Paryż i Dolina Loary, czyli gdzie bije serce Francji 7 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Paryż i Dolina Loary, czyli gdzie bije serce Francji 7 dni

22.05 - 28.05.2020 (różne terminy)
od 1627 zł/os.

Trasa

Dostępne terminy:

 
Data
24.04 – 30.04.2020
01.05 – 07.05.2020
22.05 – 28.05.2020
05.06 – 11.06.2020
19.06 – 25.06.2020
10.07 – 16.07.2020
24.07 – 30.07.2020
07.08 – 13.08.2020
21.08 – 27.08.2020
11.09 – 17.09.2020

Program

Zamki – Chartes, Chambord, Chenonceaux, Cheverny, Blois, Azay-le-Rideau, Amboise • Luwr i Mona Lisa • Wieża Eiffla – 300 m • Katedra Notre Dame i rejs po Sekwanie • Orlean

Galeria

Dzień 1
Wyjazd z Polski według rozkładu. Przejazd przez Niemcy i Belgię. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 1250 km.)
Dzień 2
W godzinach popołudniowych przyjazd do Chartes. Zwiedzanie gotyckiej katedry Notre Dame de Chartres, z niesamowitymi witrażami z XIII wieku o łącznej powierzchni 2499 m² oraz z tajemniczym labiryntem – jednym z dwóch zachowanych do dziś w katedrach gotyckich w Europie. Następnie udamy się na spacer po starówce, gdzie zobaczymy m.in. piękne zabytkowe domy z okresu średniowiecza, słynne brukowane schody królowej Berty z XVI w., dawny pasaż nosiwodów oraz najpiękniejszy dom w Chartres. Czas wolny na posiłek we własnym zakresie. Przejazd na zakwaterowanie w okolicach Chartres.
Dzień 3
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Orleanu. Zwiedzanie przepięknej gotyckiej katedry św. Krzyża, dom oraz słynny pomnik Joanny d`Arc na placu Martroi. Następnie przejazd do renesansowego zamku w Chambord zbudowanego na początku XVI w. przez Franciszka I (prawdopodobnie według projektu samego Leonardo da Vinci). Dalej zwiedzanie malowniczo położonego zamku Chaumont, a następnie eleganckiego zamku w Blois. Czas wolny na posiłek we własnym zakresie. Zakwaterowanie i nocleg w okolicach Blois lub Tours. (Trasa ok. 200 km.)
Dzień 4
Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie najwytworniejszego zamku doliny Loary – Chenonceau – unoszącego się wprost na rzece Cher. Następnie przejazd do zamku Villandry, gdzie zwiedzimy bajeczne rozległe ogrody, które są główną atrakcją zabytku. Ogród ma trzy poziomy (staw, ogrody dekoracyjne i warzywnik), a każda rabatka tworzy inny kolorowy wzór geometryczny. Dalej udamy się do położonego niedaleko Azay-le-Rideau – niedużego, harmonijnego i pełnego gracji zamku otoczonego malowniczą fosą. Później przejazd do stolicy Turenii i miasta św. Marcina – pierwszego biskupa. Zwiedzanie XII-wiecznej katedry St. Gatien oraz zabytkowego centrum miasta. Czas wolny na posiłek we własnym zakresie. Zakwaterowanie w okolicach Blois lub Tours. (Trasa ok. 200  km.)
Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na zwiedzanie zamku Amboise – rezydencji królewskiej oraz miejsca pochówku Leonarda da Vinci. Po zwiedzaniu zamku, przejazd do Paryża, a następnie spacer po najsławniejszej alei świata, czyli Polach Elizejskich zwieńczonych symbolem chwały militarnej Francji – Łukiem Triumfalnym. Kolejnym punktem naszej wycieczki będzie wizyta w gotyckim kościele św. Seweryna, który skrywa w swych murach dzwon z 1412 roku. Dalej skierujemy się na wyspę Świętego Ludwika, gdzie czas stanął w miejscu. W zacisznych uliczkach kryją się malownicze kamienice, pełne uroku kawiarnie, liczne galerie sztuki i urocze herbaciarnie. Po drodze będziemy mieć możliwość zobaczenia z zewnątrz Katedry Notre Dame. Na zakończenie rejs po Sekwanie. Zakwaterowanie i nocleg w okolicy Paryża.   (Trasa ok. 300 km.)
Dzień 6
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd środkami komunikacji miejskiej do Paryża (metro i RER). Proponujemy zwiedzanie dawnego zamku królewskiego, a dzisiaj najbardziej znanego muzeum sztuki w Paryżu – Luwru (zwiedzanie z polskojęzycznym przewodnikiem lokalnym) ze wspaniałą kolekcją arcydzieł sztuki europejskiej: między innymi Mona Liza, Wenus z Milo, Nike z Samotraki. Po zwiedzaniu, przejazd metrem do dzielnicy Montmartre na spacer po dzielnicy artystów i nocnego życia, gdzie zobaczymy z zewnątrz słynny Plac Pigalle, liczne teatry i kabarety (m.in. Moulin Rouge), bazylika Sacre Coeur, która od końca XIX w. stała się symbolem paryskiej pobożności oraz Plac du Tertre. Czas wolny za zakup pamiątek i przejazd do Pikardii na zwiedzanie największej atrakcji turystycznej tego regionu: Zamku Wielkiego Kondeusza (bratanka króla Ludwika XIV) Chantilly. Po zwiedzaniu wyjazd do Polski.
Dzień 7
Przyjazd do Polski w godzinach porannych (Torzym ok. 9:00).  (Trasa ok. 1250 km.)
Uwagi do programu
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po wszystkich obiektach muzealnych.
– W dniu 2 i 6 program realizowany środkami komunikacji miejskiej (RER, metro)

Zakwaterowanie na objeździe
Zakwaterowanie:

Skromne hotele klasy turystycznej – wszystkie położone są na bliskich przedmieściach – razem 4 noclegów: w dolinie Loary – 3 i w Paryżu – 1.

Pokoje: 2 – osobowe (możliwość max. 1 dostawki; w większości hoteli dostawka w formie łóżka piętrowego), wszystkie z łazienkami i wc oraz telefonem i TV-sat.

Wyżywienie:
Śniadania kontynentalne (podawane na słodko w restauracji hotelowej; najczęściej jest to croissant/rogalik, dżem, kawa lub herbata).

Kategoria lokalna:
**

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przejazd autokarem (klimatyzacja, video, bar, wc), zakwaterowanie w hotelu (4 rozpoczęte doby hotelowe), 4 śniadania kontynentalne (podawane na słodko), program turystyczny j.w., opieka polskojęzycznego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, przejazdów komunikacją miejską (metro i RER), zestawu słuchawkowego Tour Guide (łączny koszt uczestnictwa w programie to ok. 215 EUR/os dorosła oraz 180 EUR/dziecko do 12 roku życia, płatne pilotowi jako pakiet) oraz innych wydatków osobistych.

Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.5/6.

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.

Realizacja: eurostarsystem.eu