Praga Wiedeń Budapeszt Czeski humor i austro-węgierskie smaczki – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Praga Wiedeń Budapeszt Czeski humor i austro-węgierskie smaczki

29 lip - 04 sie 2023 (różne terminy)
od 1971 zł/os.

 Praga, Wiedeń, Budapeszt – Czeski humor i austro-węgierskie smaczki – dla wygodnych

Terminy:

29 kwi – 05 maj 2023

13 – 19 maj 2023

27 maj – 02 cze 2023

03 – 09 cze 2023

17 – 23 cze 2023

24 – 30 cze 2023

08 – 14 lip 2023

15 – 21 lip 2023

29 lip – 04 sie 2023

05 – 11 sie 2023

12 – 18 sie 2023

19 – 25 sie 2023

02 – 08 wrz 2023

09 – 15 wrz 2023

16 – 22 wrz 2023

23 – 29 wrz 2023

 
 

Program

Praga i średniowieczny Most Karola • Salzburg • Wiedeń – cesarstwo i doskonała kawa • Balaton – czyli węgierskie morze i doskonałe wina • Budapeszt – perła Dunaju i konie • kuchnia węgierska • romantyczne chwile w Bad Ischl • koncert Straussa w Wiedniu – posłuchaj, warto!

Dzień 1
Wyjazd z Polski według rozkładu Europa Południowa dla wygodnych. Przejazd przez terytorium Republiki Czeskiej z krótkimi postojami. Przyjazd w okolice Pragi. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Trasa od granic Polski ok. 460 km).

Dzień 2
Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do Pragi. Zwiedzanie zaczniemy od biblioteki klasztornej na Strahovie. Tutaj zobaczymy dwie najważniejsze sale Filozoficzną i Teologiczną, a w nich odnajdziemy bogate zbiory starodruków z różnych epok. Kolejny przystanek to dziedzińce Hradu, od którego cała dzielnica wzięła swoją nazwę: zabudowania Kancelarii Prezydenckiej, katedra św. Wita, w której przechowywane są regalia królów czeskich, Pałac Królewski (z zewnątrz), bazylika św. Jerzego, „Złota Uliczka”. Następnie zejdziemy do słynnego średniowiecznego Mostu Karola. Zanim zwiedzimy to cudo architektury chętnych zaprosimy na rejs statkiem po Wełtawie, gdzie doznamy strawy dla ducha i ciała (dodatkowo płatny ok. 38 EUR/os). Po rejsie spacer po moście a stąd już niedaleko do Senatu, otoczonego ogrodami Waldstein. Nasza trasa przebiegnie również uliczkami Starówki i Rynku Staromiejskiego, gdzie zobaczymy piękne kamienice, Ratusz, kościół Marii Panny przed Tynem, pomnik Jana Husa oraz kościół św. Mikołaja. Pod koniec dnia udamy się do najlepiej zachowanej w Europie dzielnicy praskich Żydów. Chwila czasu wolnego i przyjazd do hotelu (ok. 23:00) w okolicach Czeskich Budziejovic/ Czeskiego Krumlova. Zakwaterowanie, nocleg. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do Austrii, na „Ziemię Salzburską”- regionu położonego w Alpach, słynącego z pięknych tras widokowych i krystalicznie czystych jezior z perełką jaką jest Jezioro Księżycowe (Mondsee). Zajrzymy na trasie do Bad Ischl – uzdrowiskowej miejscowości, gdzie w 1853 roku spotkali się i zakochali w sobie cesarz Franciszek Józef i jego przyszła małżonka Elżbieta Bawarska. Spacer po starówce, a następnie przejazd malowniczą trasą wzdłuż jeziora Wolfgangsee do St.Gilgen, gdzie będzie czas na krótką przerwę. Dalej pojedziemy trasą wzdłuż romantycznego i dzikiego Jeziora Fuschl do Salzburga. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast w Austrii. Podczas spaceru uliczkami Starego Miasta, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, zobaczymy m.in. Katedrę św. Ruperta, wybudowaną w stylu barokowym, w której ochrzczony został Wolfgang Amadeusz Mozart oraz słynną ulicę Getreidegasse. Podziwiać będziemy jedne z najpiękniejszych ogrodów świata – Mirabell, założone w XVII w., przy pałacu o tej samej nazwie. Dla chętnych obiadokolacja (dodatkowo płatna ok. 28 EUR/os). Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicach Salzburga. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd w stronę Wiednia, gdzie zwiedzanie rozpoczniemy od objazdu autokarem staromiejskiego bulwaru, zwanego „Ringiem”. Zobaczymy tu budynki Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Sztuki Naturalnej, Parlamentu, Ratusza, Teatru Dworskiego i kościoła Wotywnego oraz Opery Wiedeńskiej. Poznamy także inną stronę Wiednia z nowoczesnymi elementami architektury, czyli dzielnicę Organizacji Narodów Zjednoczonych. Następnie spacer po Starym Mieście m.in. uliczką luksusu Kohlmarkt, przy której mieszkał kiedyś Fryderyk Chopin oraz jedną z najelegantszych Graben, przy której znajduje się Kolumna Morowa wzniesiona w 1679 roku po ustaniu epidemii dżumy. Zobaczymy rezydencję zimową Habsburgów – Hofburg (z zewnątrz). Podziwiać będziemy katedrę św. Szczepana, słynną z kolorowych dachówek. Wieczorem obiadokolacja w restauracji w centrum (dla chętnych, dodatkowo płatna ok. 28 EUR/os) oraz koncert muzyki rodziny Straussa i W. A. Mozarta w jednej z sal koncertowych Wiednia (dodatkowo płatny ok. 69 EUR/os; przy min. 15 osobach chętnych). Przyjazd do hotelu ok. 23:00, zakwaterowanie, nocleg. (Trasa ok. 350 km).

