Obóz młodzieżowy – Bułgaria – Słoneczny Brzeg – Hotel Colosseum ****(I.) – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Obóz młodzieżowy – Bułgaria – Słoneczny Brzeg – Hotel Colosseum ****(I.)

05.08 - 16.08.2020 (różne terminy)
od 1650 zł/os.

Ceny są orientacyjne i dynamicznie się zmieniają. Dla potwierdzenia aktualnej ceny prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

OBÓZ MŁODZIEŻOWY – SŁONECZNY BRZEG – HOTEL COLOSSEUM ****:

ZALETY:

– hotel o standardzie **** w pierwszej linii brzegowej w samym centrum kurortu
– położony w pobliżu najbardziej klimatycznego miasteczka Bułgarii – Nessebaru,
– hotel z basenem
piaszczysta plaża 50 m od hotelu

SŁONECZNY BRZEG:

Słoneczny Brzeg – nowoczesny bułgarski kurort odwiedzany przez turystów z całego świata. Położony wzdłuż pięknej piaszczystej plaży i niedaleko najstarszego bułgarskiego miasteczka – Nessebaru. Słoneczny Brzeg jest znany przede wszystkim z niezliczonej ilości dyskotek, barów, kasyn i hoteli. Długa promenada wzdłuż plaży niemal do rana tętni życiem, oferując turystom liczne atrakcje.

ZAKWATEROWANIE:

Hotel Colosseum **** położony jest w centrum Słonecznego Brzegu, zaledwie 50 metrów od plaży. Wszystkie pokoje dysponują klimatyzacją i balkonem. W obiekcie znajdują się pokoje 3,4 osobowe oraz apartamenty 5 osobowe. Wszystkie pokoje w hotelu Colosseum mieszczą łazienkę z prysznicem i wyposażone są w minibar oraz telewizor dostępem do kanałów telewizji satelitarnej. Każdy dysponuje także balkonem z widokiem na park lub morze. Na miejscu dostępny jest odkryty basen z barem i leżakami. Na terenie kompleksu znajduje się także restauracja i tawerna lobby bar, recepcja, kantor, siłownia. Na terenie hotelu odbywają się animacje. Strona hotelu www.colosseum-sunnybeach.eu

WYŻYWIENIE:

Trzy posiłki dziennie w formie all inclusive light – śniadanie, obiad i kolacja w formie bufetu (kuchnia bułgarska). Napoje – woda, soki, podawane do posiłków.

PLAŻA:

szeroka piaszczysta w samym centrum kurortu ok. 50 m od hotelu z licznymi atrakcjami

RAMOWY PROGRAM OBOZU:

Dzień 1

Przylot do Słonecznego Brzegu. Transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie. Spotkanie organizacyjne (uzależnione jest od godziny przylotu uczestników obozu do hotelu).
Dzień 2 – 7

Przykładowy program dnia – 8 – 00-10 – 00  pobudka, poranna toaleta oraz śniadanie  10 – 00-13 – 00  bloki tematyczne, które obejmują zajęcia na basenie – wodny aerobik, waterpolo lub jogę, gimnastykę, zajęcia taneczne 13 – 00-14 – 30  obiad i odpoczynek 14 – 30-18 – 00  do wyboru pod opieką wychowawców i ratowników – plaża, relaks przy basenie, wyjście na miasto 18 – 00-19 – 00  kolacja 19 – 00-21 – 00  zajęcia integracyjne – zabawy terenowe – podchody, igrzyska obozowe (codzienne konkurencje między grupami) 21 – 00-21 – 30  animacje hotelowe prowadzone przez profesjonalnych animatorów od 21 – 30  wyjście na miasto lub na dyskotekę Powyższy program jest programem przykładowym i może ulec zmianie, ponieważ układany jest każdego dnia przez kierownika i wychowawców pod indywidualne preferencje uczestników obozu. Dodatkowo na każdym turnusie na uczestników czekają dwie atrakcje – JEEP SAFARI-  to prawdziwka dawka wrażeń połączona z możliwością podziwiania najpiękniejszych nadmorskich krajobrazów podczas przygody. Wycieczka do Nessebaru – miasta nazywanego prawdziwą perłą Bułgarii. W trakcie zwiedzania tego dziedzictwa kultury UNESCO wejści do cerkwii Najświętszej Marii Panny i możliwość zapalenia świeczek na ławach za zmarłych, za zdrowie oraz za dobrobyt.

