Albania / Między niebem, ziemią a morzem (z przelotem do Dubrownika) – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Albania / Między niebem, ziemią a morzem (z przelotem do Dubrownika)

17.06 - 24.06.2021 (różne terminy)
od 2477 zł/os.

Dostępne terminy

10.06 – 17.06.2021

17.06 – 24.06.2021

24.06 – 01.07.2021

01.07 – 08.07.2021

08.07 – 15.07.2021

15.07 – 22.07.2021

22.07 – 29.07.2021

29.07 – 05.08.2021

05.08 – 12.08.2021

12.08 – 19.08.2021

19.08 – 26.08.2021

26.08 – 02.09.2021

02.09 – 09.09.2021

09.09 – 16.09.2021

16.09 – 23.09.2021

23.09 – 30.09.2021

Program:

Albania – Tirana i Kruja • Split, Trogir, Dubrovnik – perły Adriatyku • fiordy Południa Europy • Park Narodowy Krka – kąpiel przy wodospadach • słynne mosty i meczety w Bośni – Mostar i Sarajevo • Budva i Kotor – najpiękniejsze w Czarnogórze • dla chętnych wypoczynek na chorwackim wybrzeżu

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu. Wylot na Bałkany* samolotem czarterowym. Spotkanie z pilotem transferowym, transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Perły Adriatyku, Dubrownika. To przepięknie położone miasto, o wspaniałym klimacie, pełne zabytków i niezwykłych uliczek. Podczas spaceru poznamy jego historię, a także zobaczymy m.in. klasztor franciszkanów z przełomu XIV i XV wieku oraz Muzeum Apteki. Dla chętnych rejs statkiem wokół murów Dubrownika (dodatkowo płatne). Następnie przejedziemy zachwycającą trasą widokową do Kotoru w Czarnogórze. W programie zwiedzanie miasta, malowniczo położonego u podnóża masywu Lovćen, którego historyczne centrum wpisane jest na listę UNESCO. Okolica przypomina norweskie krajobrazy i jest określana jako położony najdalej na południe fiord Europy. Jest to region wyjątkowego przyrodniczego piękna, gdzie strome zbocza gór opadają ku morzu. W programie m.in. Katedra św. Trifona i symbol miasta – wieża zegarowa z XVII wieku. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu dzień rozpoczniemy wizytą w Budvie, obecnie najatrakcyjniejszym kurorcie Czarnogóry. Zobaczymy Stare Miasto Budva, z murami obronnymi z XV wieku, tworzącymi system fortyfikacji z bramami i wieżami. Stare Miasto to wąskie uliczki, place i wiele zabytków. Następnie przejedziemy słynnymi serpentynami do Njeguszy, niewielkiej wioski położonej u podnóża masywu Lovćen. Jest to miejsce narodzin przedstawicieli z dynastii Petrowićów, obecnie słynie ono z produkcji sera i suszonej szynki. Dalej trasa wiedzie do Cetinje, historycznej stolicy kraju. Najbardziej okazałym budynkiem w mieście jest Muzeum Narodowe, niegdyś pałac ostatniego króla, Mikołaja I Petrovića. Przejazd do hotelu w Tiranie, nocleg (kolacja w tym dniu we własnym zakresie).

Dzień 4

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Tirany, stolicy kraju i jednocześnie największego miasta w Albanii, zobaczymy m in. Plac Skanderbega, Piramidę (kiedyś muzeum E. Hodży), Pałac Prezydencki i Kongresowy. Przejazd do Kruji, miasta nazywanego albańskim Krakowem. Oryginalna albańska zabudowa i stary bazar pozwoli nam przenieść się w przeszłość. W miasteczku zobaczymy twierdzę Skanderbega, największego bohatera narodowego. Przejazd do Czarnogóry, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd w stronę Bośni i Hercegowiny do Mostaru, gdzie zwiedzimy zabytkowe centrum średniowiecznego miasteczka założonego przez Turków, przejdziemy Starym Mostem – symbolem miasta (wpisanym na listę UNESCO) – most ten, zbudowany w XVI w. przez tureckiego sułtana, jest jedną z najbardziej znanych budowli na Bałkanach. Zburzony podczas wojny i odbudowany w ostatnich latach, obecnie znowu łączy obie strony miasta. Następnie odwiedzimy meczet Koski Mehmed-Paszy, dom turecki oraz dzielnicę Stara Carsija (tradycyjne warsztaty rzemieślnicze, restauracje z lokalną kuchnią, meczety, z których dobiegają głosy muezinów wzywających do modlitwy). Następnie udamy się do Sarajewa, stolicy Bośni i Hercegowiny. Miasto zostało założone w XV wieku przez Turków Osmańskich w pięknej dolinie rzeki Miljacka. W programie: zwiedzanie zabytkowego centrum miasta, gdzie mieszają się wpływy różnych kultur i religii, miedzy innymi meczet Gazi Husrev-beja, bazar – sarajewskie sukiennice, oraz Latinski Most – miejsce zamachu na arcyksięcia Ferdynanda. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Sarajewie.

