Gruzja – kraina wina 8/15 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Gruzja – kraina wina 8/15 dni

12.07 - 19.07.2021 (różne terminy)
od 3847 zł/os.
Data
07.06 – 14.06.2021
28.06 – 05.07.2021
12.07 – 19.07.2021
26.07 – 02.08.2021
09.08 – 16.08.2021
16.08 – 23.08.2021
24.08 – 30.08.2021
31.08 – 06.09.2021
14.09 – 20.09.2021
21.09 – 27.09.2021
28.09 – 04.10.2021
  • Program

● Kazbeg – pocztówka z Kaukazu ● Kachetia – kraina wina● Tbilisi – najpiękniejsze miasto Gruzji ● Muzeum Stalina w Gori ● Telawi – stolica Kachetii i średniowieczne twierdze ●Upliscyche – skalne miasto ●Alawerdi – katedra pośród winnic ● Weliscyche – wina i sery ●Mccheta – stolica starożytnej Iberii ●Kutaisi – cel wyprawy po złote runo ● Gudauri – szczyty Kaukazu Wielkiego ● Batumi – czarnomorski kurort ● dla chętnych możliwość wypoczynku w hotelu w Batumi (7 nocy).

Dzień 1
Zbiórka w Warszawie, lotnisko Okęcie, stanowisko odpraw. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przelot do Batumi, odprawa celno – paszportowa. Transfer do hotelu w Batumi lub okolicy. Zakwaterowanie i nocleg. W tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu.

Dzień 2
Po śniadaniu i wykwaterowaniu krótkie zwiedzanie Batumi. Stolica Adżarii jest dziś najsłynniejszym kurortem morskim Gruzji. Powszechnie znane są tutejsze plaże oraz jedna z najdłuższych na świecie promenad, przyciągająca rzesze spacerowiczów. Podziwiać tu można także urokliwe uliczki, eleganckie kamienice, świątynie różnych wyznań i subtropikalną roślinność. Śpiewające fontanny, kluby i restauracje, delfinarium, różnorodne atrakcje – wszystko to czyni miasto pełnym życia i niepowtarzalnym. Zobaczymy promenadę z Wieżą Alfabetu i instalację Ali i Nino, statuę Medei, nawiązującą do mitu o złotym runie, jak również jeden z ulubionych placów batumczyków – Piazzę. Wyruszymy następnie w drogę do wschodniej części kraju, przyjeżdżając przez żyzną Nizinę Kolchidzką. Po południu dotrzemy do Upliscyche – pozostałości starożytnego skalnego miasta, z których rozciąga się panorama doliny rzeki Kury. W pobliskim Gori zatrzymamy się przy kontrowersyjnym muzeum Stalina – krótka wizyta. Następnie przejedziemy do Tbilisi. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 420 km)

Dzień 3
Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie stolicy. Przejedziemy reprezentacyjną aleją Szoty Rustawelego, mijając m.in. olśniewający gmach Opery i stary Parlament oraz odbędziemy spacer po Starym Mieście. Zobaczymy m.in. złoty pomnik św. Jerzego, kościół Sioni skrawający jedną z najświętszych relikwii Gruzji – krzyż św. Nino, plac Niepodległości, zabytkowe kamienice o ażurowych balkonach. Wjedziemy także kolejką linową pod twierdzę Narikala, skąd roztacza się jeden z najpiękniejszych widoków na miasto, podejdziemy również pod słynne tbiliskie łaźnie. Powrót do hotelu lub w czasie wolnym możliwość odwiedzenia jednego z tbiliskich muzeów (Muzeum Narodowe lub Muzeum Ikon; zwiedzanie i płatność we własnym zakresie), albo wizyta na słynnym stołecznym pchlim targu, tzw Suchym Moście. W tym dniu nie ma kolacji w hotelu. Fakultatywnie wieczór gruziński z tańcami kaukaskimi i muzyką w lokalnej restauracji (dodatkowo płatny ok. 30 EUR/os). (Trasa ok. 80 km)

Dzień 4
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Kachetii – najdalej na wschód położonego regionu Gruzji, znanego jako „królestwo wina”. Przejedziemy przez przełęcz Gombori, a następnie dotrzemy do Alawerdi – arcydzieła architektury średniowiecznej Gruzji. Zespół klasztorno-akademicki został ufundowany w XI w. przez króla Dawida IV, dominująca nad okolicą kopuła kościoła do dziś jest jedną z najwyższych na południowym Kaukazie. Stamtąd ruszymy w dalszą drogę, słynącą z upraw winorośli, doliną rzeki Alazani do Gremi, gdzie zwiedzimy położone na wysokiej skarpie ruiny stolicy Królestwa Kachetii. Niegdyś potężne miasto zostało zniszczone przez wojska szacha Abbasa I, zachowała się jednak zdobiona malowidłami świątynia, wieża zamkowa i nieodzowna w każdej gruzińskiej twierdzy… piwnica na wino. Kolejnym punktem programu będzie założony w VI w. przez jednego z Trzynastu Świętych Ojców Syryjskich klasztor Nekresi. Ten powszechnie znany w Gruzji ośrodek życia religijnego został pieczołowicie odrestaurowany i dziś znów przyciąga, szukających ukojenia duchowego, pielgrzymów. Na koniec udamy się do zabytkowej winnicy Weliscyche, gdzie spróbujemy domowego wina i znakomitych gruzińskich serów. Przejazd do Telawi, zakwaterowanie w hotelu i kolacja. (Trasa ok. 220 km)

