NOWĘCIN K. ŁEBY – OBÓZ KONNY 11 – 18 LAT , PROFESJONALNE SZKOLENIE DLA POCZĄTKUJĄCYCH, ŚREDNIO ZAAWANSOWANYCH, ZAAWANSOWANYCH (H) – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

NOWĘCIN K. ŁEBY – OBÓZ KONNY 11 – 18 LAT , PROFESJONALNE SZKOLENIE DLA POCZĄTKUJĄCYCH, ŚREDNIO ZAAWANSOWANYCH, ZAAWANSOWANYCH (H)

08.07 – 17.07.2021 (różne terminy)
od 2040 zł/os.
Ceny są orientacyjne i dynamicznie się zmieniają. Dla potwierdzenia aktualnej ceny prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.
4.jpg

02/K-NWR/21 08.07.2021 – 17.07.2021 2040.00 2090.00 PLN
 Promocja Wcześniej=Taniej Lato 2021 Kraj do 15.04. Ilość miejsc ograniczona.
03/K-NWR/21 18.07.2021 – 27.07.2021 2040.00 2090.00 PLN
 Promocja Wcześniej=Taniej Lato 2021 Kraj do 15.04. Ilość miejsc ograniczona.
04/K-NWR/21 28.07.2021 – 06.08.2021 2040.00 2090.00 PL
 Promocja Wcześniej=Taniej Lato 2021 Kraj do 15.04. Ilość miejsc ograniczona.
05/K-NWR/21 07.08.2021 – 16.08.2021
 Promocja Wcześniej=Taniej Lato 2021 Kraj do 15.04. Ilość miejsc ograniczona.

OPIS IMPREZY

OBÓZ KONNY – Profesjonalne szkolenie dla początkujących, średnio zaawansowanych, zaawansowanych, obóz sportowo-szkoleniowy dla uczestników w wieku 11-18 lat. Dobrze przygotowana kadra, bardzo dobrze ujeżdżone konie pozwalają na naukę na każdym poziomie. Polecamy tę stajnię szczególnie dla osób mających zacięcie sportowe gdyż nauka skoków i ujeżdżenia na koniach startujących w zawodach jeździeckich w skokach LL i L oraz doświadczona kadra pozwoli na korektę błędów i podniesienie umiejętności sportowych.

NOWĘCIN  k.  ŁEBY – MORZE BAŁTYCKIE

OBÓZ  KONNY
Profesjonalne szkolenie dla początkujących, średnio zaawansowanych, zaawansowanych, obóz sportowo-szkoleniowy  /11 – 18 lat/

NOWĘCIN k.  Łeby – miejscowość przepięknie położona nad jeziorem Sarbsko, do morza – ok. 2 km.

ZAKWATEROWANIE I WYZYWIENIE

ZAKWATEROWANIE:

Ośrodek Wypoczynkowo-Kolonijny „Ania” (250 miejsc), położony na granicy Nowęcina i Łeby, usytuowany na działce w otoczeniu zieleni i ogrodó1)w 1500 metrów do morza, ok. 1000 metrów do stadniny. Osrodek dysponuje bogatym zapleczem sportowym. Na terenie ośrodka jest boisko do siatkówki, piłki nożnej, koszykówki, soccer beach, pole do badmintona, kort tenisowy, miejsce na ognisko. Ośrodek posiada świetlicę z TV, sale z lustrami, spzręt nagłaśniający, stól do enisa, kręgle zewnętrzne, piłkarzyki. Zakwaterowanie w pokojach 3-6osobowych z łazienkami.

WYŻYWIENIE:

w stołówce : 4 posiłki dziennie (w tym podwieczorek), pierwsze świadczenie: kolacja (bufet) w dniu przyjazdu, ostatnie świadczenie: śniadanie  (bufet)  oraz  suchy prowiant w ostatnim dniu turnusu.

PROGRAM

Zajęcia odbywają się w Stadninie „SENNY” (www.stajniasenny.pl), ośrodek posiada certyfikat Polskiego Związku Jeździeckiego II kategorii. Stadnina posiada ponad 30 koni. Dzięki krytej ujeżdżalni zajęcia są prowadzone bez względu na pogodę.

