płatny wieczór fado (ok.40-45 Eur/os).

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd w kierunku Lizbony i zwiedzanie stolicy Portugalii. Zobaczymy dzielnicę Baixa i misterną konstrukcję windy św. Justyny, słynny deptak Rua Augusta, katedrę oraz zamek św. Jerzego. W programie także dzielnica Alfama z jednym z najpiękniejszych punktów widokowych Lizbony. W czasie wolnym – okazja do spróbowania portugalskich przysmaków, np. słynnego bacalhau (dorsza). Kolejnym punktem programu będzie dzielnica Belem: klasztor Hieronimitów (UNESCO), wieża Belem, róża wiatrów oraz pomnik odkryć geograficznych upamiętniających sławnych portugalskich zdobywców: Henryka Żeglarza, Vasco da Gama oraz Ferdynanda Magellana. Ostatnim punktem programu będą tereny wystawowe Expo’98, szczególnie polecamy wspaniałe oceanarium Pavilhao dos Oceanos, kompleks 5 ogromnych akwariów eksponujących faunę i florę morską: od ławic sardynek po rekiny, pingwiny i koralowce. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Lizbony.

Dzień 4
Po śniadaniu pojedziemy do Obidos – „miasta królowych” z imponującym zamkiem zaliczanym do siedmiu cudów Portugalii. Jest to otoczone średniowiecznymi murami obronnymi urokliwe miasteczko, z krętymi uliczkami i bielonymi kamienicami, sklepami z ceramiką oraz pamiątkami, niewielkimi restauracjami serwującymi lokalny likier wiśniowy – ginja. Obecnie w zamku znajduje się hotel historyczny Pousada Castelo Óbidos, z pokojami nazwanymi imionami królów i królowych, którzy tu niegdyś mieszkali. Kolejnym punktem będzie Coimbra i zwiedzanie tego słynnego ośrodka akademickiego położonego nad rzeką Mondego: wieża zegarowa Torre, Stary Uniwersytet, Biblioteca Joanina, arkadowe budynki Sala Grande dos Actos, Largo da Portagem (głównego placu dzielnicy Baixa). Po południu udamy się do Aveiro – miasta nazywanego często „portugalską Wenecją” ze względu na lagunę oraz kanały, które nadają Aveiro szczególny charakter. Rejs kanałami Aveiro na kolorowych łodziach moliceiros oraz czas wolny w starej dzielnicy Beira Mar. Następnie przejazd do hotelu na kolację i nocleg w okolicach Porto lub Bragi.

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do Viana do Castelo – miasta, którego kręte uliczki oraz zaciszne place przenoszą w czasy średniowiecza: Praca da Republica – główny plac miasta z XVI-wieczną fontanną , dom słynnego żeglarza Joao Velho, renesansową kamienicę – Misericordia oraz inne średniowieczne budowle miejskie. Panorama miasta i ujścia rzeki Limy do Oceanu Atlantyckiego ze wzgórza św. Łucji. Kolejnym punktem programu będzie Guimaraes – miasto uważane za kolebkę Portugalii. Historyczna starówka Guimaraes została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO: średniowieczne kamienice, masywne mury Castelo de Guimaraes, pałac hrabiów Braganca (ostatniej dynastii panującej w Portugalii) oraz główny plac miasta – Largo da Oliveira. Udamy się także do Bom Jesus do Monte – sanktuarium słynącego z pięknych barokowych schodów poświęconych Pięciu Zmysłom i Trzem Cnotom Głównym. Przejazd do Bragi nazywanej portugalskim Rzymem. Spacer po mieście: najstarsza katedra w Portugalii, ogród św. Barbary przy Pałacu Biskupim oraz główny plac miasta Praca da Republica, gdzie liczne restauracyjki zachęcają do spróbowania specjałów północnej Portugalii. Powrót do hotelu i kolacja w okolicach Porto lub Bragi.

