Klasyczna Hellada -14 dni – zwiedzaj i wypoczywaj – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Klasyczna Hellada -14 dni – zwiedzaj i wypoczywaj

03 - 16 wrz 2022 (różne terminy)
od 1938 zł/os.

CENA od 1938 zł/os.

  • Terminy

Program

Pobyt na Zakynthos • Ateny i antyczne Delfy • Meteory – klasztory na skałach • Mykeny i Epidauros • Olimpia i Saloniki • Belgrad – twierdza Kalemegdan

Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Słowację, Węgry. Po drodze planowane są krótkie postoje.

Dzień 2
Przejazd przez Serbię. Przyjazd do Grecji w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek.

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Meteorów – słynnych bizantyjskich klasztorów, zbudowanych przez mnichów na niedostępnych, przypominających maczugi skałach. Według legendy św. Atanazy, założyciel największego i najstarszego klasztoru tzw. Wielkiego Meteoronu wzniósł się na grzbiecie orła na szczyt skały, po to aby zapoczątkować wznoszenie klasztorów. Uwaga! Konieczny skromny strój, panie spódnice minimum do kolan i okryte ramiona, panowie długie spodnie. Po zwiedzaniu wizyta w wytwórni ikon bizantyjskich, możliwość zakupu pamiątek. Przejazd do hotelu w Atenach, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 4
Po śniadaniu zwiedzanie Aten. Zobaczymy wszystkie najważniejsze atrakcje miasta: wzgórze Akropolu zwieńczone ruinami Partenonu, świątyni Ateny Partenos (dziewicy) zbudowanej przez słynnego ateńskiego architekta Kallikratesa, monumentalna brama Propyleje, świątynia Ateny Nike oraz Erechtejon ze słynnym krużgankiem kor. Znakomity widok z Akropolu pozwoli nam również przyjrzeć się pobliskim wzgórzom, które były w starożytności najważniejszymi punktami otaczającymi serce Aten: Pnyks, Filopapu oraz Aeropag jak i zobaczyć Odeon Herodosa Attyka i Teatr Dionizosa. Następnie przejdziemy na starożytną agorę, która począwszy od VI w p.n.e. stanowiła ośrodek życia politycznego Aten i od wieków zachwyca Świątynią Hefajstosa czy portykiem kolumnowym Attalosa. Kolejnymi atrakcjami Aten, które zobaczymy będzie marmurowa Wieża Wiatrów na rzymskiej Agorze i świątynia Zeusa w Olimpiejonie. Następnie spacer po Place – rozrywkowej dzielnicy Aten. Podczas objazdu miasta zobaczymy zrekonstruowany stadion Kali Marmaro, na którym odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie oraz słynnych gwardzistów greckich w tradycyjnych strojach, trzymających wartę przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Zwiedzanie zakończymy w Narodowym Muzeum Archeologicznym. To jedno z najważniejszych muzeów świata. Zobaczymy między innymi skarb mykeński ze złotą maską Agamemnona odkryty przez Schliemanna, freski z Thiry, brązowy posąg Posejdona, rzeźbę i ceramikę grecką. Powrót do hotelu na nocleg. Wieczorem wieczór grecki na Place /fakultatywnie/.

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd na Peloponez, w programie: postój przy Kanale Korynckim, 6-kilometrowym przesmyku oddanym do użytku w 1893 r., który łączy dzisiaj dwa morza Jońskie i Egejskie skracając tym samym czas opływania Peloponezu. Następnie zwiedzanie Nafplio, pierwszej stolicy niepodległej Grecji. Spacer po starówce m.in. Plac Konstytucji, mury obronne cytadeli Palamedesa, Akronafplionu oraz twierdzy obronnej na wyspie Burtsi Następnie udamy się do Myken, miasta założonego przez legendarnego Perseusza, zwiedzimy twierdzę Mykeńską i mury cyklopie ze słynną bramą lwic, pałac Agamemnona, oraz Grób Agamemnona zwany Skarbcem Atreusza. Po południu przejazd do Epidauros m.in.: teatr zbudowany w IV w p.n.e. o fenomenalnej akustyce, w którym do dzisiaj odbywają się spektakle dramatów antycznych oraz świątynie Asklepiosa – boga sztuki medycznej. Przejazd do miejscowości Killini i przeprawa portowa na Zakynthos. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 6 – 9
Czas na wypoczynek, kąpiele słoneczne i morskie. Podczas wypoczynku możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej, np:

