Beneluks – Małe potęgi Europy 6 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Beneluks – Małe potęgi Europy 6 dni

29 kwi - 04 maj 2023 (różne terminy)
os 1770 zł/os.

 

 

TERMINY:


15 – 20 kwi 2023

22 – 27 kwi 2023

29 kwi – 04 maj 2023

13 – 18 maj 2023

20 – 25 maj 2023

27 maj – 01 cze 2023

03 – 08 cze 2023

10 – 15 cze 2023

24 – 29 cze 2023

01 – 06 lip 2023

08 – 13 lip 2023

15 – 20 lip 2023

22 – 27 lip 2023

05 – 10 sie 2023

12 – 17 sie 2023

19 – 24 sie 2023

26 – 31 sie 2023

02 – 07 wrz 2023

09 – 14 wrz 2023

16 – 21 wrz 2023

Luksemburg – pałac książęcy, średniowieczne mury miejskie • Bruksela – stolica Europy • Amsterdam – Wenecja Północy • Brugia – uroki średniowiecza • Rotterdam i Euromast • Haga – Holandia w miniaturze • nocleg tranzytowy w cenie * Berlin – miasto współczesnej transformacji

Galeria

Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu. Przyjazd do Berlina w godzinach popołudniowych. Zwiedzanie miasta historycznych tragedii i współczesnej transformacji. Objazdowa wycieczka z lokalnym przewodnikiem. Zobaczymy m.in. Mur Berliński, Bramę Brandenburską – symboliczne wrota miasta, Reichstag czyli siedzibę parlamentu, Alexanderplatz z wieżą telewizyjną. Przejazd na nocleg w okolice Magdeburga (Trasa ok. 200 km od granic Polski).

Dzień 2
Po wczesnym śniadaniu i wykwaterowaniu, przejazd do Luksemburga – finansowego centrum Europy (przyjazd ok.17.00), spacer po starym mieście (m.in. Plac d´Armes, Pałac Książęcy) oraz wędrówka po murach obronnych cytadeli luksemburskiej i podziwianie majestatycznych krajobrazów. Czas wolny przy głównym placu miasta z kawiarniami i restauracjami. Przyjazd do hotelu w okolicach Brukseli ok. 22:00. (Trasa ok.900 km).

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Brugii, czyli niezwykła podróż w średniowieczną przeszłość. Spacer po urokliwej, pięknie zachowanej starówce (rynek Grote Markt, kościół Notre Dame, bazylika św. Krwi, okazałe domy kupieckie). Następnie przejazd do Brukseli – kosmopolitycznej metropolii o światowym znaczeniu. Zwiedzanie miasta autokarem: zobaczymy Atomium (konstrukcję przedstawiającą pierwiastek żelaza powiększony 185 miliardów razy), Pałac Królewski, dzielnicę Unii Europejskiej i Pałac Sprawiedliwości. Wizyta w katedrze św. Michała – patrona Brukseli. Następnie spacer po starówce brukselskiej – szczególnej uwadze polecamy Grand Place z pięknym Hotel de Ville (ratuszem miejskim) oraz symbol miasta – fontannę Maneken Pis, czyli siusiający chłopiec. Wieczorem dla chętnych kolacja na starym mieście (dodatkowo płatna u pilota). Powrót na nocleg w okolicach Brukseli. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 4
Rano wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do skansenu wiatraków Kinderdijk, który jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Popłyniemy w półgodzinny rejs wzdłuż linii wiatraków i zwiedzimy wnętrze jednego z nich. W terminach od połowy marca do 14 -go maja zamiast skansenu wiatraków Kinderdijk fakultatywna wizyta w ogrodach kwiatowych Keukenhof – (wycieczka dodatkowo płatna – ok. 30 EUR). Dalej udamy się do Rotterdamu – gdzie znajduje się największy na świecie port przeładunkowy. Jest to najnowocześniejsze holenderskie miasto, które podziwiać będziemy z Euromasztu, wieży obserwacyjnej skąd roztacza się przepiękna panorama (winda obrotowa dociera na wysokość 185 m). Po drodze do Hagi fakultatywnie krótka wizyta w Delft (dodatkowo płatna 10 euro – za zgodą wszystkich uczestników) – rodzinnym mieście Vermeera z pięknym XVII – wiecznym rynkiem i licznymi sklepami ze słynną biało-niebieską porcelaną. Kolejnym punktem programu będzie wizyta w politycznej stolicy Holandii – Hadze. Podczas krótkiego spaceru zobaczymy Stary Ratusz, kościół Grote Kerk i reprezentacyjną siedzibę Parlamentu holenderskiego. Zwiedzimy również Madurodam, czyli Holandię w miniaturze, gdzie można oglądać holenderskie zabytki i wspaniałe konstrukcje wodne w skali 1:25. Dla chętnych wspólna kolacja w restauracji (dodatkowo płatna u pilota). Przejazd w okolice Hagi – Amsterdamu na nocleg. (Trasa ok. 250 km).

