Normandia, Bretania i Paryż – czyli magia z historią 8 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Normandia, Bretania i Paryż – czyli magia z historią 8 dni

23.05 - 30.05.2021 (różne terminy)
od 1823 zł/os.

CENA od 1823 zł /os.

 

Dostępne terminy:

kwiecień 2021
 
25.04 – 02.05 (ndz. – ndz.)
 
 
 
maj 2021
 
23.05 – 30.05 (ndz. – ndz.)
 
 
czerwiec 2021
 
 
27.06 – 04.07 (ndz. – ndz.)
 
 
lipiec 2021
 
04.07 – 11.07 (ndz. – ndz.)
18.07 – 25.07 (ndz. – ndz.)
 
 
 
sierpień 2021
 
01.08 – 08.08 (ndz. – ndz.)
15.08 – 22.08 (ndz. – ndz.)
29.08 – 05.09 (ndz. – ndz.)
 
 
wrzesień 2021
 
12.09 – 19.09 (ndz. – ndz.)
 

Program

Katedra Notre Dame w Rouen • sławny likier Benedictine • klify i plaże Normandii • niedostępne opactwo Mont St. Michel • tajemnicze megalityczne głazy w Bretanii • Paryż i Pola Elizejskie • Wieża Eiffla – dla chętnych wjazd na szczyt wieży


Dzień 1
Wyjazd z Polski według rozkładu. Nocny przejazd przez Niemcy i Belgię. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje. (Trasa od granic Polski ok. 1150-1200 km).

Dzień 2
Zwiedzanie rozpoczniemy od stolicy Normandii Rouen. To tutaj w 1431 r. spalono na stosie Joannę d’Arc. Będziemy podziwiać gotycką katedrę Notre Dame, której to witraże uwiecznił w swych obrazach sam Claude Monet. Następnym punktem programu będzie wizyta w kościele St. Maclou – arcydziele gotyku płomienistego. Przejazd do miasteczka Fecamp, słynącego z produkcji doskonałego likieru Benedictine, który po wiekach zapomnienia odkrył w 1880 r. Aleksander Le Grand, miejscowy winiarz. Zwiedzimy jego zamek i destylarnie. Tego dnia śniadanie i kolacja we własnym zakresie. Przejazd na nocleg w okolicach Fecamp lub Havres. (Trasa ok. 100 km).

Dzień 3
Po śniadaniu poznamy symbole Normandii; klify nad Atlantykiem w Etretat oraz plaże, gdzie odbyło się słynne lądowanie wojsk sprzymierzonych w czasie II wojny światowej. Zjawiskowe klify ukazują odwieczną walkę wody z lądem. Z historią wojny zetkniemy się natomiast w miejscowości Arromanches gdzie lądowali alianci. Po południu zaś zobaczymy magiczny haft stworzony przez królową Matyldę, żonę Wilhelma Zdobywcy ukazującą historię podboju Anglii przez Normanów znaną jako tkaninia z Bayeux. Kolacja we własnym zakresie. Przejazd na nocleg w okolicy Avranches. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 4
Po śniadaniu, zwiedzanie zaczniemy od opactwa Mont St. Michel, które od XIII w. opiera się przypływom oceanu, a budynki miasteczka i klasztoru nazywa się cudem, ze względu na niesamowitą architekturę i średniowieczną atmosferę. Słynne „Pamiętniki zza grobu” Rene De Chateaubrianda opisują dorastanie młodego hrabiego w Chateau De Combourg, którego komnaty odwiedzimy. Pospacerujemy również po St. Malo, dużym porcie nad Atlantykiem, który sławę zawdzięcza urodzonym tu podróżnikom, korsarzom oraz doskonałej kuchni specjalizującej się w owocach morza. Kolacja we własnym zakresie. Przejazd na nocleg w okolicach Vannes. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 5
Śniadanie. To będzie dzień magii. Zobaczymy symbole Bretanii – celtyckie menhiry i dolmeny, megality z przed 5000 lat p.n.e. ułożone w koła i aleje, a następnie udamy się na rejs po jednej z najpiękniejszych zatok świata – Morbihan, gdzie odbyła się historyczna bitwa plemienia Wenetów z flotą Imperium Rzymskiego. Na koniec udamy się na spacer po malowniczym, portowym Vannes, stolicy celtyckich Wenetów. Kolacja we własnym zakresie. Przejazd na nocleg w okolicach Vannes. (Trasa ok. 200-250 km)

Dzień 6
Po śniadaniu skierujemy się do Dzielnicy Łacińskiej: miasteczka studenckiego i słynnego paryskiego uniwersytetu – Sorbona oraz Panteon (z zewnątrz) oraz Ogrody Luksemburskie, w których skrywa się piękny Pałac Luksemburski z XVII w., który obecnie służy jako siedziba Senatu. Odbędziemy również rejs po Sekwanie z widokiem na Wieżę Eiffla. Fakultatywnie dla chętnych – Paryż Nocą – krótkie zwiedzania miasta, które wieczorem nabiera niepowtarzalnego klimatu i zachwyca magiczną atmoferą. Impreza odbywa się w miarę możliwości i przy zebraniu min. 25 osób. Całkowity koszt: ok. 15-20 EUR/os. Kolacja we własnym zakresie. Nocleg w okolicach Paryża. (Trasa ok. 450 km).

Dzień 7
Po śniadaniu wyjazd metrem lub RER do Paryża. Zwiedzimy zabawną galerię figur woskowych Grevin, a potem zobaczymy z bliska Wieżę Eiffla – najsłynniejszą żelazną budowlę Paryża, która od 1889 r. jest symbolem miasta. Dla chętnych, za dodatkową opłatą ok. 25 EUR/os. wjazd windą na szczyt wieży (wysokość prawie 300 m) i możliwość podziwiania niezwykłej panoramy miasta. Czas wolny na obiad, a na koniec pobytu proponujemy spacer po najbardziej znanej w Europie aleji – Polach Elizejskich z Łukiem Triumfalnym.
W godzinach popołudniowych wyjazd do Polski. (Trasa do granic Polski ok. 1150 km).

Dzień 8
Przyjazd do Polski w godzinach porannych (Torzym ok. 09:00).

Uwagi do programu
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po wszystkich obiektach muzealnych.
– W dniu 7 program realizowany środkami komunikacji miejskiej (RER, metro)

Cena podstawowa obejmuje: przejazd autokarem (klimatyzacja, video, bar, WC), zakwaterowanie w hotelu (5 rozpoczętych dób hotelowych), 5 śniadań kontynentalnych, program turystyczny j. w., opiekę polskojęzycznego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, przejazdów komunikacją miejską (metro i RER), zestawu słuchawkowego Tour Guide (łączny koszt uczestnictwa w programie to ok. 160 EUR/os, płatne pilotowi jako pakiet) oraz innych wydatków osobistych, a także fakultatywnego wjazdu na szczyt wieży Eiffla (dodatkowo płatne ok. 25 EUR/os).

Fakultatywnie:Paryż Nocą – krótkie zwiedzania miasta, które wieczorem nabiera niepowtarzalnego klimatu i zachwyca magiczną atmoferą. Impreza odbywa się w miarę możliwości i przy zebraniu min. 25 osób. Koszt: ok. 15-20 EUR/os.

Realizacja: eurostarsystem.eu