Dzień 5
Po śniadaniu i wykwaterowaniu odbędziemy krótki spacer po Telawi, stolicy regionu Kachetia. Niedawno wzorowo odrestaurowane miasteczko skrywa wiele niespodzianek: posiada liczne zbytki z czasów średniowiecza, a także, jako jedyne w kraju, cztery zabytkowe fortyfikacje z różnych okresów, z których zobaczymy świetnie zachowaną twierdzę Batoniscyche. Przejedziemy kolejno do Cinandali, gdzie odwiedzimy zbudowany w stylu włoskim pałac i rozległe ogrody, należące kiedyś do szanowanej gruzińskiej rodziny Czawczawadzech. Następnie wyruszymy w trasę do Mcchety, stolicy starożytnego Królestwa Iberii, a dziś jednego z najchętniej odwiedzanych miejsc w kraju. Zatrzymamy się na punkcie widokowym przy kościółku Dżwari, skąd rozciąga się widok, który zachwycał rosyjskich poetów romantycznych. W Mcchecie zwiedzimy świątynię Sweti Cchoweli, do niedawna siedzibę patriarchów, w której zgromadzono wiele cennych relikwii i ikon. Po czasie wolnym, na kawę i zakup pamiątek, wyruszymy w kierunku Kaukazu Wielkiego. Zatrzymamy się przy położonej na skarpie nad Jeziorem Żynwalskim twierdzy Ananuri, a następnie, wspinając się coraz wyżej serpentynami dojedziemy do największego w Gruzji ośrodka sportów zimowych, Gudauri. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 250 km)

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd w kierunku Kazbegu – pokrytego lodowcem szczytu, którego zdjęcie figuruje w każdym niemal folderze reklamującym Gruzję. Po drodze postoje na punktach widokowych (np. na słynnej Przełęczy Krzyżowej, 2395 m) i przy ciekawych formacjach skalnych. W miejscowości Stepancminda przesiądziemy się do terenowych busików i górską drogą dostaniemy się pod bajkowo położony na górze Gergeti kościółek Trójcy Świętej z XIV w. Przy dobrej pogodzie widać stąd majestatyczny szczyt Kazbeg. Wczesnym popołudniem wyruszymy w drogę do Kutaisi. Przemierzymy słynącą z upraw owócow Kartlię Wewnętrzną, a następnie przetniemy Góry Lichskie. Dojazd do Kutaisi, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 370 km)

Dzień 7
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przespacerujemy się po mieście. Zobaczymy bogato zdobioną Fontannę Kolchidy, centralny park – ulubione miejsce spotkań mieszkańców miasta, przejdziemy również obok niewielkiego pałacu królów Imeretii oraz sfotografujemy się z rzeźbami skoczków na Białym Moście. Odwiedzimy także lokalny bazar, na którym będzie można zakupić świeże owoce, znane gruzińskie sery i domowej produkcji czaczę. Wstąpimy też do katedry Bagrati. Rekonstrukcja tej pochodzącej z XI w. świątyni od początku budziła silne kontrowersje, jednak mimo sprzeciwów prace zostały doprowadzone do końca. Spowodowało to ostatecznie usunięcie obiektu z listy UNESCO. Przejazd do Batumi. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu (do godz. 10.00). Następnie transfery:
– dla klientów pozostających na dodatkowy tydzień pobytu przejazd do wybranego hotelu w Batumi i pobyt w dniach 8-14, a 15 dnia wylot do Polski
– dla klientów powracających do Polski – transfer na lotnisko i powrót do Polski.