Żółwie Caretta Caretta i skały półwyspu Keri – fantastyczna okazja do zobaczenia żółwi Caretta Caretta w wyjątkowy sposób! Wyprawa łodziami po terenach zatoki Laganas. Będzie mozliwość obserwacji żółwii nie tylko z pokładu łodzi, ale również pod wodą! Dodatkową atrakcją jest możliwość kąpieli na malowniczej plaży wysepki Marathonisi. W jaskiniach półwyspu Keri zachwyci nas błękit wód i będzie to okazja do ponownej kąpieli. Cena ok. 35 EUR/os

Rejs do Zatoki Wraku cena ok. 28 EUR/os

Kefalonia cena ok 59 EUR/os

Dzień 10
Po śniadaniu wykwaterowanie przeprawa promowa i przejazd do Olimpii, miejsca najważniejszych igrzysk antycznej Grecji. Zwiedzimy gimnazjon i palestrę, gdzie przygotowywali się sportowcy do zawodów, pracownia Fidiasza, w której powstał jeden z 7 cudów świata – Zeus Olimpijski oraz Altis, czyli święty gaj oliwny ze Świątynia Zeusa i Hery oraz Stadion Olimpijski, a także muzeum archeologiczne. Tego dnia zaprosimy taż na wizytę do lokalnej tłoczni oliwy, gdzie poznamy tajniki wytwarzania „płynnego złota”. Po drodze będziemy podziwiać panoramę nowoczesnego mostu Rio-Antirio. Nocleg w Delfach.

Dzień 11
Rano zwiedzanie Delf. Wyrocznia delficka była miejscem pielgrzymek antycznych Greków poszukujący boskich porad w sprawach polityki, wojny czy też miłości. Zwiedzimy 3 najciekawsze części wyroczni: Święty Okręg ze Świątynią Apollina, w której na trójnogu zasiadały pytie- antyczne wróżki, Skarbiec Ateńczyków, wspaniały teatr, który mógł pomieścić 5 tys widzów, stadion, gdzie odbywały się ważne Igrzyska Pytyjskie, święte źródło Kastalijskie. Zwiedzanie zakończy wizyta w Muz. Archeologicznym. Przejazd na północ w kierunku granicy z Macedonią, po drodze krótki postój w Termopilach, miejscu słynnej bitwy w 480 r. p.n.e. między Persami i Grekami. Zobaczymy pomnik Leonidasa – króla Sparty. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Salonik.

Dzień 12
Po śniadaniu zwiedzanie Salonik m.in. Odos Egnatia – główna ulica miasta, przy której przeplątają się zabytki greckie, rzymskie, bizantyjskie i tureckie: łuk Cesarza Galeriusza, rzymska Rotunda, Hamam Bey (Rajska Łaźnia) kościół Panagia Chalkedon (Matka Boska od Kowali Miedzi). Następnie odwiedzimy bazylikę św. Demetriusza, patrona Salonik. Podczas objazdu miasta zobaczymy tez Białą Wieże – symbol Salonik, posąg Aleksandra Wielkiego, kościół świętej Mądrości Bożej i Dom Ataturka. Następnie przejazd do Macedonii. Wieczorem przyjazd na nocleg.

Dzień 13
Po śniadaniu przejazd do stolicy Macedonii – Skopje, zwiedzanie Starego i Nowego Miasta połączonych Kamiennym Mostem. Stara Carsija – dawny turecki bazar położony u stóp wzgórza z twierdzą Kale, to orientalna w charakterze plątanina uliczek z warsztatami, meczetami i łaźniami oraz zabytkowymi zajazdami. Tu znajduje się też Dom Pamięci Matki Teresy z Kalkuty. Po południu wyjazd w kierunku Polski. Podczas przejazdu możliwość fakultatywnego zobaczenia Budapesztu nocą. W programie m.in. Plac Bohaterów, Parlament, mosty nad Dunajem , kompleks budynków pałacowych i Baszty Rybackie na Wzgórzu Zamkowym, Góra Gellerta z budapesztańską Statuą Wolności. Przejazd przez Węgry i Słowację. Po drodze planowane są krótkie postoje.

Dzień 14
Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. (Katowice ok. 11.00). (Realizacja programu obejmuje przejazd ok. 4500 km).

Uwagi do programu
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
– Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie paszportu lub dowodu osobistego(dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu)!

