Grecja – Antyczna Przygoda 10 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Grecja – Antyczna Przygoda 10 dni

19 - 28 sie 2023 (różne terminy)
od 2200 zł/os

Ateny – Akropol i Plaka • antyczne Delfy i wyrocznia • Meteory – klasztory na skałach • Mykeny i Epidauros • Olimpia – stadion i świątynia Zeusa • Belgrad • Turcy, Dunaj i pałace

WYJAZD CAŁA POLSKA

 

Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Słowację, Węgry. Po drodze planowane są krótkie postoje.

Dzień 2
Przejazd przez Serbię. Przyjazd do Grecji w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek.

Dzień 3
Po śniadaniu wyjazd do Kalambaki na zwiedzanie Meteorów – słynnych bizantyjskich klasztorów, zbudowanych przez mnichów na niedostępnych, przypominających maczugi skałach. Według legendy, św. Atanazy, założyciel najstarszego i największego klasztoru tzw Wielkiego Meteoronu wzniósł się na skały na grzbiecie orła. Obecnie tylko dwa klasztory są ośrodkami życia monastycznego, pozostałe pełnią funkcję muzealną.
Uwaga! Konieczny skromny strój – okryte ramiona, panie – długie spódnice, panowie – długie spodnie.
Po zwiedzaniu wizyta w pracowni ikon bizantyjskich, nastepnie przejazd do Aten i zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 4
Po śniadaniu zwiedzanie Aten – stolicy Grecji. Zobaczymy wszystkie najsłynniejsze atrakcje miasta: wzgórze Akropolu zwieńczone ruinami Partenonu – Świątyni Ateny Partenos (dziewicy) zbudowanej przez słynnego ateńskiego architekta Kallikratesa, monumentalna brama Propyleje, świątynia Ateny Nike, Erechtejon ze słynnym krużgankiem oraz Agora – centrum życia politycznego, religijnego i handlowego starożytnej Grecji. Nastepnie zobaczymy Odeon Herodosa Attyka, wieżę wiatrów, świątynię Zeusa Olimpijskiego oraz zrekonstruowany stadion Kali Marmaro, na którym odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie. Zobaczymy także słynnych gwardzistów greckich w tradycyjnych strojach trzymających wartę przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Spacer po Place, rozrywkowej dzielnicy Aten. Zwiedzanie zakończymy w Narodowym Muzeum Archeologicznym. To jedno z najważniejszych muzeów świata. Zobaczymy miedzy innymi  skarb mykeński ze złotą  maską Agamemnona odkryty przez Schliemanna, brązowy posąg Posejdona, rzeźbę i ceramikę grecką. Nocleg w hotelu w Atenach.
Wieczorem dla chętnych wieczór grecki (dodatkowo płatny ok. 45 EUR/os) lub nocne zwiedzanie Aten (dodatkowo płatne ok. 25 EUR/os).

Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na Peloponez. W programie postój przy Kanale Korynckim – 6-kilometrowy przesmyk oddany do użytku w 1893 r. – dzisiaj skraca czas opływania przylądka o wiele godzin i jest niezaprzeczalną atrakcją turystyczną. Następnie udamy się do Myken, miasta założonego przez legendarnego Perseusza. Zwiedzimy twierdzę mykeńską ze słynną Lwią Bramą, Pałac Agamemnona, malownicze mury obronne oraz Grób Agamemnona, czyli Skarbiec Atreusza. Później przejazd do Epidauros, zobaczymy m.in.: teatr zbudowany w IV wieku p.n.e. o fenomenalnej akustyce, w którym do dzisiaj odbywają się spektakle dramatów antycznych oraz świątynię Asklepiosa, poświęconą patronowi lekarzy i uzdrowicieli. Przejazd i krótkie zwierzanie Nafplion – Starego Miasto z tureckimi meczetami, leżącego u podnóża fortecy Palamidi, do której prowadzi 899 wyciosanych w kamieniu schodów. Przejazd i zakwaterowanie w hotelu nad morzem w okolicach Loutrak

