Hiszpania – wzdłuż Zatoki Biskajskiej 10 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Hiszpania – wzdłuż Zatoki Biskajskiej 10 dni

06.05 - 15.05.2020 (różne terminy)
od 4510 zł/os
Data
15.04 – 24.04.2020
06.05 – 15.05.2020
10.06 – 19.06.2020
15.07 – 24.07.2020
22.07 – 31.07.2020
05.08 – 14.08.2020
19.08 – 28.08.2020
16.09 – 25.09.2020
Winne Porto – Santiago de Compostela i katedra Świętego Jakuba – Wieża Herkulesa i Plaża Katedr – czar Oviedo – prehistoria w Altamirze – sztuka nowowczesna w Muzeum Guggenheima – piękna plaża La Concha w San Sebastian – Barcelona i tańczące fontanny

 

Galeria

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu. Po przylocie transfer do hotelu w okolicach Porto/Bragi. Wieczorem kolacja i nocleg. W przypadku późno wieczornego lub nocnego przylotu do Porto tym dniu nie będzie kolacji.
Dzień 2
Po śniadaniu spacer po Porto: Torre Dos Clerigos – najwyższa wieża w mieście, Avenida Dos Aliados z ratuszem i pomnikiem króla Piotra IV, stacja Sao Bento zdobiona obrazami wykonanymi z azulejos. Spacer zakończymy w Cais da Ribeira – w najbardziej gwarnym miejscu Porto wpisanym na Listę UNESCO. Kolejnym punktem będzie wizyta w bodedze podczas której poznamy proces produkcji wina porto, czas na degustację. Następnie rejs po rzece Douro, podczas którego będziemy podziwiać konstrukcję sześciu mostów łączących brzegi Porto i Vila Nova de Gaia oraz wspaniałą panoramę miasta. Następnie przejazd do hiszpańskiej Galicji i wizyta w najbardziej malowniczej miejscowości rybackiej – Combarro. Podczas spaceru zobaczymy typową galicyjską architekturę kompleksu historycznych zabudowań Combarro oraz tradycyjne galicyjskie spichlerze – horreos. Przejazd na kolację i nocleg w okolicach Santiago Compostela. (Trasa ok. 260 km)
Dzień 3
Po śniadaniu zwiedzanie Santiago de Compostela. Miasto jest od wczesnego średniowiecza celem pielgrzymów przybywających do grobu św. Jakuba. Podczas spaceru ulicami Santiago zobaczymy Plaza de Obradoiro, Plaza de Praterias, Quintana Vivos, Quintana Muertos, tradycyjną zabudowę starówki oraz wspaniałą Katedrę św. Jakuba gdzie znajdują się relikwie świętego. Czas wolny na starówce Santiago. Przejazd do La Coruna, stolicy Rias Altas, spacer po starówce: Plaza Maria Pita, Bazylika Santa Maria, następnie zobaczymy Wieżę Herkulesa – latarnię morską pochodzącą z czasów rzymskich. Powrót do hotelu na kolację i nocleg. (Trasa ok. 160 km)
Dzień 4
Po śniadaniu przejazd w okolice Foz, gdzie znajduje się jedna z najbardziej spektakularnych plaż Hiszpanii – Plaża Katedr. Imponujące, blisko 30 metrowe łuki skalne, aksamitny piasek i fale Morza Kantabryjskiego tworzą niezwykle malowniczą scenerię. Następnie przejazd do Oviedo, zwiedzanie gotyckiej katedry San Salvador zwanej też Santa Ovetensis. W jednej z krypt katedry – Camara Santa spoczywa m. in. słynny Całun z Oviedo. kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Oviedo. (Trasa ok. 330 km)
Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do jaskini Altamira (UNESCO), nazywanej kaplicą sykstyńską sztuki paleolitycznej – znana przede wszystkim z prehistorycznych fresków przestawiających sylwetki zwierząt. Następnie przejazd do średniowiecznego miasteczka Santillana del Mar. Przejazd do stolicy Kantabrii – Santander. Krótki spacer po mieście i panoramiczny przejazd wzdłuż wybrzeża. Czas wolny przy plażach Santander. Kolacja i nocleg w okolicach Santander. (Trasa ok. 250 km)
Dzień 6
Po śniadaniu zwiedzanie Bilbao – rozpoczniemy od spaceru po starówce miasta, zobaczymy katedrę Św. Jakuba oraz Plaza Nueva. Kolejnym punktem wizyty będzie Muzeum Guggenheima. Godny uwagi jest już sam budynek muzeum – dzieło słynnego architekta Franka Gehry’ego. Gmach zbudowany jest z blachy tytanowej i szkła tworzących faliste, płynne formy. Następnie przejazd do San Sebastian (Donostia) – panorama miasta z punktu widokowego na Monte Igueldo, a następnie spacer po urokliwej starówce słynącej z barów serwujących baskijskie pintxos – niewielkie przekąski z rozmaitych składników. Kolacja i nocleg w okolicach Logrono/Miranda del Ebro.
Dzień 7
Po śniadaniu całodzienny przejazd do Barcelony. Po drodze przystanek w Saragossa, wizyta w pałacu Aljaferia (mauretański pałac z „Księgi tysiąca i jednej nocy”) oraz w bazylice Matki Bożej Pilar, gdzie znaleźć można freski mistrza malarstwa – Francisco Goya. Przejazd na kolację i nocleg w okolicach Barcelony lub na Costa Brava/Maresme. (Trasa ok. 550 km)
Dzień 8
Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie Barcelony, gdzie zobaczymy między innymi dzieła słynnego architekta Antonia Gaudiego: kościół Sagrada Familia (z zewnątrz), Park Guell; dzielnicę gotycką wraz z katedrą oraz Pałacem Królewskim, plac św. Jakuba (patron Katalonii) oraz Las Ramblas – najpiękniejszą ulicę miasta. Dla fanów piłki nożnej – zwiedzanie stadionu FC Barcelony Camp Nou (dodatkowo płatne ok. 28 EUR/os). Dla chętnych i za dodatkowa opłatą pokaz tańczących fontann w Barcelonie (ok. 25 EUR/os). Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 150 km).
Dzień 9
Dzień wolny. Dla chętnych możliwość skorzystania z dodatkowo płatnej wycieczki lokalnej do Montserrat (ok. 40 EUR/os). Kolacja i nocleg.
Dzień 10
Po śniadaniu wykwaterowanie. Możliwość skorzystania z lokalnej wycieczki do Tossy del Mar (ok. 30EUR/os). Transfer na lotnisko w Barcelonie. Wylot do Warszawy.
Uwagi do programu
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.
– W hotelach na terenie Katalonii konieczna opłata podatku turystycznego – od. ok 1,2 Euro od osoby za dzień (dotyczy również hoteli pobytowych).
-W hotelach w Porto, przy zakwaterowaniu, pobierany jest podatek turystyczny – ok. 2 Euro od osoby za dzień (opłata dla osób powyżej 13 roku życia).

