Iberiada 15 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Iberiada 15 dni

01.05 - 14.05.2020 (różne terminy)
od 5046 zł/os.
Data
10.04 – 23.04.2020
01.05 – 14.05.2020
05.06 – 18.06.2020
03.07 – 16.07.2020
17.07 – 30.07.2020
14.08 – 27.08.2020
28.08 – 10.09.2020
11.09 – 24.09.2020
  • Program
 


Santiago de Compostela – miasto na końcu drogi świetego Jakuba • modernistyczna Barcelona Antonio Gaudiego i zwiedzanie wnętrza Sagrada Familia • Muzeum Guggenheima w Bilbao • królewski Madryt i muzeum Prado • portugalskie perły – Lizbona, Sintra, Fatima i Coimbra • Porto i doskonałe wino • plażowanie nad Atlantykiem

 

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Transfer do hotelu w okolicach Barcelony. Wieczorem kolacja i nocleg. W przypadku wieczornego przylotu w tym dniu może nie być kolacji.
Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie Barcelony, w programie między innymi dzieła słynnego architekta Antonia Gaudiego: Sagrada Familia (wewnątrz, zwiedzanie bez asysty pilota) oraz Park Guell. Ponadto wzgórze Montjuic, dzielnica gotycka wraz z katedrą, Pałac Gubernatora, plac św. Jakuba oraz Las Ramblas – najpiękniejsza ulica Barcelony. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.
Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Saragossy, w której zobaczymy pałac Aljaferia (mauretański pałac z „Księgi tysiąca i jednej nocy”) oraz największą barokową świątynię w Hiszpanii, bazylikę Nuestra Señora del Pilar. Kolacja i nocleg w okolicach Miranda de Ebro. (Trasa ok. 550 km)
Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Bilbao, w programie zwiedzanie Starego Miasta, Muzeum Guggenheima oraz położone nad samym oceanem Getxo, gdzie znajduje się wpisany na listę UNESCO Most Biskajski –  jeden z kilku zachowanych do dzisiaj i funkcjonujących mostów suwowych z XIX w.  Po poludniu przejazd do Burgos, zwiedzanie gotyckiej katedry. Kolacja i nocleg w okolicach Burgos. (Trasa ok. 240 km)
Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do Madrytu, który od XVI w. pełni funkcję stolicy Hiszpanii. Zwiedzanie ogromnego Palacio Real, czyli rezydencji królewskiej (szczególnej uwadze polecamy wspaniałą salę tronową), Puerta del Sol (centralny plac Madrytu z pomnikiem przedstawiającym herb miasta), Paseo del Prado, czyli zieloną promenadę otoczoną muzeami, galeriami i bogatymi rezydencjami, Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa postaciami Don Kichota i Sancho Pansy, następnie Plaza de Toros i Park Retiro. Po południu czas wolny, dla chętnych za dodatkowa opłatą (ok. 29 Eur/os) wyjazd do Toledo – duchowej stolicy Hiszpanii. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Madrytu. (Trasa ok. 250 km.)
Dzień 6
Po śniadaniu zwiedzanie Muzeum Prado – jedno z największych i najbogatszych zbiorów na świecie (między innymi prace Velazqueza, El Greco, Breughla, Tycjana). Następnie przejazd do Salamanki – stolicy wiedzy, miasta z piaskowca w kolorze miodu, zobaczymy Plaza de Anaya, Nową i Starą Katedrę, Patio de las Escuelas, Uniwersytet, Casa de las Conchas z fasadą ozdobioną ponad 400 muszlami, Plaza Mayor – przez wielu uważany za najwspanialszy rynek główny w Hiszpanii. Kolacja i nocleg w okolicy Salamanki.  (Trasa ok. 215 km).
Dzień 7
Po śniadaniu przejazd do Caceres, którego starówka wpisana jest na listę UNESCO. W programie gotycki Kosciół Konkatedralny NMP, Plaza Mayor i Torre de Bujaco oraz Casa-Museo Arabe – typowy arabski dom z XII wieku. Następnie przejazd do Portugalii – kolacja i nocleg w okolicach Setubalu. (Trasa ok. 480 km)
Dzień 8
Po śniadaniu zwiedzanie Lizbony: katedra oraz dzielnicę Belem z klasztorem dos Jeronimos, wieżą Belem, różą wiatrów oraz pomnikiem odkryć geograficznych upamiętniającym sławnych portugalskich zdobywców: Henryka Żeglarza, Vasco da Gamę, Ferdynanda Magellana. Następnie spacer ulicami jednej z najbardziej klimatycznych dzielnic miasta – po Alfamie, Rua Augusta i Praca de Comercio. Po poudniu zwiedzanie dzielnicy Parku Narodów, ktora powstala w roku 1998 z okazji organizowanej w Lizbonie wystawy Expo. Na szczególną uwagę zasługuje oceanarium Pavilhao dos Oceanos – kompleks 5 ogromnych akwariów, mieszczących faunę i florę morską od ławic sardynek po rekiny i koralowce. Powrót na kolację i nocleg do hotelu w okolicach Setubalu. (Trasa ok. 60 km)
Dzień 9
Po śniadaniu zwiedzanie Sintry i jej symbolu – Pałacu Narodowego, a następnie wizyta na przylądku Cabo da Roca – najdalej wysuniętym na zachód punkcie kontynentalnej Europy. Krótki przystanek przy „Czeluści piekieł” w Cascais i powrót do hotelu. Czas wolny, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 180 km)
Dzień 10
Śniadanie. Czas wolny w jednym z kurortów Wybrzeża Lizbońskiego – np. Setubal (płw. Troya). Dojazd na plażę we własnym zakresie. Kolacja i nocleg. Dla chętnych za dodatkową opłatą wycieczka do Obidos i Foz de Arelho (ok. 45 EUR/os).