Serbia wymaga od turystów negatywnego testu PCR na COVID (nie dotyczy transferu przy tzw zamkniętych drzwiach – nie ma możliwości zwiedzania). W związku z tym, informujemy o zmianie programowej na imprezie autokarowej GRP w dniu 12 i 13 (nocleg w Macedonii i zwiedzanie Skopje zamiast Belgradu):

Dzień 12
Po śniadaniu zwiedzanie Salonik m.in. Odos Egnatia – główna ulica miasta, przy której przeplątają się zabytki greckie, rzymskie, bizantyjskie i tureckie: łuk Cesarza Galeriusza, rzymska Rotunda, Hamam Bey (Rajska Łaźnia) kościół Panagia Chalkedon (Matka Boska od Kowali Miedzi). Następnie odwiedzimy bazylikę św. Demetriusza, patrona Salonik. Podczas objazdu miasta zobaczymy tez Białą Wieże – symbol Salonik, posąg Aleksandra Wielkiego, kościół świętej Mądrości Bożej i Dom Ataturka. Następnie przejazd do Macedonii. Wieczorem przyjazd na nocleg.

Dzień 13
Po śniadaniu przejazd do stolicy Macedonii – Skopje, zwiedzanie Starego i Nowego Miasta połączonych Kamiennym Mostem. Stara Carsija – dawny turecki bazar położony u stóp wzgórza z twierdzą Kale, to orientalna w charakterze plątanina uliczek z warsztatami, meczetami i łaźniami oraz zabytkowymi zajazdami. Tu znajduje się też Dom Pamięci Matki Teresy z Kalkuty. Po południu wyjazd w kierunku Polski. Podczas przejazdu możliwość fakultatywnego zobaczenia Budapesztu nocą. W programie m.in. Plac Bohaterów, Parlament, mosty nad Dunajem , kompleks budynków pałacowych i Baszty Rybackie na Wzgórzu Zamkowym, Góra Gellerta z budapesztańską Statuą Wolności. Przejazd przez Węgry i Słowację. Po drodze planowane są krótkie postoje.

Od dnia 5 lipca podróżni będą mogli podróżować promem z lądu na wyspy greckie tylko wtedy, gdy posiadają jeden z poniższych:
– świadectwo szczepień lub świadectwo ozdrowienia
– negatywny, szybki test antygenowy wykonany maksymalnie 48 godzin przed przeprawą promową
– negatywny test PCR wykonany maksymalnie 72 godziny przed przeprawą promową

Dotyczy to przeprawy promowej z Killini na Zakynthos w dniu 5.

Osoby niepełnoletnie do 12 roku życia mogą podróżować promem bez okazania wyniku testu.

Pilot wycieczki zorganizuje wizytę w centrum diagnostycznym dla osób, które potrzebują wykonać test. Cena testu antygenowego to ok 20 eur.
UWAGA

W związku ze zmianami dotyczącymi wjazdu do Macedonii uprzejmie przypominamy, że Klienci, którzy NIE są zaszczepieni lub NIE są tzw. ,,ozdrowieńcami,, (maksymalnie do 45 dni) będą potrzebowali:

• Testu PCR sprzed max 72 godz. (licząc od godziny pobrania wymazu)

Dla osób, które będą potrzebowały testu, pilot zorganizuje wizytę w laboratorium w Salonikach. Koszt takiego testu to ok 60 euro/osoba.

Osoby zaszczepione lub „ozdrowieńcy” będą potrzebowali jednego z poniższych dokumentów:

• zaświadczenia o przyjęciu pełnego cyklu szczepienia przeciw COVID-19
• zaświadczenia o przechorowaniu COVID-19 w ciągu ostatnich 45 dni

Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (wc, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach (11 rozpoczętych dób hotelowych), 11 śniadań, (w Grecji za dopłatą 9 obiadokolacji, bez kolacji w dniu wieczoru greckiego), program turystyczny j.w., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu i lokalnych przewodników, Tour Guide System (bezprzewodowego systemu oprowadzania grup), dodatkowych posiłków, oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie – około 195 EUR/os (w tym Tour Gouide system). Wycieczki fakultatywne dodatkowo płatne: Dunaj – Sawa ok.14 EUR/os, wieczór grecki ok. 40 EUR/os lub Ateny nocą ok. 20 EUR/os , Budapeszt nocą ok.10 EUR/os, Rejs do Zatoki Wraku – ok 28 EUR/os, Żółwie Caretta Caretta – ok 35 EUR/os, Kefalonia – 59 EUR/os. Studenci proszeni są o zabranie polskich legitymacji. Orientacyjna cena jednego obiadu ok.10 EUR/os (podczas objazdu będą organizowane przerwy na lunch).

UWAGA! Cena nie obejmuje greckiego podatku turystycznego, wynoszącego ok. 12 – 18 EUR/pokój za tydzień. Podatek płatny będzie u pilota lub w recepcji przed zakwaterowaniem. Wysokość podatku uzależniona jest od standardu hotelu: hotel 2* – 0.5 EUR/pokój/noc, hotel 3* – 1.5 EUR/pokój/noc, hotel 4* – 3 EUR/pokój/noc.


Realizacja: eurostarsystem.eu