Bałtyckie stolice – Tour de Baltica 8 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Bałtyckie stolice – Tour de Baltica 8 dni

18 - 25 sie 2022 (różne terminy)
od 2547 zł/os.


 

Galeria

WYJAZD Z CAŁEJ POLSKI

PROGRAM

Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu Europa Wschodnia. Podczas przejazdu organizowane są krótkie postoje. Przyjazd do hotelu w okolicach Wilna i zakwaterowanie. Tego dnia nie ma kolacji (dotyczy Klientów, którzy wykupili pakiet kolacji). Dla chętnych obiadokolacja regionalna (płatna dodatkowo ok. 30 EUR/os.). (Trasa ok. 500 km)

Dzień 2
Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Wilna z przewodnikiem – zaczniemy od cmentarza na Rossie, na którym spoczywa m.in. matka i serce Józefa Piłsudskiego. Potem zobaczymy m.in.: Stare Miasto wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO z Ostrą Bramą i słynnym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, dziedziniec klasztoru Bazylianów, ratusz, Uniwersytet Wileński, kościół św. Anny i pomnik Adama Mickiewicza. Krótki czas wolny w centrum Wilna. Następnie przejazd do Rygi, gdzie wraz z przewodnikiem miejscowym zwiedzimy wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO starówkę z Basztą Prochową i Bramą Szwedzką, zamek (siedzibę prezydenta kraju), a także charakterystyczny zespół średniowiecznych kamieniczek „Trzej Bracia” oraz piękne secesyjne kamienice. Zobaczymy też Małą i Wielką Gildię kupiecką, kościół luterański św. Piotra oraz dom Bractwa Czarnogłowych. Następnie zakwaterowanie w hotelu w okolicach Rygi i nocleg. (Trasa ok. 300 km)

Dzień 3
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do stolicy Estonii – Tallina. Objazd miasta, m.in.: park Kadriorg z pałacem, amfiteatr zwany Polem Śpiewu z panoramą miasta oraz centrum olimpijskie z portem jachtowym. Następnie spacer starówką dzielącą się na Górne Miasto ze średniowiecznymi murami obronnymi i basztą Długi Herman, zamkiem Toompea (siedziba rządu i parlamentu), katedrą luterańską oraz na Dolne Miasto z ratuszem i słynną Apteką Magistracką, głównym deptakiem miasta z Wielką Gildią kupiecką oraz potężną basztą Gruba Małgorzata (większość obiektów oglądana z zewnątrz). Wejście na wieżę kościoła św. Olafa skąd rozpościera się piękna panorama na Tallin. Czas wolny, zakwaterowanie w hotelu w okolicach Tallina i nocleg. (Trasa ok. 320 km)

Dzień 4
Po wczesnym śniadaniu (możliwe pakiety śniadaniowe), wykwaterowanie i przeprawa promowa przez Zatokę Fińską do stolicy Finlandii – Helsinek. Panoramiczne zwiedzanie miasta realizowane autokarem. Zobaczymy reprezentacyjny Plac Senacki – zaprojektowany od podstaw po pożarze z 1812 roku przez Carla Ludwiga Engela – z budynkami Uniwersytetu, dzisiejszej siedziby rządu i górującej nad placem katedry luterańskiej Tuomiokirkko. Następnie Sobór Uspienski, pałac prezydencki, port jachtowy i słynny wykuty w Skale kościół Temppeliaukio. Czas wolny w centrum Helsinek. Po południu transfer na terminal promowy i zaokrętowanie na promie. Rejs do Sztokholmu – popłyniemy jednym z największych w Europie promów pasażerskich, z doskonałą infrastrukturą rozrywkową. Na pokładzie znajduje się wewnętrzna uliczka wzdłuż której zlokalizowane są liczne bary, restauracje, sklepy, kasyno. Organizowany jest dancing z muzyką na żywo, dyskoteka z muzyką elektroniczną, karaoke, a także widowiskowe taneczne show. Nocleg na promie. (Trasa ok. 100 km).

