Praga Wiedeń Budapeszt Czeski humor i austro-węgierskie smaczki – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Praga Wiedeń Budapeszt Czeski humor i austro-węgierskie smaczki

23.05 - 29.05.2020 (różne terminy)
od 1376 zł/os.

 Praga, Wiedeń, Budapeszt – Czeski humor i austro-węgierskie smaczki – dla wygodnych

Trasa

11.04 – 17.04.2020                      25.04 – 01.05.2020                    09.05 – 15.05.2020
23.05 – 29.05.2020                      06.06 – 12.06.2020                    20.06 – 26.06.2020
27.06 – 03.07.2020                      04.07 – 10.07.2020                    18.07 – 24.07.2020
25.07 – 31.07.2020                      01.08 – 07.08.2020                    08.08 – 14.08.2020
15.08 – 21.08.2020                      22.08 – 28.08.2020                    05.09 – 11.09.2020
19.09 – 25.09.2020                      26.09 – 02.10.2020                    10.10 – 16.10.2020

Program

Praga i średniowieczny Mosta Karola • Salzburg • Wiedeń – cesarstwo i doskonała kawa • Balaton – czyli węgierskie morze i doskonałe wina • Budapeszt – perła Dunaju i konie • kuchnia węgierska • romantyczne chwile w Bad Ischl • koncert Straussa w Wiedniu – posłuchaj, warto!

Galeria

Dzień 1

Wyjazd z Polski według rozkładu Europa Południowa dla wygodnych; Woszczyce ok. 11:30. Przejazd przez terytorium Republiki Czeskiej z krótkimi postojami. Przyjazd w okolice Pragi. Zakwaterowanie w hotelu; nocleg. (Trasa Woszczyce – Praga ok. 460 km).

Dzień 2

Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do Pragi. Zwiedzanie zaczniemy, w drodze do Zamku Praskiego, od biblioteki klasztornej na Strahovie. Tutaj zobaczymy dwie najważniejsze sale Filozoficzną i Teologiczną, a w nich odnajdziemy bogate zbiory starodruków z różnych epok. Kolejny przystanek to dziedzińce Hradu-od którego cała dzielnica wzięła swoją nazwę: zabudowania Kancelarii Prezydenckiej, katedra św. Wita, w której przechowywane są regalia królów czeskich, Pałac Królewski z zewnątrz, bazylika św. Jerzego, „Złota Uliczka”. Następnie zejdziemy do słynnego średniowiecznego Mostu Karola. Zanim zwiedzimy to cudo architektury chętnych zaprosimy na rejs statkiem po Wełtawie, gdzie doznamy strawy dla ducha i ciała (dodatkowo płatny). Po rejsie spacer po moście a stąd już niedaleko do Senatu, otoczonego ogrodami Waldstein. Nasza trasa przebiegnie również uliczkami Starówki i Rynku Staromiejskiego, gdzie zobaczymy piękne kamienice, Ratusz, kościół Marii Panny przed Tynem, pomnik Jana Husa oraz kościół św. Mikołaja. Pod koniec dnia udamy się do najlepiej zachowanej w Europie dzielnicy praskich Żydów. Chwila czasu wolnego i przyjazd do hotelu (ok. 23:00) w okolicach Czeskich Budziejovic/ Czeskiego Krumlova. Zakwaterowanie, nocleg. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 3

Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do Austrii, na „Ziemię Salzburską”- regionu położonego w Alpach, słynącego z pięknych tras widokowych i krystalicznie czystych jezior z perełką jaką jest Jezioro Księżycowe (Mondsee). Zajrzymy na trasie do Bad Ischl, uzdrowiskowej miejscowość, gdzie w 1853 roku spotkali i zakochali się cesarz Franciszek Józef i jego przyszła małżonka Elżbieta Bawaraska. Spacer po starówce, a następnie przejazd malowniczą trasą wzdłuż jezior Wolfgangsee do St.Gilgen, gdzie będzie czas na krótką przerwę. Dalej pojedziemy trasą wzdłuż romantycznego i dzikiego Jeziora Fuschl do Salzburga. Zwiedzanie miasta, jednego z najpiękniejszych w Austrii. Podczas spaceru uliczkami Starego Miasta, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, zobaczymy m.in. Katedrę św. Ruperta, wybudowaną w stylu barokowym, w której ochrzczony został Wolfgang Amadeusz Mozart oraz słynną ulicę Getreidegasse. Podziwiać będziemy jedne z najpiękniejszych ogrodów świata – Mirabell, założone w XVII w., przy pałacu o tej samej nazwie. Panoramę miasta obejrzymy z twierdzy Hohensalzburg, jednego z najważniejszych zabytków Austrii. Dla chętnych obiadokolacja (dodatkowo płatna ok. 26 EUR). Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Salzburga. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do Wiednia, gdzie zwiedzanie rozpoczniemy od objazdu autokarem staromiejskiego bulwaru, zwanego „Ringiem”. Zobaczymy tu budynki Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Sztuki Naturalnej, Parlamentu, Ratusza, Teatru Dworskiego i kościoła Wotywnego oraz Opery Wiedeńskiej. Poznamy także inną stronę Wiednia z nowoczesnymi elementami architektury, czyli dzielnicę Organizacji Narodów Zjednoczonych. Następnie spacer po Starym Mieście m.in. uliczką luksusu Kohlmarkt, na której mieszkał kiedyś Fryderyk Chopin oraz jedną z najelegantszych Graben, na której znajduje się Kolumna Morowa wzniesiona w 1679 roku po ustaniu epidemii dżumy. Zobaczymy rezydencję zimową Habsburgów- Hofburg (z zewnątrz). Podziwiać będziemy katedrę św. Szczepana, słynną z kolorowych dachówek. Zaczynamy przejazd na wzgórze Kahlenberg, znane jako miejsce Odsieczy Wiedeńskiej i „bitwy pod Wiedniem” dowodzonej przez Króla Polski Jana III Sobieskiego. Wieczorem dla chętnych obiadokolacja w restauracji w centrum (dodatkowo płatna ok. 26 EUR) oraz koncert muzyki rodziny Straussa i W. A. Mozarta w jednej z sal koncertowych Wiednia (dodatkowo płatny ok. 60 EUR). Przyjazd do hotelu ok. 23:00, zakwaterowanie, nocleg.(Trasa ok. 350 km).