Dzień 8

Wykwaterowanie w godzinach porannych. Czas na złapanie ostatnich wspomnień i pożegnanie z bułgarskimi plażami. Wylot. Ważne – Program na ten dzień uzależniony jest od godziny wylotu uczestników obozu.

WIEK UCZESTNIKÓW:

13 – 17 lat.

Wyjazd                   Powrót              Długość              Cena
30-06-2020              11-07-2020          12 dni       od   1740 zł/os
09-07-2020               20-07-2020          12 dni od   1750 zł/os
18-07-2020                29-07-2020         12 dni od   1750 zł/os
27-07-2020               07-08-2020           12 dni od   1750 zł/os
05-08-2020               16-08-2020           12 dni od   1700 zł/os
14-08-2020               25-08-2020           12 dni od   1650 zł/os

CENA ZAWIERA:

ATRAKCJE ! – Jeep Safari oraz Wycieczkę do miasta Nessebar, które uważane jest za perłę Bułgarii
pakiet gadżetów obozowych (wyjątkowa koszulka, worek sportowy, opaska)
przelot czarterowy samolotem PL – BG – PL
transfer lotnisko – hotel – lotnisko
*zakwaterowanie – 7 rozpoczętych dób w hotelu Colosseum
wyżywienie – All Inclusive Light
odpoczynek pełen atrakcji!
opiekę kadry wychowawców i rezydenta na miejscu
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA

Dopłaty wymagane na miejscu
koszty programowe i opłata klimatyczna – 30 €/os . – płatne u kierownika obozu
kaucja zwrotna – 10 €/os – płatne u kierownika obozu, zwracane po wykwaterowaniu pod warunkiem braku szkód

Dopłaty opcjonalne
wycieczki fakultatywne i bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
Banana Boat Ride – ok. 10 €/os – przejażdżka + wpadka do wody GRATIS – )
ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych
ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Dodatkowe informacje
Legitymacja nie wystarczy – obowiązkowo musisz zabrać ze sobą ważny dowód osobisty lub paszport, a jeśli chcesz jechać do Stambułu to no way bez paszportu. Pamiętaj, żeby zabrać Kartę Uczestnika Obozu , podpisany Regulamin oraz kartę EKUZ

WYCIECZKI/ATRAKCJE FAKULTATYWNE:

Balczyk – Kaliakra
Zwiedzanie miasteczka Balczyk oraz przepięknego ogrodu botanicznego, znanego z bogatą kolekcję kaktusów, pałacu rumuńskiej królowej Marii na terenie ogrodu. Obiad w restauracji a potem przejazd do przylądku Kaliakra – to dwukilometrowy cypel, który tworzą monumentalne, niemal pionowe skały, sięgające 70 m. Na styku trzech żywiołów: morza, powietrza i ziemi powstało niepowtarzalne w swym pięknie miejsce, obfitujące w jaskinie, podwodne skały czy skalne nisze. Kaliakra to także miejsce historyczne i jeden z ważniejszych w kraju rezerwatów przyrody. Jego nazwa oznacza „cudowny przylądek”, dzięki występującemu tam różowemu wapieniowi. Legenda głosi, że kolor pochodzi z krwi obrońców fortecy, którą zbudowali w IV w. p.n.e. Istnieje legenda o czasach, gdy Turcy w XIV w. podbijali Bałkany. W oblężonej przez Turków twierdzy znajdowało się 40 niewiast, obawiających się o swój los, gdyby forteca upadła. Zamiast więc poddać się najeźdźcom (i prawdopodobnie cierpieć los gorszy od śmierci) 40 panien splotło razem włosy i wskoczyło do morza. Czerwone plamy na wapiennych klifach mają pochodzić od ich krwi. Dziś przy wejściu na skały ujrzymy obelisk z napisem „Brama 40 dziewic”, upamiętniający tamto wydarzenie.
Cena ok. 39 EUR/os.

