Paryż Light 6 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Paryż Light 6 dni

23 - 28 lip 2022 (różne terminy)
od 1020 zł/os.

Wieża Eiffla – dla chętnych wjazd na szczyt wieży • Montmartre – dzielnica artystów • Pola Elizejskie – główna ulica świata • Dzielnica Łacińska i Ogrody Luksemburskie • Muzeum Impresjonistów • spokojny i relaksujący program

Galeria

  • Terminy

Dzień 1
Wyjazd z Polski według rozkładu. Przejazd przez Niemcy i Belgię. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje.

Dzień 2
Przyjazd do Paryża w godzinach popołudniowych. Na początek proponujemy krótki spacer po wzgórzu Montmartre, dzielnicy artystów i nocnego życia, gdzie zobaczymy z zewnątrz słynny Plac Pigalle, liczne teatry i kabarety (m.in. Moulin Rouge), bazylikę Sacre Coeur, która od końca XIX w. stała się symbolem paryskiej pobożności oraz Plac du Tertre. Będzie czas wolny na pyszną kawę, francuskie naleśniki w jednej z paryskich la creperie, czy pamiątkowe zakupy. Następnie zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek (przejazd do hotelu metrem lub RER).

Dzień 3
Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie wyspy Świętego Ludwika, gdzie czas stanął w miejscu. W zacisznych uliczkach kryją się malownicze kamienice, pełne uroku kawiarnie, liczne galerie sztuki i urocze herbaciarnie. Znajduję się tu również najlepsza lodziarnia w Paryżu! Później skierujemy się do Dzielnicy Łacińskiej: miasteczka studenckiego i słynnego paryskiego uniwersytetu – Sorbona oraz Panteon (z zewnątrz) oraz Ogrody Luksemburskie, w których skrywa się piękny Pałac Luksemburski z XVII w., który obecnie służy jako siedziba Senatu. Czas wolny na odpoczynek, zakupy lub filiżankę kawy. Powrót do hotelu. 

Dzień 4
Po śniadaniu zobaczymy z bliska Wieżę Eiffla – najsłynniejszą żelazną budowlę Paryża, która od 1889 r. jest symbolem miasta. Dla chętnych, za dodatkową opłatą ok. 25 EUR/os. wjazd windą na szczyt wieży (wysokość prawie 300 m) i możliwość podziwiania niezwykłej panoramy miasta. Następnym punktem programu będzie widokowy rejs statkiem po Sekwanie, podczas którego będzie możliwość podziwiania i sfotografowania usytuowanych na brzegu rzeki zabytków. Na koniec odwiedzimy Gare d’Orsay – muzeum impresjonistów, które zlokalizowane jest w budynku dawnego dworca kolejowego. Malowniczy budynek skrywa w sobie dzieła najwybitniejszych malarzy: Renoir, Monet, Cezanne, van Gogh i innych. Powrót do hotelu. 

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd metrem lub RER do centrum Paryża oraz spacer po Polach Elizejskich, najsłynniejszej alei świata zwieńczonej Łukiem Triumfalnym. Czas wolny na delektowanie się klimatem miasta oraz ostatanią filiżankę kawy. Wyjazd do Polski około godziny 17:00. Przejazd przez Belgię i Niemcy. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje.

Dzień 6
Przyjazd do Polski w godzinach porannych (Torzym ok. 09.00).

Uwagi do programu
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po wszystkich obiektach muzealnych.
– W dniu 2 i 5 program realizowany środkami komunikacji miejskiej (RER, metro)

Cena podstawowa obejmuje: przejazd autokarem (klimatyzacja, video, bar i wc), zakwaterowanie w hotelu (3 noce), 3 śniadania kontynentalne (podawane na słodko), program turystyczny j. w., opiekę polskojęzycznego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, przejazdów komunikacją miejską (metro i RER), zestawu słuchawkowego Tour Guide (łączny koszt uczestnictwa w programie to ok. 125 EUR/os dorosła oraz 115 EUR/dziecko do 12 roku życia, płatne pilotowi jako pakiet) oraz innych wydatków osobistych, a także fakultatywnego wjazdu na szczyt wieży Eiffla (dodatkowo płatne ok. 25 EUR/os).Fakultatywnie: – Paryż Nocą – krótkie zwiedzania miasta, które wieczorem nabiera niepowtarzalnego klimatu i zachwyca magiczną atmoferą. Impreza odbywa się w miarę możliwości i przy zebraniu min. 25 osób. Koszt: ok. 15-20 EUR/os. – Kuchnia francuska – degustacja ślimaków lub żabich udek. Koszt ok. 15 EUR/os.Realizacja: eurostarsystem.eu