Dobrze przygotowana kadra, bardzo dobrze ujeżdżone konie pozwalają na naukę na każdym poziomie. Polecamy tę stajnię szczególnie dla osób mających zacięcie sportowe gdyż nauka skoków i ujeżdżenia na  koniach startujących w zawodach jeździeckich w skokach LL i L oraz doświadczona kadra pozwoli na korektę błędów i podniesienie umiejętności sportowych.

W każdym turnusie organizowane są egzaminy na odznakę brązową i srebrną, Jeżdżę konno. Egzaminy mogą prowadzić tylko certyfikowane stadniny, w tym stadnina „Senny”. Wyjazdy w teren i galopy po plaży zadowolą najbardziej wymagających. Dla początkujących gwarantujemy bezpieczne szkolenie pod okiem kwalifikowanych instruktorów.

Do stadniny i na plażę jeździmy busami

PROGRAMY OBOZÓW KONNYCH:

O zakwalifikowaniu do danej grupy decyduje szkoleniowiec prowadzący zajęcia, kwalifikacja  zależy od umiejętności uczestnika i prowadzona jest w 4 grupach.

A/ dla początkujących (nauka od podstaw): 8 godz. 20 minut

1.     Zajęcia teoretyczne – 5 godzin ( w tym: BHP przy koniach – 1 godzina, opieka i pielęgnacja koni – 2 godziny, nauka siodłania – 2 godziny)

2.     zajęcia praktyczne:

·       nauka jazdy na lonży – 5 lekcji po 40 minut (nauka jazdy na lonży pozwoli opanować umiejętności anglezowania i kierowania koniem. Kolejnym krokiem po opanowaniu tej umiejętności jest przejście do grupy samodzielnie jeżdżącej na ujeżdżalni)

·       samodzielna jazda na ujeżdżalni – 5 godz.

B/ dla średnio zaawansowanych – przeznaczony dla osób mających podstawy jeździectwa, umiejętność poprawnego anglezowania, nauka galopu od podstaw, istnieje możliwość zdobycia odznaki „Jeżdżę konno”, koszt odznaki 50 zł

1.Zajęcia teoretyczne – 5 godzin (w tym: BHP przy koniach – 1 godzina, obsługa i pielęgnacja koni – 1 godziny, nauka siodłania – 2 godziny, nauka lonżowania – 1 godzina)

2.zajęcia praktyczne – 10 godzin

·       samodzielna jazda na ujeżdżalni ( korekta dosiadu i nauka półsiadu) – 4 godz.

·       jazda na ujeżdżalni, nauka galopu – 4 godz.

·       wyjazdy na galopy w terenie (dopiero po opanowaniu umiejętności prawidłowego galopu na padoku) – 2 godz.

C/ dla zaawansowanych – dla osób jeżdżących dobrze konno, umiejętność galopu, wyjazdy na galopy w terenie, nauka skoków, dodatkowo istnieje możliwość wyjazdu na rajd nad morzem

1.     zajęcia teoretyczne – 5 godzin (w tym: BHP przy koniach, opieka i pielęgnacja – 1 godz., doskonalenie nauki siodłania, dobór sprzętu dla konia i jeźdźca – 2 godz., praca z młodym koniem, nauka lonżowania – 2 godz.)

2.     zajęcia praktyczne – 10 godzin:

·         jazda na ujeżdżalni (doskonalenie podstaw ujeżdżania) – 5 godzin

·         nauka skoków na ujeżdżalni – 2 godziny

·         wyjazdy na galopy w terenie – 3 godziny.

D/ grupa szkoleniowo-sportowa – warunkiem uczestnictwa w tej grupie jest umiejętność poprawnego galopu i podstaw w skokach, co jest sprawdzane w pierwszym dniu przez trenera. W przypadku akceptacji trenera na przesunięcie do grupy D, należy uiścić na miejscu  dodatkowy koszt w wysokości 300  zł. Grupa D ta jest przygotowywana do zdania egzaminu Polskiego Związku Jeździeckiego na odznakę brązową lub srebrną. Egzamin komisyjny jest przeprowadzany na terenie Ośrodka „Senny” po zdaniu egzaminu wewnętrznego.