Istambuł – 1 dzień
Skoro Państwo już są w Bułgarii, to warto zrobić kolejny krok i pojechać do sąsiedniej egzotycznej Turcji, aby zwiedzić rozsławiony Istambuł. Żeby się wybrać do stolicy Turcji, będą Państwu potrzebne paszporty oraz wizy. Przejazd autokarem w obie strony. Program obejmuje zwiedzanie Błękitnego meczetu, Hipodromu, części Azjatyckiej oraz czas na zakupy. Dla chętnych istnieje możliwość zapisania się na niezapomniany rejs statkiem po Bosforze lub bardzo ciekawy wieczór turecki (dodatkowo płatne). Mają Państwo niecodzienną możliwość pospacerować po ulicach Istambułu, spróbowania pachnącej egzotycznej kuchni tureckiej, słynnych tureckich ciast i tureckiej kawy, potargowania się z miejscowymi handlarzami i nacieszenia oczu wspaniałą architekturą.
Cena ok. 70 EUR/os.

Jeep – Safari
Dla spragnionych przygód bardziej wyczynowych proponujemy jeep safary – wyjazd około godz. 8.00 6-osobowymi dżipami w kierunku Warny – krętą drogą przez góry. Po drodze zwiedzą Państwo typowy dom bułgarski, gdzie gospodyni poczęstuje domowym ciastem – banica i domowym mlekiem kwaśnym (kiseło mljako). Przejazd przez rzekę, planowany postój na ognisko, możliwość strzelania wiatrówką, zabawy. Przejazd do i zwiedzanie klasztoru „Sweti Konstantyn i Helena”, gdzie znajduje się źródełko wody święconej. Obiad w regionalnej restauracji w miejscowości Koszarica. Powrót około godz. 16:30
Cena ok. 30 EUR/os.

Sozopol – Ropotamo
Zapraszamy do kolejnej nadmorskiej miejscowości w Bułgarii – miasteczka Sozopol. Znane jest ze swojej starówki, krętych uliczek i typowych domów z epoki Odrodzenia Bułgarii. Zwiedzą Państwo miasteczko Sozopol, pospacerują po Starówce miasta z polskojęzycznym przewodnikiem. Obiad w restauracji. Potem przewidziany jest spływ łodzią po rzece Ropotamo – to jeden z parków narodowych Bułgarii, gdzie pod szczególną ochroną znajdują się różne gatunki ptactwa wodnego i roślin wodnych. To przepiękne obrazy dzikiej przyrody i okazja do zrobienia niecodziennych zdjęć. W drodze powrotnej jest przewidziany czas wolny w Burgas – drugim, co do wielkości mieście nadmorskim.
Cena ok. 25 EUR/os.

Warna – Delfinarium
Wycieczka do Warny, największego miasta na bułgarskim wybrzeżu – morskiej stolicy Bułgarii. Mają Państwo możliwość zwiedzić klasztor Aladża (opcjonalnie) – wydrążone w skałach wapiennych pieczary, połączone krętymi schodami robią niesamowite wrażenie. Monastyr ten był miejscem schronienia pierwszych chrześcijan. Przewidziane jest przedstawienie w Delfinarium w ogrodzie morskim w Warnie, które trwa około godziny. Są tam trzy przesympatyczne delfiny, bawiące publiczność, a śmiałkowie maja możliwość popływać z delfinami (należy zamówić wcześniej). I pora na spacer po mieście Warna, zwiedzanie największych i znanych atrakcji miasta, między innymi słynnej katedry „Sweta Paraskiewa”. Miasto jest związane poniekąd z Polską – znajduje się tam pomnik Władysława Warneńczyka (program wycieczki nie przewiduje zwiedzanie pomnika). Oczywiście przewidziany jest też czas wolny na zakupy i spacery. Powrót około godz. 17.00
Cena ok. 36 EUR/os.

