Chorwacja dla oszczędnych (wyl. sam., powrót aut.) 8 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Chorwacja dla oszczędnych (wyl. sam., powrót aut.) 8 dni

26.05-03.06.2021 (różne terminy)
od 1890 zł/os.

Chorwacja dla oszczędnych wyjazd autobusem, powrót samolotem)

Mapka wycieczek objazdowych
  • Terminy i ceny
19.05 – 27.05.2021
Promocja: 40%
Śniadania i obiadokolacje
26.05 – 03.06.2021
Promocja: 40%
Śniadania i obiadokolacje

Program

Turkusowe Plitvickie Jeziora • Split, Trogir, Dubrovnik – chorwackie skarby • fiordy południa Europy • Góra Objawień – Medjugorje • Mostar – słynny most • Budva i Kotor – najpiękniejsze w Czarnogórze

Turkusowe Plitvickie Jeziora • Split, Trogir, Dubrownik – chorwackie skarby • fiordy Południa Europy • Góra Objawień – Medjugorje • Budva i Kotor – najpiękniejsze w Czarnogórze


Dzień 1

Wyjazd autokarem według rozkładu w kierunku Chorwacji. Przejazd przez Czechy, Austrię i Słowenię. Po drodze planowane są krótkie postoje.

Dzień 2
Przyjazd do Chorwacji, zakwaterowanie w hotelu w okolicach Zagrzebia, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Plitvic i zwiedzanie Parku Narodowego Plitvickie Jeziora, gdzie na obszarach porośniętych przez buki, jodły, świerki, na długości ponad 8 km, znajduje się 16 turkusowych tarasowo położonych jezior, połączonych ze sobą 72 wodospadami. Obszar parku zaliczany jest do światowego dziedzictwa naturalnego i jest chroniony przez UNESCO. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Splitu i Trogiru. Zobaczymy największe miasto Dalmacji Split, gdzie zwiedzimy zabytkowe centrum (UNESCO), którego zabudowa odzwierciedla burzliwe dzieje regionu, krzyżują się tu wpływy weneckie, francuskie i austriackie. Zobaczymy ruiny antycznego pałacu cesarza Dioklecjana, jeden z najpiękniejszych w Europie przykładów rzymskiej architektury obronnej (III – IV w.), katedrę, mauzoleum cesarza i malowniczy port. Następnie udamy się do Trogiru (UNESCO) – uroczego nadmorskiego miasteczka, gdzie pospacerujemy po malowniczej starówce, zobaczymy między innymi gotycko-renesansowy ratusz i katedrę św. Wawrzyńca z XIII w. Po zwiedzaniu przejedziemy do Omisa, by udać się w rejs majestatycznym kanionem rzeki Cetiny. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5
Po śniadaniu udamy się do Bośni i Hercegowiny, by odwiedzić Mostar i Medjugorje. W Mostarze zwiedzimy zabytkowe centrum, przejdziemy Starym Mostem – symbolem miasta (wpisanym na listę UNESCO). Most ten, zbudowany w XVI w. przez tureckiego sułtana, jest jedną z najbardziej znanych budowli na Bałkanach. Zburzony podczas wojny i odbudowany w ostatnich latach, obecnie znowu łączy obie strony miasta. Odwiedzimy meczet Koski Mehmed-Paszy, dom turecki oraz dzielnicę Kujundžiluk (tradycyjne warsztaty rzemieślnicze, restauracje z lokalną kuchnią, meczety, z których dobiegają głosy muezinów wzywających do modlitwy). Następnie przejedziemy do Medjugorje, miejsca licznych pielgrzymek, gdzie w 1981 r., według świadectwa widzących, objawiła się Matka Boska. Zwiedzimy sanktuarium, a także wejdziemy na Górę Objawień. Powrót do hotelu obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6
Po śniadaniu przejedziemy piękną trasą widokową na zwiedzanie Perły Adriatyku, Dubrownika (UNESCO). To przepięknie położone miasto, o wspaniałym klimacie, pełne zabytków i niezwykłych uliczek. Podczas spaceru poznamy jego historię, a także zobaczymy m.in. klasztor franciszkanów z przełomu XIV i XV wieku oraz Muzeum Apteki. Dla chętnych rejs statkiem wokół murów Dubrownika (dodatkowo płatne). Po czasie wolnym przejazd do hotelu w Czarnogórze, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7
Po śniadaniu dzień rozpoczniemy wizytą w Budvie, obecnie najatrakcyjniejszym kurorcie Czarnogóry. Zobaczymy budwańską starówkę z murami obronnymi z XV wieku, tworzącymi system fortyfikacji z bramami i wieżami. Stare Miasto to także wąskie uliczki, place i wiele zabytków. Następnie przejazd słynnymi serpentynami do Njeguszy, niewielkiej wioski położonej u podnóża masywu Lovćen. Jest to miejsce narodzin przedstawicieli z dynastii Petrović, obecnie słynie ono z produkcji sera i suszonej szynki. Dalej udamy się do Cetinje, historycznej stolicy kraju. Najbardziej okazałym budynkiem w mieście jest Muzeum Narodowe, niegdyś pałac ostatniego króla, Mikołaja I Petrovića. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8
Po śniadaniu przejazd nad Zatokę Kotorską. Jest to region wyjątkowego przyrodniczego piękna, który wraz z miastem Kotor malowniczo położonym u podnóża masywu Lovćen, gdzie strome zbocza gór opadają ku morzu, a krajobrazy przypominają fiordy północy, został wpisany na Listę Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego UNESCO. Zwiedzanie Kotoru, w programie m.in. Katedra św. Tripuna i symbol miasta – wieża zegarowa z XVII w. Po zwiedzaniu przejedziemy czarującą trasą widokową wzdłuż zatoki. Zwiedzimy Perast – wizyta na wyspie Matki Bożej ze Skały, gdzie zobaczymy barokowe sanktuarium i cudowne widoki na morze i góry. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko, wylot samolotem czarterowym do Polski. (Realizacja programu obejmuje przejazd ok. 2000 km – bez przejazdu na trasie Warszawa – Zagrzeb)

Uwagi do programu
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.
– Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu)!
W sprzedaży dostępne są dwa warianty wycieczki:
– CTB – terminy kwiecień, maj – wyjazd autokarem, powrót samolotem,
– CBT – terminy wrzesień, październik – wylot samolotem, powrót autokarem.Zakwaterowanie na objeździe
Hotele **/*** (razem 7 noclegów) położone w Chorwacji, Bośni i Hercegowinie, oraz w Czarnogórze.
Gwarantujemy większość hoteli nad morzem.
Pokoje: funkcjonalnie wyposażone 2 – osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami i w większości hoteli z TV.
Do dyspozycji gości: wszystkie hotele posiadają recepcję, bar, restaurację, część z nich posiada basen
Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
 Większość hoteli położona nad morzem, co daje możliwość relaksu po zwiedzaniu. Kategoria lokalna: **/***


Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem do Chorwacji, przelot samolotem czarterowym z Chorwacji, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania, obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, systemu Tour Guide, dodatkowych posiłków, opłaty klimatycznej ok. 1,5 EUR/dzień/os. w zależności od położenia hotelu (dotyczy części objazdowej i pobytowej dla Klientów przedłużających wycieczkę o tydzień pobytu w Chorwacji lub Neum) oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie (łącznie z systemem Tour Guide, bez opłaty klimat.) – 136 EUR/os, płatne u pilota na miejscu.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.3/6.

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.

Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.

Realizacja: eurostarsystem.eu