Program grupy D:

1.   zajęcia teoretyczne (8 godz.): B.H.P  przy koniach, opieka i pielęgnacja konia – 1 godz., doskonalenie nauki siodłania, dobór sprzętu dla konia i jeźdźca – 2 godz., praca z młodym koniem, nauka lonżowania – 2 godz., przygotowanie do egzaminu na odznakę – 3 godz.

2.   zajęcia praktyczne:- 12 godzin

– jazda na ujeżdżalni (doskonalenie podstaw ujeżdżania) – 2 godz.

– doskonalenie umiejętności skoków – 3 godz.

– wyjazdy na galopy w terenie – 2 godz.

– przygotowanie do egzaminu z ujeżdżania i skoków – 3 godz.

– egzamin wewnętrzny – 1 godz.

– egzamin przed komisją P.Z.J. – 1 godz.

Po zdaniu egzaminu komisyjnego uczestnik otrzymuje brązową lub srebrną odznakę wystawiona przez Polski Związek Jeździecki w Warszawie (koszt odznaki 100 zł).

Pobyt uzupełniony jest o następujące zajęcia rekreacyjno-krajoznawcze (dla wszystkich):

– Power Park – zajęcia w Parku Linowym w Łebie,

– wizyta  w Sea Park Sarbsk w największym na północy  Polski parku rozrywki,  (www.seapark.pl) pierwszy i jedyny park w Polsce, który pokazuje jednocześnie faunę i florę mórz i oceanów oraz kulturę i historię regionu Pomorza. Największą atrakcją jest Fokarium, gdzie o wyznaczonych godzinach odbywa się karmienie fok oraz kotików, połączone z ich treningiem. Oprócz tego możemy odwiedzić liczne atrakcje wykorzystujące nowe technologie. Jest tu Oceanarium Prehistoryczne 3D, gdzie przeżyjemy niezwykłą podróż po głębinach morskich z czasów prehistorycznych, a także Real Ocean 3D – niezwykła łódź podwodna, z której podziwiać można współczesnych mieszkańców oceanów tak, jakby znajdowali się tuż obok. Można zobaczyć również makiety zwierząt morskich w naturalnych rozmiarach, Galeon Wodnik i Wrak na Wspak

– zajęcia sportowe: siatkówka, tenis stołowy, piłka nożna, plażowanie i kąpiele w morzu pod opieką ratownika, – dyskoteki, konkursy, ogniska

PROGRAM FAKULTATYWNY

Za dodatkową opłatą istnieje możliwość skorzystania ( świadczenia płatne na miejscu):

1.    z dodatkowych lekcji nauki jazdy konnej; w cenie –  ok. 40 zł/godz.,

2.    6-godzinnego kursu nauki powożenia w cenie 70 zł,

3.    w przypadku uczestników grupy C –  zdobycia odznaki P.Z.J. Jeżdżę konno”, koszt egzaminu 50 zł,

4.    3-godzinny rajd nad morze 100 zł.

Imprezy fakultatywne (realizowane przy min. 15 osobach):

1.     Wycieczka do  Labiryntu Park Łeba, przeznaczona tylko dla odważnych osób posiadających dobrą orientację w terenie. Na powierzchni 5000 m2 znajduje się największy w Polsce naturalny labirynt z platformami widokowymi i 5 bazami do zdobycia po drodze do wyjścia.  Cena 30 zł

2.     Wstęp na wystawę „Magiczne Lustra” (labirynt o długości 50 metrów jest tak skonstruowany, aby wyjście z niego nie było zbyt łatwe. W środkowej części labiryntu znajduje się gabinet krzywych zwierciadeł. Cena 15 zł.

3.     Polska Sahara – Wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego: wydmy ruchome z Łącką Górą (42 m.n.p.m.) – światowy rezerwat biosfery. Wycieczka obejmuje przejazd kolejką Łeba-Rąbka, rejs statkiem pasażerskim z Rąbki do przystani Wyrzutni Rakiet, spacer do Wydm Ruchomych (1800 m), zwiedzanie Muzeum „Wyrzutni Rakiet” oraz powrót do Rąbki statkiem pasażerskim i kolejką do Łeby. Cena  90 zł/os.