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd na Węgry, w region Północny Balaton i Velencei. Proponujemy odpoczynek w Balatonfured, nad jeziorem Balaton, zwanym „Węgierskim Morzem”, następnie przejazd do hotelu w okolice Szekesfehervar. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. Po południu, dla chętnych przejazd do Pakozd, w region słynący z doskonałych win. Zwiedzanie piwnic winnych, degustacja win regionu oraz obiadokolacja. W okresie zbiorów udział w winobraniu (dodatkowo płatne na miejscu 37 EUR). Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 450 km).

Dzień 6

Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do Budapesztu. Zwiedzanie rozpoczniemy od Pesztu. Na uwagę zasługują Plac Millenium, bazylika św. Stefana – pierwszego króla Węgier oraz Parlament Węgierski. Następnie przejazd do największego kompleksu jeździeckiego w Europie. Będziemy uczestnikami pokazu konnego oraz spróbujemy lokalnej kuchni w tradycyjnej restauracji – czardzie. Powrót do Budapesztu. Rejs statkiem, podczas którego zobaczymy najważniejsze budowle Budapesztu: mosty spinające oba brzegi miasta, Wzgórze Zamkowe i parlament. Przejazd aleją Andrassyego, najbardziej reprezentatywną ulicą miasta, którą kończy Plac Bohaterów z nieopodal położonym zamkiem Vajdahynuad. Wjazd na Wzgórze Gellerta, skąd roztacza się panorama Budapesztu oraz przejazd autokarem „Budapeszt by night”. Wyjazd do Polski ok. 23:30. Przejazd przez Słowację, Czechy. Podczas przejazdu postoje. (Trasa Budapeszt-Woszczyce ok. 500 km).

Dzień 7

Przyjazd do Polski we wczesnych godzinach porannych (Woszczyce ok. 09:00).

Uwagi do programu

– Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
– Pilot nie oprowadza w obiektach muzealnych i centrach historycznych.

Zakwaterowanie na objeździe

Zakwaterowanie:
Hotele – położone zazwyczaj na obrzeżach miast – (razem 5 dób hotelowych: w okolicy Pragi – 2, w okolicy Salzburga- 1, w okolicy Wiednia – 1, w okolicy Szekesfehervar – 1.

Pokoje: 1-, 2- i 3 – osobowe z łazienką, TV.

Do dyspozycji gości:
w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja

Wyżywienie:
śniadania w formie bufetu

Kategoria lokalna:
***

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, bar i video), zakwaterowanie w hotelach: 5 rozpoczętych dób hotelowych w kolicach miast (1 – Praga, 1 – Czeskie Budziejovice/ Czeski Krumlov, 1 – Salzburg, 1 – Wiedeń, 1 – Szekesfehervar), 5 śniadań, ubezpieczenie (NNW, KL i bagaż, CP), program turystyczny j.w i opiekę pilota.

Cena podstawowa nie obejmuje: orientacyjny koszt uczestnictwa w programie zwiedzania: usługa przewodników lokalnych, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, TOUR GUIDE SYSTEM, program konny wraz z obiadokolacją, rejs statkiem w Budapeszcie ok. 132 EUR oraz obowiązkowa taksa klimatyczna ok. 9 EUR. Dodatkowo: koncert Straussa i Mozarta w Wiedniu (ok.67 EUR), 2 obiadokolacje – w Wiedniu i w Salzburgu (ok. 53 EUR), rejs statkiem z obiadokolacją (ok. 34 EUR), Kolacja nad Balatonem wraz z degustacją win – ok. 38 EUR, wizyta w Albertinie (ok. 10 EUR przy min. 10-os. grupie).

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.8/6.

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.
Realizacja: eurostarsystem.eu