Zakwaterowanie na objeździe
Zakwaterowanie:

Hotele *** – położone z reguły poza zwiedzanymi miastami lub w najbliższych okolicach.

Pokoje: 1, 2, 3 osobowe (przy czym 3 osobowe to z reguły pokój 2 – osobowy z dostawką), wszystkie z łazienkami, czasami z telefonem i TV.

Wyżywienie:
śniadanie kontynentalne i serwowane obiadokolacji

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, 9 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j. w., opiekę polskiego pilota podczas objazdu oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu, opłat za miejscowych przewodników, podatku turystycznego w Porto (ok 2 EUR/os/dzień), lokalnego podatku katalońskiego płatnego przy zakwaterowaniu, systemu Tour Guide, dodatkowych posiłków i napojów do kolacji oraz wydatków osobistych. Napiwki nie są obowiązkowe ale w dobrym tonie jest zostawić kierowcy na koniec wycieczki ok. 5-7 Eur/os. Orientacyjny koszt biletów wstępu, usług przewodników lokalnych, systemu Tour Guide – ok. 161 EUR/os, płatne jako pakiet u pilota na miejscu. W tej kwocie nie są zawarte wycieczki lokalne (ceny podane są w programie imprezy).

Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.0/6.

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.

Realizacja: eurostarsystem.eu