Dzień 11
Po śniadaniu wyjazd do Fatimy – wizyta w sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej, w której ołtarz przedstawia scenę objawienia trójce dzieci: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie. Dla chętnych wizyta w Klasztorze Matki Boskiej Zwycięskiej w Batalhi (cena ok. 25 Euro/os). Następnie przejazd do Coimbry – ośrodka akademickiego położonego nad rzeką Modnego: zobaczymy starówkę, wieżę zegarową Torre, Stary Uniwersytet, Biblioteca Joanina (olśniewająca budowla barokowa), arkadowe budynki Sala Grande dos Actos, w których odbywają się uroczystości akademickie. Przejazd na kolację i nocleg w okolicach Porto. (Trasa ok. 370 km).
Dzień 12
Po śniadaniu zwiedzanie Porto – miasta słynącego ze wspaniałych win. Serce miasta stanowi Praca de Liberdade z pomnikiem Piotra IV, Ratusz Miejski, katedra Se, Pałac Biskupi, Casa do Infante, w którym urodził się książę Henryk Żeglarz, Cais da Ribeira – najbardziej gwarne miejsce w Porto, wpisane na listę UNESCO. Wizyta w winiarni, w której zapoznamy się z procesem produkcji słynnego porto i gdzie warto spróbować lokalnych trunków. Dla chętnych i za dodatkową opłatą rejs po rzece Duoro (ok. 12 Eur/os.). Kolacja i nocleg w okolicach Santiago de Compostela. (Trasa ok. 230 km)
Dzień 13
Po śniadaniu zwiedzanie miasta m.in.: Plaza del Obradoiro, Katedry św. Jakuba, Plaza de la Quintana, patio XV-wiecznego Colegio de Fonseca. Następnie spacer ulicami Starego Miasta w kierunku Parku Alameda, z którego rozpościera się panorama na katedrę. Następnie przejazd do malowniczo połozonej, nadmorskiej miejscowości Baiona, a na zakonczenie Castro de Santa Tecla, starożytne grodzisko z I wieku przed naszą erą, zamieszkiwane przez plemię celtyckie.
Powrót do Portugalii. Nocny przelot z Porto do Warszawy. W tym dniu kolacja we własnym zakresie. (Trasa ok. 270 km).
Dzień 14
Przylot do Warszawy.
Uwagi do programu
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.
– W hotelach na terenie Katalonii konieczna opłata podatku turystycznego – ok 1,2 Euro od osoby za dzień
– W hotelach na terenie Lizbony konieczna opłata podatku turystycznego – ok. 2 Euro od osoby za dzień (opłata dla osób powyżej 13 roku życia).
-W hotelach w Porto, przy zakwaterowaniu, pobierany jest podatek turystyczny – ok. 2 Euro od osoby za dzień (opłata dla osób powyżej 13 roku życia).

Zakwaterowanie na objeździe
Zakwaterowanie:

Hotele **/*** położone poza zwiedzanymi miastami.

Pokoje 2-, 3 – osobowe (przy czym 3 – osobowe to z reguły pokój 2 -osobowy z dostawką), wszystkie z łazienkami, czasami z telefonem i TV.

Do dyspozycji gości:
na miejscu w hotelu restauracja i bar

Wyżywienie:
śniadania kontynentalne i obiadokolacje serwowane

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, 12 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota podczas objazdu oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: lokalnego podatku katalońskiego (ok. 1,2 Eur/dziennie) oraz lokalnego podatku turystycznego w Lizbonie  i Porto(ok. 2 Eur/dziennie),biletów wstępu, opłat za miejscowych przewodników, systemu Tour Guide dodatkowych posiłków i napojów do kolacji oraz wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu, usług przewodników lokalnych, systemu Tour Guide – ok. 250 EUR/os płatne pilotowi jako pakiet.

Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.8/6.

Inne

Systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.

Realizacja: eurostarsystem.eu