Barcelona – zwiedzaj i wypoczywaj – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy 15 lat na rynku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Barcelona – zwiedzaj i wypoczywaj

01.09 - 08.09.2018 ( różne terminy)
od 2949 zł/os.

Cała ona, Barcelona! – Hiszpania

Barcelona • Costa Brava

Barcelona skyline, Spain

Tętniąca życiem, zbudowana z rozmachem Barcelona, stolica Katalonii, może konkurować z najwspanialszymi metropoliami świata. Miasto Gaudíego, Miró, Picassa, gdzie tańczące fontanny i wiecznie otwarte kluby i bary tworzą niepowtarzalną atmosferę, to idealny pomysł na pełen temperamentu hiszpański tydzień. W programie najciekawsze zabytki, światowej klasy muzea i galerie. Rewelacja dla lubiących łączyć wakacje z zakupami – hiszpańscy projektanci należą do światowej elity. Miłośników futbolu ucieszy wizyta na legendarnym stadionie klubu FC Barcelona. Dla wielbicieli typowych klimatów zaplanowano fakultatywny spektakl flamenco z kolacją, który na pewno na długo pozostanie w pamięci. Świetny pomysł połączenia zwiedzania Barcelony z kilkoma dniami wypoczynku na plażach Costa Brava. Warto przedłużyć wycieczkę o jeszcze tydzień i poświęcić go tylko na plażowanie na jednej ze słynnych plaż na Costa Brava lub Costa Dorada.

Opis regionu

Zielone wzgórza, smaczna kuchnia i bogata historia. Fenomen popularnej Hiszpanii, to nie tylko flamenco, kastaniety czy paella, to także słoneczna, pełna zabytków Andaluzja, miasto Gaudiego, Picassa i Miro – Barcelona i Madryt ze słynnym na całym świecie muzeum Prado. Zobacz to wszystko razem z nami!

 

Tossa de Mar beach in Costa Brava of CataloniaPoble Espanyol - traditional architectures in Barcelona, Spain

 

OPIS OFERTY

PLAN WYCIECZKI:

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Barcelony. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
2. DZIEŃ.
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie BARCELONY. Spacer po Parku Güell wśród bajecznej małej architektury i bujnej roślinności, wpisanym na listę UNESCO. Wizyta na słynnym stadionie Europy: Camp Nou, będącym jednym z symboli Katalonii. Zwiedzanie muzeum klubu FC Barcelona. Wjazd kolejką linową na wzgórze Montjuïc z kompleksem obiektów kulturalnych i sportowych wzniesionych z okazji Wystawy Światowej w 1929 r. i wykorzystywanych w trakcie igrzysk olimpijskich w 1992 r. Ze wzgórza rozciąga się imponujący widok na Barcelonę. Przejście w kierunku Portu Olimpijskiego, nad którym góruje futurystyczna rzeźba sardynki. Wizyta w słynnym barcelońskim oceanarium, gdzie idąc przezroczystym tunelem o długości 80 m, można podziwiać ciekawy podwodny świat. Wieczorem udział w pokazie fontann z efektami świetlnymi i dźwiękowymi. Powrót do hotelu, nocleg.
3. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejście obok Sagrada Família – świątyni uznawanej za największe dzieło Antonio Gaudíego. Zwiedzanie dzielnicy Eixample, gdzie znajdują się najsłynniejsze budynki zaprojektowane przez wybitnego architekta Antonio Gaudíego, które stały się symbolem i wizytówką Barcelony. Spacer po Passeig de Gràcia, gdzie stoją domy zaprojektowane przez Gaudíego, wpisane na listę UNESCO: Casa Milà, Casa Batlló, i innych słynnych architektów: Lluísa Domènech i Montanera oraz Josepa Puig i Cadafalcha. Spacer po Las Ramblas – głównym deptaku, na którym gromadzą się uliczni artyści i sprzedawcy kwiatów, a który Victor Hugo nazwał najbarwniejszą i najciekawszą ulicą Europy. Wizyta na słynnym barcelońskim targu La Boqueria. Następnie rejs statkiem wzdłuż wybrzeża Barcelony. Wieczorem fakultatywny spektakl flamenco połączony z kolacją (za dodatkową opłatą na miejscu). Powrót do hotelu, nocleg.
4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Spacer malowniczymi średniowiecznymi uliczkami Dzielnicy Gotyckiej, wśród zabytkowych kamienic i kościołów. Zwiedzanie katedry poświęconej św. Eulalii, z niezwykłym wewnętrznym ogrodem otoczonym krużgankami, wysadzanym magnoliami i palmami, po którym przechadzają się gęsi. Zwiedzanie kościoła Santa Maria del Mar z XIV w., potocznie nazywanego katedrą Ribery, wspaniałego przykładu gotyku katalońskiego. Czas wolny, a dla chętnych wizyta w Muzeum Picassa, gdzie zgromadzono jedną z największych kolekcji z początkowego okresu twórczości artysty. Przejazd do hotelu na Costa Brava. Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg.
5.-7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wypoczynek na plaży lub udział w wycieczkach fakultatywnych. Kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

 

Atuty oferty

  • 3 dni zwiedzania Barcelony i 3 dni wypoczynku
  • w programie fakultatywnym spektakl flamenco z kolacją
  • wypoczynek w hotelu na Costa Brava
  • przedłuż wakacje na Costa Brava lub Costa Dorada

ŚWIADCZENIA

7 noclegów w hotelach***: 3 w Barcelonie, 4 na Costa Brava; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 4 kolacje (bufet lub serwowane) • przelot • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

Terminy i ceny ;

TERMIN CENA
26.05 – 02.06.2018  2799 zł/os.
09.06 – 16.06.2018  2859 zł/os.
23.06 – 30.06.2018   2799 zł/os.
30.06 – 07.07.2018    3139 zł/os.
21.07 – 28.07.2018    2949 zł/os.
28.07 – 04.08.2018    3139 zł/os.
04.08 – 12.08.2018    2949 zł/os.
01.09 – 08.09.2018    2979 zł/os.
15.09 – 22.09     2899  zł/os.
29.09 – 06.10.2018     2899 zł/os.
29.07. – 05.08.2017 2929 zł/os.
Realizacja: eurostarsystem.eu