Dzień 5
Rano, po wykwaterowaniu wizyta na farmie serowarskiej (możliwość zakupu serów i chodaków holenderskich). Przejazd do centrum Amsterdamu – znanego jako najbardziej liberalne miasto na świecie. Następnie spacer lub przejazd komunikacją miejską do dzielnicy muzealnej i zwiedzanie szlifierni diamentów (możliwość zakupu!) oraz czas na zwiedzanie muzeów - Van Gogha (największa na świecie kolekcja dzieł artysty, zwiedzanie indywidualne) i Rijksmuseum (Muzeum Narodowe ze wspaniałą kolekcją dzieł mistrzów niderlandzkich m.in. Rembrandta, Vermeera, Halsa – zwiedzamy z przewodnikiem lokalnym galerię obrazów z XVII wieku. Zwiedzanie dotyczy jedynie stałej ekspozycji. Nie zwiedzamy wystaw czasowych). Po południu proponujemy romantyczny rejs po kanałach amsterdamskich, podczas którego możemy podziwiać wspaniałą XVII-wieczną architekturę domów kupieckich. Dla chętnych wspólna kolacja (dodatkowo płatna u pilota). Wizyta na Placu Dam z Kościołem Nowym, Pałacem Królewskim oraz Pomnikiem Narodowym. . Czas na spacer po najstarszej części miasta z tętniącymi życiem barwnymi ulicami i atmosferą czasów „dzieci kwiatów”: m.in. Dzielnica Czerwonych Latarni, Nowy Rynek. (ze względu na zakaz oprowadzania grup tylko możliwość spaceru indywidualnego) Wyjazd do Polski w późnych godzinach wieczornych (około godziny 22:30). (Trasa ok.750 km do granic Polski).

Dzień 6
Przyjazd do Polski w godzinach porannych (Torzym ok. 09.00).

Uwagi do programu
– Program może ulec zmianie.
– Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
– W terminach od połowy marca do 14 -go maja zamiast skansenu wiatraków Kinderdijk fakultatywna wizyta w ogrodach kwiatowych Keukenhof – (wycieczka dodatkowo płatna – ok. 30 EUR).
-W 2019 roku weszły w życie przepisy, zakazujące wjazdu do centrum Amsterdamu autokarom turystycznym. W związku z tym zwiedzanie miasta będzie odbywało się pieszo lub komunikacją miejską, a autokar pozostanie poza centrum miasta.

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach j.w. (4 rozpoczęte doby hotelowe), śniadania kontynentalne, program turystyczny jw., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, rejsu statkiem, przejazdów komunikacją miejską, posiłków w restauracjach, usług przewodników lokalnych, zestawu słuchawkowego Tour Guide oraz innych wydatków osobistych (kwota ok. 180 EUR płatna pilotowi imprezy), taksy turystycznej ok. 12 EUR (płatna w hotelach na miejscu), koszt 1 obiadokolacji ok.21 EUR (możliwe do zakupienia na miejscu, wg informacji w programie), fakultatywna wycieczka do Delft – 10 EUR, wizyta w ogrodach Keukenhof (od połowy marca do 14-go maja) – ok. 30 EUR.


Realizacja: eurostarsystem.eu