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd na Węgry, w region Północnego Balaton i jeziora Velencei. Proponujemy odpoczynek w jednym z kurortów np. Balatonfured, Siofok itp. nad jeziorem Balaton, zwanym „Węgierskim Morzem”, następnie przejazd do hotelu w okolice Szekesfehervar. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. Po południu, dla chętnych przejazd do Pakozd, w region słynący z doskonałych win. Zwiedzanie piwnic winnych, degustacja win regionu oraz obiadokolacja. W okresie zbiorów – udział w winobraniu (dodatkowo płatne ok. 42 EUR/os;program realizowany przy min. 25 osób chętnych). Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 450 km).

Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do Budapesztu. Zwiedzanie rozpoczniemy od Pesztu. Na uwagę zasługują Plac Millenium, bazylika św. Stefana – pierwszego króla Węgier oraz Parlament Węgierski. Wjazd na Wzgórze Zamkowe, skąd roztacza się panorama Budapesztu. Następnie przejazd do największego kompleksu jeździeckiego w Europie, parku konnego braci Lazarów. Zobaczymy jedyny w swoim rodzaju pokaz powożenia. Ubrani w tradycyjne stroje csikosze, czyli węgierscy konni pasterze, zaprezentują jazdę powozami wielokonnymi, ciągniętymi też przez bawoły. Wiele emocji przysporzy pokaz powożenia na końskich zadach. Zwiedzimy stajnie braci Lazarów i na miejscu spróbujemy znakomitej lokalnej kuchni (dodatkowo płatne ok. 50 EUR/os, fakultet realizowany przy min. 25 osobach chętnych, w niektórych terminach możliwa zmiana na wyjazd do Wyszehradu w zakolu Dunaju i uczestnictwo w pokazach turnieju rycerskiego z posiłkiem – dodatkowo płatne ok. 43 EUR). Powrót do Budapesztu. Rejs statkiem, podczas którego zobaczymy najważniejsze budowle Budapesztu: mosty spinające oba brzegi miasta, Wzgórze Zamkowe i parlament. Przejazd aleją Andrassyego, najbardziej reprezentacyjną ulicą miasta, którą kończy Plac Bohaterów z nieopodal położonym zamkiem Vajdahynuad. Wyjazd do Polski ok. 23:30. Przejazd przez Słowację, Czechy. Podczas przejazdu postoje. (Trasa do granic Polski ok. 500 km).

Dzień 7
Przyjazd do Polski w godzinach porannych (Woszczyce ok. 09:00).

Uwagi do programu
– Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
– Pilot nie oprowadza w obiektach muzealnych i centrach historycznych.

Cena obejmuje: transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, bar i video), zakwaterowanie w hotelach (5 rozpoczętych dób hotelowych w kolicach miast: Praga – 1, Czeskie Budziejovice/ Czeski Krumlov – 1, Salzburg – 1, Wiedeń – 1, Szekesfehervar – 1), 5 śniadań, program turystyczny j.w, opiekę pilota i ubezpieczenie TU EUROPA (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług lokalnych przewodników, systemu TOUR GUIDE, panoramicznego rejsu statkiem w Budapeszcie( kwota ok. 125 EUR/os (płatne na miejscu u pilota), taksy klimatycznej ok. 11 EUR/os (płatne w hotelach). Dodatkowo płatne (dla chętnych): koncert Straussa i Mozarta w Wiedniu (ok. 69 EUR/os, przy minimum 15 os. chętnych, kolacji w Salzburgu i Wiedniu (ok. 28 EUR/os/1 kolację), rejs statkiem z obiadokolacją w Pradze (ok. 36 EUR/os), kolacja nad Balatonem wraz z degustacją win – ok. 42 EUR/os., wizyta w Parku Lazarów wraz z obiadokolacją – ok. 50 EUR/os lub turniej rycerski w Wyszehradzie – ok. 43 EUR

Realizacja: eurostarsystem.eu