Bałkany (wylot samolotem, powrót aut.i odwrotnie ) 8/10 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Bałkany (wylot samolotem, powrót aut.i odwrotnie ) 8/10 dni

24 maj - 03 cze 2022 (różne terminy)
od 2347 zł/os.

BAŁKANY dla oszczędnych wyjazd autobusem, powrót samolotem i odwrotnie)

Śniadania i obiadokolacje

Wyjazd z całej Polski

  • Terminy

Bałkańskie UNESCO: Mostar, Dubrownik, Kotor, Budva i Gijrokaster • Burzliwa historia Bałkanów: Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra • perły natury: urzekające bałkańskie wybrzeże, Park Narodowy Krka, fiordy południa Europy • przelot do Tirany samolotem, powrót do Polski autokaremOpinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.3/6.

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu. Przelot Do Tirany. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl. Po przylocie spotkanie z pilotem i transfer do hotelu na Korfu. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu rozpoczniemy odkrywanie niesłychanie różnorodnych obliczy ciągle bardzo tajemniczego i fascynującego kraju, jakim jest Albania, który do początku lat 90tych był właściwe odcięty od świata. Tirana – tętniąca życiem, skutecznie próbuje nadrobić stracony czas. Rytm ulicy miesza się z rytmem codzienności, do życia leniwie budzą się uliczne biznesy, a mieszkańcy Tirany w swoich mercedesach, ulubionej tutaj marce samochodów, niespiesznie wyruszają do codziennych obowiązków. Mijając wypełnione po brzegi kawiarnie odkrywamy symbole miasta – zabytkowy meczet, odnowione centrum, stalowo-szklaną piramidę, czy najstarszą wieżę zegarową. Następnie przenosimy się w czasie do okresu dyktatury Envera Hodży, której dzieje zgłębiamy w najbardziej tajemniczym z kilkuset tysięcy albańskich bunkrów, niedawno odkrytym i udostępnionym publicznie schronie atomowym okrutnego satrapy. Nocleg i kolacja w Tiranie.

Dzień 3
Po śniadaniu zwiedzanie Kruji, miasta nazywanego albańskim Krakowem. Oryginalna albańska zabudowa i stary bazar pozwoli nam przenieść się w przeszłość. W miasteczku zobaczymy muzeum Skanderbega, największego bohatera narodowego Albanii. Przejazd do Czarnogóry, czas wolny na odpoczynek. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4
Po śniadaniu zwiedzanie Czarnogóry, które zaczniemy w Budvie, obecnie najatrakcyjniejszym kurorcie Czarnogóry. Zobaczymy Stare Miasto Budva, z murami obronnymi z XV w., tworzącymi system fortyfikacji z bramami i wieżami, wąskimi uliczkami, placami i wieloma zabytkami. Następnie zwiedzanie Kotoru, którego historyczne centrum wpisane jest na listę UNESCO. To portowe miasto, malowniczo położone u podnóża masywu Lovćen. Okolica przypomina norweskie krajobrazy i jest określana jako położony najdalej na południe fiord Europy. Jest to region wyjątkowego przyrodniczego piękna, gdzie strome zbocza gór opadają ku morzu. W programie m.in. Katedra św.Trifona i symbol miasta – wieża zegarowa z XVII w. Przejazd słynnymi serpentynami wzdłuż Boki Kotorskiej do Njeguszy, niewielkiej wioski położonej w podnóża masywu Lovćen. Jest to miejsce narodzin przedstawicieli z dynastii Petrowićów, obecnie słynie ono z produkcji sera i suszonej szynki. Następnie udamy się do Cetinje, historycznej stolicy Czarnogóry. Najbardziej okazałym budynkiem w mieście jest Muzeum Narodowe, niegdyś pałac ostatniego króla, Mikołaja I Petrovića. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do Chorwacji. Zwiedzanie Dubrownika – perły Adriatyku, pięknie położonego miasta, pełnego zabytków i niezwykłych uliczek. Podczas spaceru poznamy jego historię, a także zobaczymy m.in. klasztor franciszkanów, Muzeum Apteki oraz słynne mury miejskie. Dla chętnych i za dodatkową opłatą ok. 10 Eur/os rejs statkiem wokół murów miejskich. Następnie przejazd nadmorską, widokową trasą do Bośni i Hercegowiny. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Neum lub Madjugorje, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6
Śniadanie. Jeśli czas pozwoli przejazd do Medjugorje miejsca, gdzie w 1981 r. objawiła się Matka Boska, krótka wizyta w sanktuarium. Przejazd do Mostaru – zwiedzimy tam zabytkowe, średniowieczne centrum, przejdziemy Starym Mostem (symbol miasta, UNESCO), odwiedzimy meczet Koski Mehmed – Paszy, dom turecki oraz dzielnicę Stara Carsija. Następnie przejazd do Sarajewa, stolicy Bośni i Hercegowiny, miasta założonego w XV w. przez Turków Osmańskich i położonego w pięknej dolinie rzeki Miljacka. W programie zwiedzanie zabytkowego centrum miasta, m. in. meczet Gazi Husrev-beja, bazar oraz Latinski Most – miejsce zamachu na arcyksięcia Ferdynanda. Zakwaterowanie w hotelu w Sarajewie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7
Po śniadaniu przejazd do największego miasta Dalmacji – Splitu, gdzie zobaczymy ruiny antycznego pałacu cesarza Dioklecjana (jeden z najpiękniejszych w Europie przykładów rzymskiej architektury obronnej), katedrę, mauzoleum cesarza i malowniczy port. Następnie udamy się do Trogiru, nadmorskiego miasteczka, gdzie spacerując po malowniczej starówce zobaczymy m.in. ratusz z przełomu XIV i XV w. i katedrę św. Wawrzyńca. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Splitu.