Dzień 6
Po śniadaniu, przejazd do Olimpii, miejsca najważniejszych igrzysk antycznej Grecji i zwiedzanie zachowanych fragmentów niemal dwustumetrowego stadionu słynnego Altisu ze świątynią Zeusa oraz muzeum archeologicznego. Tego dnia zaprosimy taż na wizytę do lokalnej tłoczni oliwy, gdzie poznamy tajniki wytwarzania „płynnego złota”. Po drodze będziemy podziwiać panoramę nowoczesnego mostu Rio-Antirio. Wieczorem przejazd do Delf i zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 7
Po śniadaniu zwiedzanie Delf. Wyrocznia delficka była miejscem pielgrzymek antycznych Greków poszukujących boskich porad w sprawach polityki, wojny czy też miłości. Zwiedzimy najciekawsze części antycznej wyroczni: Święty Okręg, czyli Świątynia Apollina, w której urzędowały Pytie, czyli antyczne wróżki, Skarbiec Ateńczyków, wspaniały teatr, który mógł pomieścić 5 tys. widzów, „święte” Źródło Kastalskie. Odwiedzimy też lokalne muzeum archeologiczne, jedno z najważniejszych w Grecji. Następnie przejazd w kierunku Salonik. Po drodze postój w Termopilach, miejscu krwawej walki Persów z Grekami, gdzie zobaczymy pomnik Leonidasa. Zakwaterowanie w hotelu na Riwierze Olimpijskiej lub w okolicach Salonik. Wieczorem dla chętnch rejs statkiem po Zatoce Termajskiej i zwiedzanie Salonik nocą (w zależności od miejsca zakwaterowania, dodatkowo płatne ok. 35 EUR/os).

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, krótkie zwiedzanie Salonik, między innymi Odos Egnatia, głównej ulicy miasta, przy której przeplatają się zabytki rzymskie, greckie, bizantyjskie i tureckie, kościół Panagia Chalkeon, ruiny rzymskiej agory, Łuk Galeriusza, Rzymska Rotunda, Agia Sophia – wzorowana na słynnej bazylice z Konstantynopola oraz Biała Wieża. Następnie przejazd do Macedonii Pólnocnej. Popołudniowe zwiedzanie stolicy – Skopje. Zwiedzanie Starego i Nowego Miasta połączonych Kamiennym Mostem. Stara Carsija – dawny turecki bazar położony u stóp wzgórza z twierdzą Kale, to orientalna w charaketrze plątanina uliczek z warsztatami, meczetami i łaźniami oraz zabytkowymi zajazdami. Tu znajduje się też Dom Matki Teresy z Kalkuty. Wieczorem przyjazd na nocleg.

Dzień 9
Po śniadaniu możliwość udania się na wycieczkę fakultatywną do kanionu Matka (dodatkowo płatne ok. 40 EUR/os) utworzonego malowniczo na rzece Treska. Popłyniemy łodkami w rejs po rzece, co pozwoli nam nacieszyć się nieskalaną jeszcze przyrodą tego miejssca. Wejdziemy też do jaskini, a chętni będą mogli wstąpić do cerkwi św. Andrzeja z XIV w. Po południu wyjazd w kierunku Polski.  Przejazd przez Węgry i Słowację. Po drodze planowane są krótkie postoje.


Dzień 10
Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. (Katowice ok. 11.00)
(Realizacja programu obejmuje przejazd ok. 4400 km).

Uwagi do programu
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
-Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
– Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu)!

 

Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (wc, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach w Grecji (6 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania (7), a za dopłatą kolacje w Grecji (5 obiadokolacji, bez kolacji w dniu wieczoru greckiego), 1 nocleg na terenie Macedonii ze śniadaniem, program turystyczny j.w., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

 

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu i lokalnych przewodników, Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup) oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie (łącznie z systemem Tour Guide) – ok.198 EUR/os. Wycieczki fakultatywne dodatkowo płatne: wieczór grecki ok.45 EUR/os, Kanion Matka- ok. 40 EUR/os, Ateny nocą – ok. 25 EUR/os. Studenci proszeni są o zabranie polskich legitymacji. Orientacyjna cena jednego obiadu – ok.15 EUR/os (podczas objazdu będą organizowane przerwy na lunch).

UWAGA! Cena nie obejmuje greckiego podatku turystycznego, wynoszącego ok. 12 – 17 EUR/pokój za tydzień. Podatek płatny będzie u pilota lub w recepcji przed zakwaterowaniem. Wysokość podatku uzależniona jest od standardu hotelu: hotel 2* – 0.5 EUR/pokój/noc, hotel 3* – 1.5 EUR/pokój/noc, hotel 4* – 3 EUR/pokój/noc.

 

25 mar – 03 kwi 2023
01 – 10 kwi 2023
08 – 17 kwi 2023
15 – 24 kwi 2023
22 kwi – 01 maj 2023
29 kwi – 08 maj 2023
06 – 15 maj 2023
13 – 22 maj 2023
20 – 29 maj 2023
27 maj – 05 cze 2023
03 – 12 cze 2023
10 – 19 cze 2023
17 – 26 cze 2023
24 cze – 03 lip 2023
01 – 10 lip 2023
08 – 17 lip 2023
15 – 24 lip 2023
22 – 31 lip 2023
29 lip – 07 sie 2023
05 – 14 sie 2023
12 – 21 sie 2023
19 – 28 sie 2023
26 sie – 04 wrz 2023
02 – 11 wrz 2023
09 – 18 wrz 2023
16 – 25 wrz 2023
23 wrz – 02 paź 2023
30 wrz – 09 paź 2023
 

Realizacja: eurostarsystem.eu