Budapeszt – w rytmie czardasza 4 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Budapeszt – w rytmie czardasza 4 dni

26.08 - 29.08.2021 (różne terminy)
od 1832 zł/os.
  • Program

Budapeszt – bogata historia •Wzgórze Gellerta i piękna panorama miasta • rejs statkiem – malownicze pejzaże • „uczta dla ciała” – gorące kąpiele termalne • region winny Tokaj – doskonałe wina i regionalna kuchnia • park konny • Czarda i węgierski folklor

Daty :

08.07 – 11.07.2021

15.07 – 18.07 2021

12.08 – 15.08.2021

26.08 – 29.08.2021

02.09 – 05.09.2021

16.09 – 19.09.2021

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu do Budapesztu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozkłady. Przylot na lotnisko w Budapeszcie i przejazd do miasta na zwiedzanie stolicy Węgier, najpiękniej położonego miasta nad Dunajem. Rozpoczniemy od przejścia uliczkami wzgórza Zamkowego z Pałacem Królewskim, dawnej siedziby władców węgierskich. Następnie spacer starówką „budańską” do Kościoła NMP, potocznie nazywanego kościołem Macieja, który był miejscem koronacji i ślubów królewskich. Czas wolny na zakup pamiątek. Następnie przejazd do parku konnego Lazarów. Zobaczymy jedyny w swoim rodzaju pokaz konny oraz spróbujemy lokalnej kuchni w regionalnej restauracji/czardzie. Po drodze zajrzymy do Godollo, gdzie zobaczymy lubianą przez austriacką cesarzową i węgierską królową Sisi, jej rezydencję wraz z ogrodami (dodatkowo płatne ok.49 EUR/os). Następnie przejazd do hotelu w okolicy Budapesztu, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 70 km).
Dzień 2
Po śniadaniu proponujemy Państwu „ucztę dla ciała” i wizytę w jednym z budapesztańskich uzdrowisk. Pobyt tu zapewni nam odrobinę relaksu i więcej sił witalnych (wstęp płatny w zależności od wybranej opcji ok. 5000 HUF/os). Po południu natomiast „uczta dla ducha” – przejazd do Esztergom, który jest kolebką katolicyzmu na Węgrzech. Zajrzymy tu między innymi do Bazyliki, zbudowanej na ruinach średniowiecznego kościoła pod wezwaniem św. Wojciecha i pokluczymy po urokliwych uliczkach miasta. Następnie przejedziemy do Wyszehradu, dawnej stolicy Węgier, gdzie w niecodziennej scenerii zakola Dunaju, zwiedzimy średniowieczną cytadelę ulokowaną na wzgórzu. Czas wolny. Tego dnia możliwość skosztowania obiadokolacji w jednej z klimatycznych restauracji (koszt ok. 32 EUR/os). Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok.150 km).
Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do centrum Budapesztu. Zwiedzanie rozpoczniemy od rejsu statkiem (dodatkowo płatny ok. 16 EUR/os), podczas którego zobaczymy najważniejsze obiekty takie jak parlament, Wzgórze Zamkowe i pełne uroku mosty spinające dwie części miasta. Zwiedzanie Pesztu – nizinnej części stolicy, podczas którego zobaczymy Bazylikę Św. Stefana, przepiękną XIX- wieczną budowlę oraz Parlament węgierski. Następnie spacer przez Plac Bohaterów z pomnikiem Millenium, który został wybudowany z okazji tysiąclecia państwa węgierskiego. Zobaczymy także Zamek Vajdahunyad – kompleks budowli – kopii naśladujących znane budowle z terytorium Węgier, przejedziemy najstarszą na kontynencie linią metra oraz zwiedzimy Operę budapeszteńską. Czas wolny na deptaku Vaci. Wieczorem wizyta w czardzie węgierskiej (dodatkowo płatna ok. 36 EUR/os) – obiadokolacja połączona z programem „taniec, folklor i muzyka”. Powrót do hotelu w okolicy Budapesztu ok. 23:00, nocleg. (Trasa ok. 60 km).
Dzień 4
Po śniadaniu (w zależności od godzin przelotu możliwe pakiety śniadaniowe), wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

Uwagi do programu
– Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
– Pilot nie oprowadza w obiektach muzealnych i centrach historycznych.

Zakwaterowanie na objeździe

Hotele *** – położone zazwyczaj na obrzeżach miasta (razem 3 rozpoczęte doby hotelowe w okolicy Budapesztu). Pokoje: 1- i 2-osobowe (możliwość dostawki) z łazienką, TV. Do dyspozycji gości w hotelu zazwyczaj: restauracja, bar oraz recepcja.

Wyżywienie: śniadania kontynentalne w formie bufetu.

Kategoria lokalna : ***

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem do/z Budapesztu, zakwaterowanie w hotelu (3 rozpoczęte doby hotelowe), 3 śniadania, program turystyczny j.w., transfery lotnisko-hotel-lotnisko, system Tour Guide, ubezpieczenie TU Europa (NW, KL, Assistance oraz bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena podstawowa nie obejmuje: orientacyjny koszt uczestnictwa w programie zwiedzania – ok. 115 EUR/os (płatne na miejscu): opera w Budapeszcie, usługi przewodników lokalnych, TOUR GUIDE SYSTEM, taksy turystycznej ok. 6 EUR/os (płatna w hotelu na miejscu). Dodatkowo (dla chętnych): program konny wraz z obiadokolacją i rezydencją Sisi w Godollo – ok. 49 EUR/os, wizyta w czardzie z kolacją i programem – ok. 36 EUR/os, rejs statkiem – ok. 16 EUR/os, obiadokolacja ok. 32 EUR/os, baseny termalne w Budapeszcie ok. 5000 HUF/os.Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania


Inne
Inne Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Realizacja: eurostarsystem.eu