4.    Wizyta w Adventure Golf Park, przygoda z minigolfem na zróżnicowanych torach, pełnych przeszkód i niespodzianek. Pole zostało tak zaprojektowane, aby czuli się na nim dobrze zarówno początkujący, jak i zaawansowani gracze. Zagraj na dwunastu zróżnicowanych torach i przekonaj się sam, dlaczego Europejczycy pokochali minigolfa. Cena 30 zł.

TRANSPORT

PKP

trasa główna: Warszawa – Lębork – Nowęcin – wyjazd pociągiem rano w dniu rozpoczęcia turnusu, powrót wieczorem w dniu zakończenia turnusu; na trasie dworzec PKP – ośrodek – dworzec PKP – przejazd autokarem;  cena + 100 zł

wyjazdy antenowe PKP, Flixbusem lub busem : Bydgoszcz + 100 zł, Łódź + 100 zł, Toruń + 100 zł, Włocławek  + 100 zł, Białystok + 150 zł, Częstochowa + 150 zł, Katowice + 150 zł, Kielce + 150 zł, Kraków + 150 zł, Lublin + 150 zł, Olsztyn + 150 zł, Poznań + 150 zł, Rzeszów + 150 zł, Wrocław + 150 zł.

UWAGI DO TRANSPORTU:

 • Wyjazdy z poszczególnych miejscowości realizowane są przy zgłoszeniu się minimum 5 uczestników.
 • W przypadku zbyt małej frekwencji na trasach antenowych biuro może odwołać połączenie antenowe na 7 dni przed wyjazdem.
 • W przypadku przejazdu PKP uczestnik powinien posiadać ważną legitymację szkolną w przypadku jej braku uczestnik dopłaca do 100% wartości biletu – zgodnie z taryfą obowiązującą w PKP Intercity.
 • Dojazdy antenowe mogą być zorganizowane pociągiem, busem, FlixBusem lub samochodem osobowym.
 • Informacje o zbiórce najpóźniej 5 dni przed turnusem.
miejsce adres wyjazd powrót cena
Białystok Białystok 00:00 00:00 150,00 zł.
Uwagi: trasa antenowa (PKP lub PKS), godz i miejsce do potwierdzenia na ok. 5 dni przed wyjazdem
Bydgoszcz Bydgoszcz 00:00 00:00 100,00 zł.
Uwagi: trasa antenowa (PKP lub PKS), godz i miejsce do potwierdzenia na ok. 5 dni przed wyjazdem
Częstochowa Częstochowa 00:00 00:00 150,00 zł.
Uwagi: trasa antenowa (PKP lub PKS), godz i miejsce do potwierdzenia na ok. 5 dni przed wyjazdem
Katowice Katowice 00:00 00:00 150,00 zł.
Uwagi: trasa antenowa (PKP lub PKS), godz i miejsce do potwierdzenia na ok. 5 dni przed wyjazdem
Kielce Kielce 00:00 00:00 150,00 zł.
Uwagi: trasa antenowa (PKP lub PKS), godz i miejsce do potwierdzenia na ok. 5 dni przed wyjazdem
Kraków Kraków 00:00 00:00 150,00 zł.
Uwagi: trasa antenowa (PKP lub PKS), godz i miejsce do potwierdzenia na ok. 5 dni przed wyjazdem
Lublin Lublin 00:00 00:00 150,00 zł.
Uwagi: trasa antenowa (PKP lub PKS), godz i miejsce do potwierdzenia na ok. 5 dni przed wyjazdem
Łódź Łódź 00:00 00:00 100,00 zł.
Uwagi: trasa antenowa (PKP lub PKS), godz i miejsce do potwierdzenia na ok. 5 dni przed wyjazdem
Olsztyn Olsztyn 00:00 00:00 150,00 zł.
Uwagi: trasa antenowa (PKP lub PKS), godz i miejsce do potwierdzenia na ok. 5 dni przed wyjazdem
Poznań Poznań 00:00 00:00 150,00 zł.
Uwagi: trasa antenowa (PKP lub PKS), godz i miejsce do potwierdzenia na ok. 5 dni przed wyjazdem
Rzeszów Rzeszów 00:00 00:00 150,00 zł.
Uwagi: trasa antenowa (PKP lub PKS), godz i miejsce do potwierdzenia na ok. 5 dni przed wyjazdem
Toruń Toruń 00:00 00:00 100,00 zł.
Uwagi: trasa antenowa (PKP lub PKS), godzina i miejsce do potwierdzenia na ok. 5 dni przed wyjazdem
Warszawa Warszawa 00:00 00:00 100,00 zł.
Uwagi: godz i miejsce do potwierdzenia na ok. 5 dni przed wyjazdem
Włocławek Włocławek 00:00 00:00 100,00 zł.
Uwagi: trasa antenowa (PKP lub PKS), godz i miejsce do potwierdzenia na ok. 5 dni przed wyjazdem
Wrocław Wrocław 00:00 00:00 150,00 zł.
Uwagi: trasa antenowa (PKP lub PKS), godz i miejsce do potwierdzenia na ok. 5 dni przed wyjazdem

