Od Alp do Adriatyku 7 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Od Alp do Adriatyku 7 dni

05.06 - 11.06.2021 (różne terminy)
od 1394 zł/os.

maj 2021
15.05 – 21.05 (sob. – pt.)
czerwiec 2021
05.06 – 11.06 (sob. – pt.)
26.06 – 02.07 (sob. – pt.)
lipiec 2021
10.07 – 16.07 (sob. – pt.)
24.07 – 30.07 (sob. – pt.)
31.07 – 06.08 (sob. – pt.)
sierpień 2021
07.08 – 13.08 (sob. – pt.)
14.08 – 20.08 (sob. – pt.)
28.08 – 03.09 (sob. – pt.)
wrzesień 2021
04.09 – 10.09 (sob. – pt.)


Program
• Bled – jedyna słoweńska wyspa • Kranjska Gora – słoweńskie Zakopane • słynna skocznia narciarska w Planicy • Skofja Loka • Lubljana – stolica Słowenii • Jaskinie Szkocjańskie • Piran • Lipica • Pleterje • Celje • Ptuj • Maribor • czas na relaks nad Adriatykiem • Graz • Wiedeń nocą

Galeria

Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu Europa Południowa dla wygodnych. Przejazd do Słowenii przez Czechy, Austrię. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Kranj lub Kranjskiej Gory w Słowenii, nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu i wykwaterowaniu naszą przygodę ze Słowenią rozpoczniemy od przejazdu do Kranjskiej Gory (słoweńskie Zakopane) i Planicy gdzie odbywa się zakończenie sezonu skoków narciarskich na najsłynniejszej mamuciej słoweńskiej skoczni Letalnica. Chwila czasu wolnego przy obiekcie. Następnie przejedziemy w stronę Triglavskiego Parku Narodowego – chwila wytchnienia we wspaniałej scenerii jeziora Bohinj, w którego tafli malowniczo odbijają się alpejskie szczyty. Nad jeziorem spędzimy ok. 2 godzin, dla chętnych możliwośc kąpieli. Dalej wjedziemy kolejką linową na górę Vogel (1535 m n.p.m.). Na szczycie możliwość skorzystania z obiadu (za dodatkową opłatą koszt ok. 20 EUR/os.). Następnie przejedziemy do Bledu, gdzie popłyniemy na jedyną w Słowenii wyspę Bled, przepięknie położoną u stóp Alp Julijskich. Tutaj zobaczymy zamek Bled zbudowany na urwistej, ponad 100-metrowej skale. Przejazd do hotelu w okolicach Lubljany. Nocleg.

Dzień 3
Śniadanie, przejazd do miasteczka Skofija Loka – jednego z najlepiej i najpiękniej zachowanych średniowiecznych miast w Słowenii. Zobaczymy m.in., spichlerz, stary Ratusz Miejski z XVI w., barokowy Kościół Kapucynów. Następnie udamy się w stronę wybrzeża adriatyckiego. Kolejnym punktem programu będzie słoweński kurort nad Adriatykiem, Piran. Piran to perła weneckiej architektury, malowniczo położona na krańcu półwyspu Istria. Spacer po Starówce (Plac Tartiniego), Ratusz, kościóły św. Jerzego i św. Piotra. Czasu wolny na kąpiel w Adriatyku (w jednym z kurortów). Przejazd do hotelu, nocleg.

Dzień 4
Śniadanie. Przejazd w stronę terenów Krasu Słoweńskiego, gdzie odwiedzimy miejscowość Lipica, znaną z hodowli słynnych Lipicanów – zwiedzanie stadniny. Następnie udamy się w kierunku Jaskiń Szkocjańskich, będących na liście UNESCO (zwiedzanie jaskiń). Wieczór spędzimy w stolicy kraju – Lubljanie. Zwiedzanie: Placu Preserena, Kościoła Zwiastowania, Mostu Potrójnego, Kolumnady Plecznika, Katedry św. Mikołaja, Ratusza, Mostu Szewskiego, dotrzemy również do górującego nad miastem Zamku Ljubljańskiego. Czas wolny w mieście. Tego dnia możliwość skorzystania z obiadokolacji w jednej z klimatycznych restauracji starego miasta (koszt ok. 26 EUR/os.). Przejazd do hotelu, nocleg.

Dzień 5
Śniadanie. Przejazd do Klasztoru Kartuzów w Pleterje. Okolice słyną z sadów, gdzie w butelkach rosną gruszki, będące później efektownym wkładem likieru gruszkowego sprzedawanego w klasztorze. Następnie przejazd do Celje z zachowanym prawie w niezmienionym stanie historycznym centrum. Zwiedzanie muzeum regionalnego, mieszczącego się w renesansowym pałacu (na ścianach piękne freski). Na uwagę zasługuje sklepienie celejskie z malowidłem iluzjonistycznym z 1603 r. Przejazd do Mariboru. W podziemiach miejskiego zamku mieści się tu największa w Europie piwnica winna (7 mln litrów wina). Spacer po Starówce: kolumna morowa, dzielnica Lent z pięknymi kamieniczkami, mnóstwem sklepików oraz kawiarni przy rzecznej promenadzie. Chwila czasu wolnego w mieście, a wieczorem spływ drewnianymi tratwami Drawą z przekąską oraz orkiestrą dętą (w przypadku złej pogody zabawa zostaje przeniesiona do miejscowej restauracji). Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 6
Śniadanie, przejazd do miejscowości Ptuj – wąskie średniowieczne uliczki świetnie zachowanego Starego Miasta, z Wieżą Miejską, przed którą stoi pomnik Orfeusza oraz Klasztor Dominikanów z rokokową fasadą i gotyckimi krużgankami. Na wzgórzu ponad miastem góruje wspaniały zamek (zwiedzanie zamku i muzeum). Przejazd do Austrii. Wizyta w Graz, drugim co do wielkości mieście Austrii (lista UNESCO). Spacer wąskimi, urokliwymi uliczkami, wokół których znajdują się zabytkowe kamienice. Zobaczymy m.in. miejscową katedrę wraz z przyległym mauzoleum cesarza Fryderyka II, a także usytuowaną pośrodku rzeki Mur sztuczną wyspę z kawiarnią i małym amfiteatrem. Następnie wjedziemy nowoczesną windą na dawne Wzgórze Zamkowe, skąd rozpościera się przepiękny widok na całą okolicę. W drodze powrotnej nocne zwiedzanie Wiednia. Przejazd widokowy ulicami Wiednia, Ringiem najbardziej znaną ulicą Starego Miasta. Spacer po Starówce, m.in. Hofburg, Katedra św. Szczepana. Wyjazd w kierunku Polski.

Dzień 7
Przyjazd do Polski, Katowice ok.13:00. (Realizacja programu obejmuje przejazd ok. 2100 km – liczone od granic Polski).

Uwagi do programu
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.

Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie j.w. (5 rozpoczętych dób hotelowych), 5 śniadań, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU EUROPA (NNW, KL, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów miejscowych przewodników, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, systemu Tour Guide, opłaty klimatycznej ok. 12 EUR/os. oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu i przewodników (łącznie z systemem Tour Guide, bez opłaty klimatycznej) – ok. 180 EUR/os płatne na miejscu. Dla chętnych dodatkowo płatne na miejscu: obiad na górze Vogel (ok. 20 EUR/os) oraz obiadokolacja w Ljubljanie (ok. 26 EUR/os.) – napoje dodatkowo płatne.

Realizacja: eurostarsystem.eu