Dzień 5
Śniadanie na promie i ok. 09:45 przypłynięcie do Sztokholmu. Wyokrętowanie a następnie zwiedzanie miasta z przewodnikiem – objazd podczas, którego zobaczymy mi.in budynki parlamentu, plac Gustawa Adolfa z Operą, Ratusz (z zewnątrz). Później spacer po Starym Mieście (Gamla Stan) z brukowanymi uliczkami wzdłuż których od kilku wieków stoją kamienice szwedzkich kupców i Pałac Królewski. Następnie zwiedzimy jedno z najchętniej odwiedzanych obiektów w mieście – Muzeum Vasa, poświęcone okrętowi wojennemu, który zatonął w 1628 r. i został odnaleziony w 1956 r. Przejazd do wpisanego na listę UNESCO Pałacu Drottningholm. Ta renesansowa budowla, nazywana jest szwedzkim małym Wersalem, i do dziś mieszka tu rodzina królewska. Zwiedzimy pałac i piękny ogród. Czas wolny. Przejazd na nocleg w okolicach Södertälje. (Trasa ok. 100 km.)

Dzień 6
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd w kierunku stolicy Danii – Kopenhagi. Krótka przeprawa promowa Helsingborg – Helsingør. Zobaczymy leżący nad samym morzem słynny hamletowski zamek Kronborg (z zewnątrz, spacer po dziedzińcach i w obrębie fortyfikacji). Czas wolny w centrum malowniczego Helsingor na spacer wąskimi uliczkami z historyczną zabudową. Przejazd do hotelu w okolicy Kopenhagi, zakwaterowanie w hotelu i nocleg. Dla chętnych (za dodatkową opłatą) wieczorna wycieczka do słynnych Ogrodów Tivoli – jednego z symboli Kopenhagi, a jednocześnie jednego z najsłynniejszych parków rozrywki w Europiez z ogrodem, licznymi kawiarniami i restauracjami (realizacja wycieczki uzależniona od ilości chętnych oraz położenia hotelu). (Trasa ok. 580 km)

Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie i zwiedzanie miasta: zobaczymy barokowy pałac królewski – Amalienborg, oficjalną rezydencję duńskiej rodziny królewskiej oraz zamek Christianborg mieszczący Parlament, biura Premiera i Sąd Najwyższy Danii, gdzie odbywają się audiencje królewskie. Odwiedzimy także słynną Małą Syrenkę oraz fontannę bogini Gefion- największą i najpiękniejszą fontannę Kopenhagi przedstawiającą mityczne powstanie Zelandii. Spacer do słynnej Okrągłej Wieży (Rundetorn), z której rozpościera się piękny widok na stolicę Danii. Później rejs kopenhaskimi kanałami oraz czas wolny. Następnie przejazd w kierunku przeprawy nad Øresund – na którą składa się most, sztuczna wyspa i tunel – łączącej szwedzkie Malmö ze stolicą Królestwa Danii i dalsza podróż w kierunku Ystad. Zaokrętowanie na prom płynący do Świnoujścia (wypłynięcie ok. 23:00). (Trasa ok. 100 km)

Dzień 8
Ok. 07:00 przypłynięcie do Świnoujścia. Śniadanie na promie. Wyokrętowanie i przejazd do Poznania (po drodze przystanki). (Trasa ok. 350 km)

Uwagi do programu
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach muzealnych.

Cena podstawowa obejmuje: Przejazd komfortowym autokarem, przeprawy promowe, zakwaterowanie w hotelach (5 rozpoczętych dób hotelowych) oraz na promach (2 rozpoczęte doby hotelowe), śniadania (7), opiekę pilota, program jw., ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, rejsu w Kopenhadze, opłat za przewodników lokalnych, opłat rezerwacyjnych, napiwków, zestawu słuchawkowego Tour Guide – ok. 180 EUR/os.(płatne pilotowi na miejscu) oraz przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych i innych wydatków osobistych. Fakultatywnie: wycieczka do Ogrodów Tivolli – ok. 40 EUR/os. (wycieczki fakultatywne uzależnione od liczby chętnych i od położenia hoteli).

Możliwość dopłaty do 6 obiadokolacji w hotelach (wg dopłaty w cenniku).

 

Realizacja: eurostarsystem.eu