MIASTO ZBIÓRKA GODZINA WYJAZDU DOPŁATA
Bielsko-Biała dworzec PKS, dolna płyta ul. Warszawska 07:15
Chrzanów stacja Shell ul. Trzebińska 05:00 50 PLN
Cieszyn McDonald’s (stacja Lotos), ul. Katowicka 42 07:45
Częstochowa McDonald’s ul. Wojska Polskiego 263-271 04:15 80 PLN
Dąbrowa Górnicza parking przy Auchan, ul. Katowicka 05:00 50 PLN
Gliwice stacja Shell, ul. Rybnicka 159 04:45 50 PLN
Jastrzębie-Zdrój Dworzec Arki Bożka ul. Podhalańska 03:45 70 PLN
Katowice dworzec autobusowy PKS, ul. Skargi 06:00
Kielce dworzec PKP – zatoczki Plac Niepodległości 02:30 100 PLN
Knurów Ułanów 2, parking przy sklepie „DINO” 04:30
Kraków Hotel Cracovia ul. Kałuży 04:15 60 PLN
Lubin stacja benz. Orlen ul. Zielonogórska 00:15 130 PLN
Lublin parking Hala MOSiR al. Zygmuntowskie 22:15 – Wyjazd 1 dzień wcześniej 160 PLN
Łódź dworzec PKS Łódź Kaliska, parking koło Poczty al. Włókniarzy 01:45 110 PLN
Opole McDonald’s/Stacja BP, ul. Wrocławska 03:45 80 PLN
Piotrków Trybunalski Stacja benzynowa Huzar, ul. Sikorskiego 52 03:00 100 PLN
Poznań dworzec autobusowy PKS, ul. Matyi 22:15 – Wyjazd 1 dzień wcześniej 160 PLN
Pszczyna plac za Kauflandem ul. Broniewskiego 06:45
Radom dworzec PKP – parking ul. Wł Bieliny-Prażmowskiego 00:45 120 PLN
Rybnik Stacja BP obok Mc Donald’s ul. Budowlanych 4 04:15 60 PLN
Rzeszów dworzec PKP – zatoczki Plac Dworcowy 01:45 120 PLN
Sosnowiec McDonalds’s stacja Shell ul. Kresowa 05:15 40 PLN
Tychy stacja benzynowa BP koło Browaru ul. Katowicka 06:30
Warszawa parking PKiN obok Metro Centrum ul. Marszałkowska 23:45 – Wyjazd 1 dzień wcześniej 120 PLN
Wrocław parking przy AquaPark, ul. M. Petrusewicza 02:15 100 PLN
Zielona Góra parking koło Palmiarni ul. Piaskowa 22:15 – Wyjazd 1 dzień wcześniej 150 PLN

UWAGI:

– Każdy uczestnik musi dostarczyć w oryginale wypełnioną kartę kwalifikacyjną do biura na min. 2 tygodnie przed wyjazdem. Bez karty uczestnik nie może pojechać na obóz.

– Każdy z uczestników wyjazdu musi posiadać przy sobie i legitymować się ważnym i właściwym dokumentem tożsamości (zgodnie z przepisami kraju docelowego i krajów tranzytowych – odpowiednio dowód osobisty lub paszport), który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem. Bez ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie. Aktualne informacje dotyczące dokumentów podróżnych można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: polakzagranica.msz.gov.pl Dokument musi być ważny minimum 90 dni od daty zakończenia imprezy.

– Zalecamy również posiadanie karty EKUZ (Karta Europejskiego Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawanej w oddziałach wojewódzkich NFZ).

– Na obozy krajowe prosimy o zabranie legitymacji szkolnej. W przypadku imprez z dojazdem koleją legitymacja szkolna jest warunkiem przyznania biletu ze zniżką.

– Na obozy mogą jeździć uczestnicy pełnoletni (z klas maturalnych). Osoby pełnoletnie podpisują obowiązkowo oświadczenie o przestrzeganiu zasad obozu.

– W dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki około 15 minut przed planowaną godziną wyjazdu.

– Przybliżoną godzinę powrotu oraz kontakt do kierownika kolonii podajemy na zbiórce w dniu wyjazdu.

– Uczestnicy kolonii/obozu podzieleni są na 15-20 osobowe grupy w zależności od wieku. Na każdą grupę przypada 1 wykwalifikowany opiekun. Dodatkowo nad prawidłowym przebiegiem programu wyjazdu czuwa kierownik.

– Na postojach ewentualne posiłki płatne są we własnym zakresie przez uczestników.

Realizacja: eurostarsystem.eu