Dolina Loary – z wizytą u królów Francji 8 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Dolina Loary – z wizytą u królów Francji 8 dni

28.06 - 05.07.2020 (różne terminy)
od 1773 zł/os.
Data
26.04 – 03.05.2020
17.05 – 24.05.2020
07.06 – 14.06.2020
14.06 – 21.06.2020
28.06 – 05.07.2020
12.07 – 19.07.2020
26.07 – 02.08.2020
09.08 – 16.08.2020
23.08 – 30.08.2020
06.09 – 13.09.2020
  • Program

NOWOŚĆ! • Dolina Loary • Najpiękniejsze zamki doliny Loary – Chambord, Chenonceaux, Blois, Amboise, Chinon, Chantilly • piękny pałac w Fontainebleau • Szampania – zwiedzanie winnicy i degustacja wina

Dzień 1
Wyjazd z Polski według rozkładu. Przejazd przez Niemcy i Belgię. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 1250 km.)
Dzień 2
W godzinach wczesnopopołudniowych dotrzemy do stolicy Szampanii – Reims. Miasto swą sławę zawdzięcza katedrze Notre-Dame, którą zwiedzimy podczas wycieczki. To miejsce koronacji prawie wszystkich królów, począwszy od Chlodwiga – pierwszego króla Franków. Świątynia  uznawana jest za jedną z najbardziej harmonijnych i „klasycznych” w proporcjach na tle innych obiektów we Francji. Dwuwieżowa fasada katedry przypomina swym wyglądem fasadę paryskiej Notre-Dame. Następnie zwiedzimy Bazylikę Świętego Remigiusza – najstarszą świątynię w Reims, która została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Później udamy się do jednej z piwnic, w których produkuje się szampana. Spacerując podziemnymi korytarzami, będziemy mogli podziwiać proces produkcji tego szlachetnego trunku. Następnie – degustacja szampana oraz możliwość jego zakupu w butiku. Później czas wolny na spacer po Reims oraz czas na lunch (we własnym zakresie). Nocleg w okolicach miasta Reims.
Dzień 3
Po śniadaniu udamy się do ulubionej rezydencji królów francuskich – w Fontainebleau, gdzie znajduje się jeden z najpiękniejszych zamków w Europie. Mimo, iż królowie Francji przez stulecia oficjalnie zamieszkiwali Luwr czy Wersal to chętnie spędzali czas na polowaniach – w rozległym ogrodzie, parku i lesie właśnie w Fontainebleau. Piękne wnętrza pałacu z zachowanym oryginalnym umeblowaniem (w środku znajduje się blisko 40 000 sztuk mebli!) i dekoracjami z XVII, XVIII i XIX wieku robią wielkie wrażenie! W godzinach popołudniowych przyjazd do Orleanu położonego nad Loarą i spacer po zabytkowym centrum miasta. Następnie nocleg w okolicach miasta.
Dzień 4
Po śniadaniu zwiedzimy trzy zamki-pałace położone w Dolinie Loary: renesansowy Chambord, zbudowany na początku XVI w. przez Franciszka I (prawdopodobnie według projektu samego Leonardo da Vinci), Blois – jeden z największych zamków w dolinie Loary oraz Chenonceau, który bywa często nazywany także „Zamkiem Dam” ze względu na sześć kobiet, które jako jego właścicielki stopniowo go rozbudowywały. Nocleg w okolicach Tours.
Dzień 5
Po śniadaniu zwiedzanie dwóch kolejnych zamków: Clos Lucé w Amboise – rezydencji królewskiej i miejsca pochówku Leonarda da Vinci oraz średniowiecznego zamku w Chinon. Zamek w Amboise pełnił niegdyś funkcję rezydencji królewskiej – w czasie wojny stuletniej władcy opuścili swoją dotychczasową siedzibę i przenieśli się wraz z dworem do Amboise. Z kolei zamek w Chinon został zbudowany w 954 r., a w XII wieku był główną rezydencją Henryka II, który rozbudował zamek do imponujących rozmiarów. Nocleg w okolicach Tours.
Dzień 6
Po śniadaniu spacer po zabytkowym Tours, a następnie przejazd do Chartres, gdzie udamy się na zwiedzanie gotyckiej katedry, której najpiękniejszą ozdobą są witraże (jest tu ponad 160!). W środku znajduje się również największy w Europie labirynt – położony w sercu katedry. Katedra w Chartres jako pierwsza we Francji została poświęcona Najświętszej Dziewicy. W średniowieczu co roku odbywały się tu cztery wielkie odpusty, na które ściągały tłumy pielgrzymów. Przejazd na nocleg w okolicach Chantilly.
Dzień 7
Po śniadaniu zwiedzanie zamku w Chantilly. Zamek ten posiada najpiękniejszą po Luwrze kolekcję malarstwa – ponad 1000 obrazów światowej malarzy jak Rafaelo, Botticelli, Delacroix. Zamek otoczony jest ogrodami, w których znajdziemy wiele urokliwych miejsc, m.in. tarasy wodne z fontannami czy Wyspę Miłości. Chantilly znane jest również z organizowanych tu wyścigów konnych jak i z tego, że jest ojczystym miastem Crème chantilly – aromatyzowanej bitej śmietany o smaku waniliowym, wymyślonej w XVII w. przez François Vatela – wybitnego francuskiego kucharza, który był szefem kuchni i zarządcą dworu na zamku w Chantilly. W godzinach popołudniowych wyjazd do Polski.
Dzień 8
Przyjazd do Polski w godzinach porannych (Torzym ok. 9:00).  (Trasa ok. 1250 km.)
Uwagi do programu
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po wszystkich obiektach muzealnych.


Zakwaterowanie na objeździe
Zakwaterowanie:

Skromne hotele klasy turystycznej – wszystkie położone są na bliskich przedmieściach.

Pokoje: 2 – osobowe (możliwość max. 1 dostawki; w większości hoteli dostawka w formie łóżka piętrowego), wszystkie z łazienkami i wc oraz telefonem i TV-sat.

Wyżywienie:
Śniadania kontynentalne (podawane na słodko w restauracji hotelowej; najczęściej jest to croissant/rogalik, dżem, kawa lub herbata).

Kategoria lokalna:
**

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przejazd autokarem (klimatyzacja, video, bar, wc), zakwaterowanie w hotelu (5 rozpoczętych dób hotelowych), 5 śniadań kontynentalnych (podawane na słodko), program turystyczny j.w., opieka polskojęzycznego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, przejazdów komunikacją miejską (metro i RER), zestawu słuchawkowego Tour Guide (łączny koszt uczestnictwa w programie to ok. 195 EUR/os, płatne pilotowi jako pakiet) oraz innych wydatków osobistych.

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.

Realizacja: eurostarsystem.eu