Nad Pięknym Modrym Dunajem 5 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Nad Pięknym Modrym Dunajem 5 dni

30.04 - 04.05.2020 (różne terminy)
od 2040 zł/os.
Data
09.04 – 13.04.2020
30.04 – 04.05.2020
21.05 – 25.05.2020
11.06 – 15.06.2020
25.06 – 29.06.2020
16.07 – 20.07.2020
23.07 – 27.07.2020
06.08 – 10.08.2020
20.08 – 24.08.2020
03.09 – 07.09.2020
01.10 – 05.10.2020
  • Program

Poznaj trzy naddunajskie stolice • Wiedeń – znany i nieznany • komnaty Sissi w Hofburgu • skarbiec Habsburgów • Heuriger – regionalna kolacja w gospodzie (dla chętnych) • Bratysława – skromna stolica z bogatą historią • rejs z Devina do Bratysławy • „Winny szlak Bratysławy” • Buda i Peszt czyli Budapeszt • panoramiczny rejs po Budapeszcie • jeden pałac i dwa zamki • czarda – węgierskie smakołyki (dla chętnych)

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu do Wiednia. Po przylocie do Wiednia przejazd do miasta i zwiedzanie stolicy Austrii, które rozpoczniemy od objazdu autokarem staromiejskiego bulwaru, zwanego „Ringiem”. Podczas objazdu zobaczymy budynki Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Sztuki Naturalnej, Parlamentu, Ratusza, Teatru Dworskiego i kościoła Wotywnego oraz Opery Wiedeńskiej. W tym dniu chętnych zaprosimy na koncert muzyki rodziny Straussa i W. A. Mozarta w jednej z sal koncertowych Wiednia (za dopłatą, koszt ok. 69 EUR/os). Po koncercie podejdziemy do pomnika „Króla Walca” – Straussa syna, znajdującego się w sąsiadującym z salą koncertową parku miejskim. Przejazd do hotelu ok. 23:00, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 80 km).
Dzień 2
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do centrum stolicy Austrii. Spacer po Starym Mieście, m.in. uliczką luksusu Kohlmarkt, przy której mieszkał niegdyś Fryderyk Chopin oraz jedną z najelegantszych Graben, przy której znajduje się Kolumna Morowa wzniesiona w 1679 roku po ustaniu epidemii dżumy. Przespacerujemy się najważniejszymi dziedzińcami rezydencji zimowej Habsburgów – Hofburga. Tutaj zwiedzimy komnaty słynnej Sisi, cesarzowej, która była znienawidzona przez dwór, ale kochana i darzona ogromnym szacunkiem przez zwykłych ludzi. Zobaczymy również niepowtarzalną kolekcję m.in. klejnotów koronnych Świętego Cesarstwa Rzymskiego zgromadzonych w skarbcu cesarskim Habsburgów. Na głównym placu miasta podziwiać będziemy (z zewnątrz) katedrę św. Szczepana, słynną z kolorowych dachówek. Czas wolny. Dla chętnych (dodatkowo płatny ok. 35 EUR/os) regionalny obiad z winem w gospodzie Heuriger, w dawnej wsi Neustift. Przejazd w kierunku Bratysławy. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg. (Trasa ok. 150 km).
Dzień 3
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Słowacji, podczas którego zobaczymy między innymi: Zamek wybudowany jeszcze przed powstaniem miasta, Stare Miasto z Fontanną Rolandową oraz gotycki Ratusz. Obejrzymy (z zewnątrz) katedrę św. Marcina, miejsce koronacji królów. Przejdziemy ulicą Venturską, gdzie zobaczymy pałace i Akademię Istropolitana. Na trasie naszego spaceru znajdzie się także Michalska brama, kościół Jezuitów i wiele innych zabytków Starego Miasta. Czas wolny w centrum Bratysławy. Następnie przejazd do Devina, kiedyś samodzielnego miasta a obecnie dzielnicy Bratysławy, znanego jako rzymski posterunek graniczny w okresie starożytnym. Po upadku państwa wielkomorawskiego Zamek zmieniał właścicieli głównie z kręgów magnaterii węgierskiej. W wieku XVI mieszkała tu rodzina Batorych, w XX w. natomiast Zamek przeszedł w ręce Słowaków. W dzisiejszych ruinach Zamku odbywają się uroczystości ku czci świętych Cyryla i Metodego. Z Devina przepłyniemy statkiem do Bratysławy. Po południu zaprosimy Państwa na szlak winny okolic Bratysławy, (dla chętnych, za dodatkową opłatą ok. 29 EUR/os) zajrzymy do jednej z winnic znajdujących się w okolicach miasta, gdzie oprócz dobrego wina posmakujemy tradycyjnej kuchni słowackiej. Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 100 km).
Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd w stronę Budapesztu. Zwiedzanie rozpoczniemy od rejsu statkiem, podczas którego zobaczymy najważniejsze dla węgierskiej stolicy obiekty, takie jak: Parlament, Wzgórze Zamkowe i pełne uroku mosty spinające dwie części miasta. Następnie wjazd na Wzgórze Zamkowe, skąd rozpoczniemy spacer dziedzińcami Pałacu Królewskiego oraz uliczkami starówki budańskiej. Na uwagę zasługuje Kościół Macieja i Baszty Rybackie, skąd rozciąga się przepiękny widok na nizinną część miasta – Peszt. Czas wolny, a następnie przejazd ulicami Pesztu. Na zakończenie dnia wizyta w czardzie węgierskiej – obiadokolacja połączona z programem „taniec, folklor i muzyka” (dla chętnych, dodatkowo płatna ok. 38 EUR/os). Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 280 km).
Dzień 5
Po śniadaniu (w zależności od godzin przelotu możliwe pakiety śniadaniowe), wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Wylot do Polski. (Trasa ok. 20 km).
Uwagi do programu
– kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
– Pilot nie oprowadza w obiektach muzealnych i centrach historycznych.

Zakwaterowanie na objeździe

Hotele *** – położone zazwyczaj na obrzeżach miasta (razem 3 rozpoczęte doby hotelowe w okolicach Wiednia – 1, w okolicach Bratysławy – 2, w okolicach Budapesztu – 1).

Pokoje: 1- i 2- osobowe (możliwość dostawki) z łazienką, TV.

Do dyspozycji gości w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja.

Wyżywienie: śniadania kontynentalne w formie bufetu.

Kategoria lokalna: ***

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem z Warszawy do Wiednia i z Budapesztu do Warszawy, przejazdy autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach (4 rozpoczęte doby hotelowe: w okolicach Wiednia – 1, w okolicach Bratysławy – 2, w okolicach Budapesztu – 1), 4 śniadania, program turystyczny j.w., opiekę pilota i ubezpieczenie TU Europa (NW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstepu do zwiedzanych obiektów, panoramicznego rejsu w Budapeszcie, opłat rezerwacyjnych, usług lokalnych przewodników i systemu TOUR GUIDE – orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 123 EUR/os (płatne na miejscu) oraz taksy turystycznej ok. 6 EUR/ os (płatne w hotelach). Dodatkowo płatne (dla chętnych): koncert w Wiedniu – ok. 69 EUR/os, obiad z winem w gospodzie Heuriger – ok. 35 EUR/os, kolacja w winnicy w okolicach Bratysławy – ok. 29 EUR/os, obiadokolacja w czardzie wegierskiej – ok. 38 EUR/os.

Inne
Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Realizacja: eurostarsystem.eu