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd w kierunku Chorwacji do Parku Narodowego Krka, położonego na terenie ukształtowanym przez rzekę o tej samej nazwie. Rzeka Krka, płynąc przez wapienne podłoże wytworzyła nieregularne koryto – najciekawsze miejsce to niemal półkilometrowy odcinek, gdzie rzeka przepływa przez 17 kaskad, szerokich prawie na 100 m, pokonując spadek terenu o wysokości 45 metrów. Po południu czas wolny na plażowanie. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Splitu i Trogiru. W Splicie, największym mieście Dalmacji, zwiedzimy stare miasto, którego zabudowa odzwierciedla burzliwe dzieje regionu, krzyżują się tu wpływy weneckie, francuskie i austriackie. Zobaczymy ruiny antycznego pałacu cesarza Dioklecjana, jeden z najpiękniejszych w Europie przykładów rzymskiej architektury obronnej (III-IV w.), katedrę, mauzoleum cesarza i malowniczy port. Następnie udamy się do Trogiru – uroczego nadmorskiego miasteczka, gdzie pospacerujemy po malowniczej starówce, zobaczymy między innymi gotycko-renesansowy ratusz i katedrę św. Wawrzyńca z XIII w. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, transfer:
– dla klientów pozostających dodatkowy tydzień pobytu – przejazd do wybranego hotelu, a na koniec turnusu transfer i wylot do Polski,
– dla klientów powracających do Polski – transfer na lotnisko, wylot samolotem czarterowym. Realizacja programu obejmuje przejazd ok. 2100 km.

Uwagi do programu
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.
– Panie są proszone o wzięcie chusty do nakrycia ramion (wejście do kościołów i meczetów).
– Przelot na Bałkany – Rainbow oferuje połączenia ze Splitem, Dubrownikiem i Podgoricą. Port docelowy zostanie przydzielony w zależności od obranej trasy wycieczki.
– Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu)!
Uwaga! W sprzedaży dostępne 2 wersje programu ,,Miedzy niebem, ziemią a morzem,, CTK z przelotem do Dubrownika dla Klientów, którzy chcą przedłużyć pobyt w Chorwacji lub Bośni CKT z przelotem do Podgoricy dla Klientów, którzy chcą przedłużyć pobyt w Czarnogórze.
Uwaga!!! W przypadku podróży nieletnich do Albanii:
– jeżeli osoba niepełnoletnia podróżuje w towarzystwie tylko jednego z rodziców, zobowiązana jest posiadać pismo notarialne drugiego z rodziców, przetłumaczone na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażające zgodę na podróż dziecka do Albanii.
– jeżeli nieletni wyjeżdża pod opieką osób pełnoletnich niebędących rodzicami widniejącymi w akcie urodzenia, opiekun zobowiązany jest do posiadania pisma notarialnego od obojga rodziców, przetłumaczonego na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażającego zgodę na podróż dziecka do Albanii.

Zakwaterowanie na objeździe

Hotele **/ *** (razem 7 noclegów) położone w Czarnogórze, Albanii, Bośni i Hercegowinie, oraz w Chorwacji.

Gwarantujemy większość hoteli nad morzem. Pokoje: funkcjonalnie wyposażone 2 – osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami i w większości hoteli z TV.

Do dyspozycji gości: wszystkie hotele posiadają recepcję, bar, restaurację, część z nich posiada basen

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje

Naszym zdaniem: świetna lokalizacja większości hoteli ( nad morzem) daje możliwość relaksu po zwiedzaniu

Kategoria lokalna: **/***

Uwaga! Dla chętnych istnieje możliwość przedłużenia imprezy o tydzień pobytu w Chorwacji, Bośni lub Czarnogórze.

Opisy hoteli w dalszej części katalogu.

Więcej ofert dostępnych w systemie rezerwacyjnym.

Wizy – informacje dla sprzedawców

Uwaga!!! W przypadku podróży nieletnich do Albanii:
– jeżeli osoba niepełnoletnia podróżuje w towarzystwie tylko jednego z rodziców, zobowiązana jest posiadać pismo notarialne drugiego z rodziców, przetłumaczone na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażające zgodę na podróż dziecka do Albanii.

– jeżeli nieletni wyjeżdża pod opieką osób pełnoletnich niebędących rodzicami widniejącymi w akcie urodzenia, opiekun zobowiązany jest do posiadania pisma notarialnego od obojga rodziców, przetłumaczonego na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażającego zgodę na podróż dziecka do Albanii

– jeśli osoba niepełnoletnia wybiera się na wycieczkę fakultatywną na Korfu w piśmie notarialnym musi być uwzględniona również Grecja.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania, obiadokolacje za wyjątkiem 1 hotelu w Tiranie, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, systemu Tour Guide, dodatkowych posiłków, opłaty klimatycznej ok. 1,5 EUR/dzień/os. w zależności od położenia hotelu (dotyczy części objazdowej i pobytowej dla Klientów przedłużających wycieczkę o tydzień pobytu w Chorwacji, Czarnogórze lub Neum) oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie (łącznie z systemem Tour Guide, bez opłaty klimatycznej) – 135 EUR/os.

Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

Realizacja: eurostarsystem.eu