UBEZPIECZENIE      

NNW – T.U. AXA do 10000 zł

Możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy Signal Iduna Polska – 60 zł/os- wariant standard lub 90 zł/os – wariant rozszerzony o COVID-19 *.

Ogólne Warunki Uczestnictwa ubezpieczeń (do wglądu lub pobrania):

 

UWAGI

W związku z pandemia CoVid każdy uczestnik zobowiązany jest do posiadania własnego toczka i rękawic.

Każdy uczestnik powinien posiadać ważną legitymację szkolną na przejazd PKP, wypełnioną kartę kwalifikacyjną. Imprezy fakultatywne i poszczególne profile będą realizowane przy zgłoszeniu się min. 15 uczestników. Każdy uczestnik powinien posiadać sportowy ubiór: dres, obuwie sportowe itp.

TRYB COVID-19 (obowiązuje do odwołania):

·          Program, zakwaterowanie, transport oraz procedury postępowania są dostosowane do wytycznych wydanych przez GIS, MZ i MEN dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży.

·          Uczestnicy powinny być zaopatrzeni przez rodziców w indywidualne osłony nosa i ust do użycia podczas imprezy.

·          Rodzice zobowiązani są do podpisania dodatkowego regulaminu zawierającego zasady bezpieczeństwa uwzględniające stan zagrożenia epidemicznego oraz podpisanie dodatkowych oświadczeń dołączonych do karty kwalifikacyjnej.

·          Poszczególne punkty programu mogą zostać odwołane lub zamienione na inne w razie ewentualnego wprowadzenia dodatkowych obostrzeń przez GIS, MZ i MEN.

BON TURYSTYCZNY 500+

Rezerwując tę imprezę MASZ możliwość realizacji BONU TURYSTYCZNEGO.

CENA ZAWIERA:

zakwaterowanie, wyżywienie, nauka jazdy konnej pod opieką wykwalifikowanych instruktorów wg przedstawionych wyżej  programów, ubezpieczenie NNW 10000 zł, opieka wychowawcza, dyskoteki, ogniska, kąpiele w morzu pod opieką ratownika, składkę na TFG – 2 zł, składkę na TFP – 2 zł.

CENA NIE ZAWIERA:

dopłat do transportu z poszczególnych miast, opłat za imprezy fakultatywne, dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji Signal Iduna + 60 zł  – wariant standard; + 90 zł – wariant rozszerzony o COVID-19.

DOPŁĄTY I ZNIŻKI DLA CHĘTNYCH

 1. Labirynt Park Łeba: 30.00 PLN
 2. Wizyta w Adventure Golf Park: 30.00 PLN
 3. Wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego: 90.00 PLN
 4. wystawa „Magiczne lustra”: 15.00 PLN
 5. rezygnuję z ubezpieczenia od Kosztów Rezygnacji: bez dopłaty
 6. ubezpieczenie od kosztów rezygnacji Signal Iduna -wariant rozszerzony o Covid19: 90.00 PLN
 7. ubezpieczenie od kosztów rezygnacji Signal Iduna -wariant standard: 60.00 PLN

7.jpg

9.jpg

1.jpg

2.jpg

6.jpg

Realizacja: eurostarsystem.eu