Dzień 6
Po śniadaniu spacer po Porto, podczas którego zobaczymy: Torre Dos Clerigos – najwyższa wieża w mieście, Avenida Dos Aliados z ratuszem i pomnikiem króla Piotra IV, stacja Sao Bento zdobiona obrazami wykonanymi z azulejos. Spacer zakończymy w Cais da Ribeira – w najbardziej gwarnym miejscu Porto wpisanym na Listę UNESCO. W programie także wizyta w bodedze, podczas której poznamy proces produkcji wina porto, czas na degustację. Podczas rejsu po rzece Douro będziemy podziwiać konstrukcję sześciu mostów łączących brzegi Porto i Vila Nova de Gaia oraz wspaniałą panoramę miasta. Następnie przyjedziemy do Alcobaca, gdzie znajduje się opactwo Cystersów, przykład doskonałej w formie, gotyckiej architektury cysterskiej. Warte zobaczenia są grobowce króla Piotra I i jego tragicznie zmarłej kochanki Ines de Castro, Sala Królów, kuchnie czy krużganki. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Fatimy.

Dzień 7
Po śniadaniu czas wolny w Fatimie na wizytę w sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej, w której ołtarz przedstawia scenę objawienia trójce dzieci: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie. Uwaga! Do bazyliki nie wolno wchodzić w kapeluszach, szortach itp. – konieczne są skromne stroje. Dla chętnych wycieczka do miasteczka Tomar znanego przede wszystkim z wspaniale zachowanego zespołu klasztornego Convento de Cristo, portugalskiej siedziby Templariuszy i Zakonu Chrystusowego (UNESCO), (ok. 15 EUR/os i ewentualnie bilet wstępu ok. 6 EUR/os). Po południu powrót na południe Portugalii. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu w Algarve.

Dzień 8
Śniadanie i wykwaterowanie.
– Klienci powracający do Polski – wykwaterowanie, transfer na lotnisko w Faro. W przypadku porannego wylotu do Polski nie ma śniadania.
– Klienci pozostający na pobycie na wybrzeżu Algarve lub na hiszpańskim Costa de la Luz – po śniadaniu wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu (możliwy transfer via lotnisko).

Uwagi do programu
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.
– W hotelach w Lizbonie przy zakwaterowaniu, pobierany jest podatek turystyczny – ok. 2 Euro od osoby za dzień (opłata dla osób powyżej 13 roku życia).
– W hotelach w Porto, przy zakwaterowaniu, pobierany jest podatek turystyczny – ok. 2 Euro od osoby za dzień (opłata dla osób powyżej 13 roku życia).
– W hotelach w rejonie Algarve, przy zakwaterowaniu, pobierany jest podatek turystyczny – ok. 1,5 Euro od osoby za dzień (opłata dla osób powyżej 13 roku życia).
– W hotelach w Bradze, przy zakwaterowaniu, pobierany jest podatek turystyczny – ok. 1,5 Euro od osoby za dzień (opłata dla osób powyżej 13 roku życia).


Do dyspozycji gości

na miejscu w hotelu restauracja i bar

Wyżywienie

śniadania kontynentalne i serwowane obiadokolacje

Kategoria lokalna

***

Zakwaterowanie

Hotele *** położone poza zwiedzanymi miastami. Pokoje: 1-, 2-, 3 – osobowe, przy czym w pokoju 3-osobowym najczęściej znajduje się łóżko małżeńskie i pojedyncze jako dostawka. Wszystkie z łazienkami, często z telefonem i klimatyzacją.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, 7 lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota podczas objazdu oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za pakiet z tytułu realizacji programu zwiedzania (m.in. wstępy, napiwki, system TGS, opłaty rezerwacyjne itp) w kwocie ok. 155 EUR /os – pakiet płatny u pilota na miejscu. Pakiet nie zawiera kosztu wycieczek fakultatywnych podanych w programie, dodatkowych posiłków i napojów do kolacji, wydatków osobistych oraz podatku turystycznego w hotelach w Lizbonie (ok 2 EUR/os/dzień), Porto (ok 2 EUR/os/dzień) oraz w Bradze (ok. 1,5 Eur/os/dzień) i rejonie Algarve (ok 1,5 EUR/os/dzień).

Sezonowość:

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Portugalii trwa od 01.07 do 31.08

Inne:

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.2/6.


Realizacja: eurostarsystem.eu