Uwagi do programu
– ww. program należy traktować ramowo i może on ulec zmianie z zachowaniem wszystkich pozycji zwiedzania.
– pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
– w Gruzji, poza plażami Batumi, od turysty oczekiwany jest skromny ubiór: mężczyźni powinni mieć długie spodnie, kobiety sukienki /spódnice za kolana. Wszyscy (zarówno kobiety jak i mężczyźni) powinni mieć okryte ramiona, kobiety nie powinny nosić bluzek z głębokimi dekoltami. Bardzo prosimy stosować się do powyższych wytycznych – inaczej turyści mogą nie zostać wpuszczeni do niektórych zwiedzanych obiektów.
– uczestnicy objazdu, ze względu na pobyt w terenach wysokogórskich, proszeni są o zabranie ciepłych okryć oraz wygodnego obuwia bez względu na porę roku. Pamiętajmy, że na trasie pokonujemy odcinki, gdzie pogoda może znacznie różnić się od upalnych dolin. Przyda się cieplejsze okrycie chroniące również przed deszczem oraz krem z filtrem przeciwsłonecznym.
– dla pań przydatna będzie chusta; w Gruzji w wielu obiektach sakralnych od kobiet wymaga się nakrycia głowy.
– w Gruzji będzie konieczność wymiany pieniędzy na lokalną walutę – gruzińskie lari (GEL). Aktualne kursy można sprawdzić /porównać na www.xe.com.
– lokalne bankomaty i terminale płatnicze przyjmują karty banków zagranicznych. W mniej rozwiniętych rejonach (Mestia i okolice) należy jednak posługiwać się gotówką.
– w Gruzji działają telefony polskich operatorów GSM. Pytania odnośnie opłat za usługi w roamingu prosimy kierować bezpośrednio do operatorów.
– w Gruzji w dalszym ciągu najpopularniejszym językiem obcym jest rosyjski. Wbrew utartemu przekonaniu Gruzini nie mają nic przeciwko posługiwaniu się tym językiem.
– na wszystkie leki wwożone do Gruzji Klienci powinni mieć recepty/zaświadczenia lekarskie (wraz z tłumaczeniami na język gruziński lub angielski), a zestaw mieć w bagażu podręcznym. Inaczej mogą zostać rozpakowane główne bagaże a leki bez zaświadczeń mogą zostać zatrzymane. Zwracamy uwagę, że niektóre leki dostępne w Polsce bez recepty, w Gruzji mogą być kwalifikowane jako środki odurzające i substancje psychotropowe. Jednocześnie uczulamy, że gruzińskie służby graniczne działają w tym zakresie bardzo restrykcyjnie. Obowiązuje absolutny zakaz wwożenia do Gruzji leków zawierających kodeinę lub pseudoefedrynę. Informacje o lekach i substancjach, które wymagają okazania dodatkowej dokumentacji można znaleźć na stronie International Narcotics Control Board oraz do uzyskania w Ambasadzie Gruzji w Warszawie tel. 22 616 62 21/lub 22/lub 25.Więcej informacji o procedurze wwiezienia leków do Gruzji:http://www.rs.ge/Default.aspx?sec_id=5982&lang=2#” .Każdy bagaż przed wyjściem z hali przylotów jest prześwietlany. Podobnie przy wylocie: tu kontrola obrazów, ikon, noży, pamiątek stylizowanych na antyki. Każdy taki przedmiot musi mieć oficjalny certyfikat zezwalający na jego wywóz z kraju. Niektóre sklepy wydają go od razu, ale nie zawsze i nie wszędzie.
-ze względu na odmienną florę bakteryjną zalecamy zaopatrzyć się w środki przeciw dolegliwościom żołądkowym typu Stoperan (leki te są dozwolone w Gruzji i nie ma konieczności posiadania na nie zaświadczenia lekarskiego)

Zakwaterowanie na objeździe
Położenie:
Hotele *** klasy turystycznej – położone zwykle poza centrami miast (7 rozpoczętych dób hotelowych).

Zakwaterowanie:
Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o tydzień pobytu w Gruzji w Batumi w wybranym przez Państwa hotelu. Opisy hoteli w katalogu „ Wypoczynek – Gruzja” i w systemie rezerwacyjnym.

Do dyspozycji gości:
w hotelu restauracja i bar

Pokoje:
2 – os (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami.

Wyżywienie:
śniadania kontynentalne typu bufet oraz kolacje lub obiady (5) wg programu (bufet lub zestawy serwowane do stolików).

Kategoria lokalna:
Kategoria lokalna: ***

Wizy

Od obywateli polskich nie jest wymagana wiza przy wjeździe do Gruzji. Do wjazdu na teren Gruzji wymagany jest paszport lub dowód osobisty ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu. UWAGA!!! powyższe informacje odnoszą się do obywateli polskich. Obywateli pozostałych państw mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowe lub wizowe.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Gruzji – Batumi, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych: objazd + pobyt w Batumi w wybranym hotelu), przejazdy klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej (7 śniadań i 5 obiadów lub kolacji), a podczas części pobytowej – jak w opisie hoteli, opiekę pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług przewodnickich, napiwków, Tour Guide System  – ok. 130 EUR/os płatne pilotowi na miejscu; wycieczek fakultatywnych, dodatkowych posiłków we własnym zakresie (10-15 EUR za 1 posiłek), napoi do posiłków oraz innych wydatków osobistych.Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.2/6.

Realizacja: eurostarsystem.eu