Dzień 8
Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Krka – rzeka Krka, płynąc przez wapienne podłoże wytworzyła nieregularne koryto, najciekawsze miejsce to niemal półkilometrowy odcinek, gdzie rzeka przepływa przez 17 kaskad, pokonując spadek terenu o wysokości 45 metrów. Przejazd do hotelu w okolicach Zagrzebia, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9
Po śniadaniu wyjazd autokarem do Polski. Planowany przyjazd do:
Katowic ok. 22:30 w dniu 9
Częstochowy ok. 23:45 w dniu 9
Łodzi ok. 01:30 w dniu 10
Warszawy ok. 03:30 w dniu 10

Uwagi do programu
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.
– Panie są proszone o wzięcie chusty do nakrycia głowy (wejście do cerkwi/meczetu).
– Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu)! Prosimy o podanie numeru i daty ważności dokumentu najpóźniej 10 dni roboczych przed rozpoczęciem imprezy.

– Jeżeli Uczestnikiem wycieczki jest osoba niepełnoletnia podróżująca w towarzystwie tylko jednego z rodziców, zobowiązana jest posiadać pismo notarialne drugiego z rodziców, przetłumaczone na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażające zgodę na podróż dziecka – w piśmie notarialnym muszą być wymienione wszystkie kraje przez które przebiega podróż.
– Jeżeli Uczestnikiem wycieczki jest osoba niepełnoletnia podróżująca pod opieką osób pełnoletnich niebędących rodzicami widniejącymi w akcie urodzenia, opiekun zobowiązany jest do posiadania pisma notarialnego od obojga rodziców, przetłumaczonego na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażającego zgodę na podróż dziecka – w piśmie notarialnym muszą być wymienione wszystkie kraje przez które przebiega podróż.

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem do Tirany, powrót autokarem (wg programu), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (8 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania i obiadokolacje, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje:biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, systemu Tour Guide, dodatkowych posiłków i napojów do obiadokolacji, opłaty klimatycznej ok.1 Eur/dzień/osoba oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie (łącznie z systemem Tour Guide, bez opłaty klimatycznej) – ok. 139 EUR/os. Cena nie obejmuje greckiego podatku turystycznego ok. 1,5-2 Eur/pokój/dziennie, podatek płatny będzie w recepcji przed zakwaterowaniem.

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.

Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.

Realizacja: eurostarsystem.eu