Budapeszt i Tokaj – w krainie wina, czardasza i gorących źródeł – dla wygodnych – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Budapeszt i Tokaj – w krainie wina, czardasza i gorących źródeł – dla wygodnych

10 - 14 sie 2023 (różne terminy)
od 1160 zł/os.

WYJAZD CAŁA POLSKA

 

 

 

Budapeszt – bogata historia • rejs statkiem – malownicze pejzaże • „uczta dla ciała” – gorące kąpiele termalne • region winny Tokaj – doskonałe wina i regionalna kuchnia • park konny • Czarda i węgierski folklor • Wzgórze Zamkowe i piękna panorama miasta • przejazd do Budapesztu w trakcie dnia

TERMINY

06 – 10 kwi 2023
20 – 24 kwi 2023
29 kwi – 03 maj 2023
04 – 08 maj 2023
11 – 15 maj 2023
25 – 29 maj 2023
08 – 12 cze 2023
22 – 26 cze 2023
29 cze – 03 lip 2023
06 – 10 lip 2023
13 – 17 lip 2023
27 – 31 lip 2023
10 – 14 sie 2023
17 – 21 sie 2023
24 – 28 sie 2023
31 sie – 04 wrz 2023
07 – 11 wrz 2023
14 – 18 wrz 2023
21 – 25 wrz 2023
28 wrz – 02 paź 2023
05 – 09 paź 2023
12 – 16 paź 2023
 

Dzień 1
Wyjazd z Polski według rozkładu Europa Środkowa dla wygodnych. Przejazd przez terytorium Republiki Czeskiej i Słowackiej. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje. Przyjazd na Węgry w okolice Miskolca, zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Trasa od granic Polski ok. 400 km).

Dzień 2
Po śniadaniu wykwaterowanie. Proponujemy Państwu „ucztę dla ciała” i pobyt w Miskolc – Tapolca – uzdrowiskowej części Miskolca, gdzie spędzą Państwo czas na kąpielisku – jedynym w Europie termalnym basenie znajdującym się w jaskini (wstęp płatny na miejscu, równowartość ok. 15 EUR/os w forintach) www.barlangfurdo.hu. Po południu przejazd w region Tokaju i wizyta w piwnicach winnych, u znanej rodziny węgierskich winiarzy. Zapoznanie z kulturą winną tego regionu i degustacja różnych gatunków Tokaju – „wina Królów” i „Króla wszystkich win” oraz przysmaków kuchni węgierskiej. „Tokajski Region winiarski” z uwagi na unikatowe w skali światowej walory przyrodnicze, kulturowe oraz długie tradycje winiarskie został wpisany na światową listę dziedzictwa UNESCO. Przejazd do hotelu w okolicy Budapesztu; zakwaterowanie, nocleg. (Trasa ok. 230 km). Dla chętnych wieczorem – fakultatywna wycieczka „Budapeszt nocą” (dodatkowo płatna ok. 17 EUR/os, realizowana przy min. 20 osobach chętnych). W programie przejazd główną, historyczną arterią miasta Aleją Andrassyego przez plac Bohaterów nad Dunaj i spacer na wyspę Małgorzaty, gdzie odbywa się barwne widowisko multimedialnych fontann (w zależności od terminu imprezy). Na zakończenie przejazd wzdłuż Dunaju, podczas którego zobaczymy pięknie podświetlone najważniejsze budynki Budapesztu takie jak Parlament, Wzgórze Zamkowe, Hotel Gellert i mosty: Małgorzaty, Łańcuchowy, Elżbiety, Wolności, Petofiego.

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do centrum Budapesztu. Zwiedzanie stolicy Węgier rozpoczniemy od rejsu statkiem (dodatkowo płatny ok. 18 EUR/os), podczas którego zobaczymy najważniejsze dla miasta obiekty takie jak parlament, Wzgórze Zamkowe i pełne uroku mosty spinające dwie części miasta. Zwiedzanie Pesztu – nizinnej części stolicy, podczas którego zobaczymy Bazylikę Św. Stefana, przepiękną XIX- wieczną budowlę oraz budynek Parlamentu węgierskiego. Następnie spacer przez Plac Bohaterów z pomnikiem Millenium, który został wybudowany z okazji tysiąclecia państwa węgierskiego. Zobaczymy także Zamek Vajdahunyad – kompleks budowli – kopii naśladujących znane budowle z terytorium Węgier, przejedziemy najstarszą na kontynencie linią metra oraz zwiedzimy Operę budapeszteńską. Czas wolny na deptaku Vaci. Na zakończenie dnia wizyta w węgierskiej czardzie (dodatkowo płatna ok.39 EUR/os; wizyta realizowany przy min. 25 osobach chętnych) – obiadokolacja połączona z programem „taniec, folklor i muzyka”. Powrót do hotelu w okolicy Budapesztu, nocleg. (Trasa ok. 60 km).

Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie. Tego dnia kontynuujemy zwiedzanie Budapesztu, najpiękniej położonego miasta nad Dunajem. Następnie wjazd na Wzgórze Zamkowe, skąd rozpoczniemy spacer dziedzińcami Pałacu Królewskiego oraz uliczkami starówki budańskiej. Na uwagę zasługuje Kościół Macieja i Baszty Rybackie, skąd rozciąga się przepiękny widok na część nizinną miasta – Peszt. Czas wolny na zakup pamiątek. Następnie przejazd do największego kompleksu jeździeckiego w Europie, parku konnego braci Lazarów. Zobaczymy jedyny w swoim rodzaju pokaz powożenia. Ubrani w tradycyjne stroje csikosze, czyli węgierscy konni pasterze, zaprezentują jazdę powozami wielokonnymi, ciągniętymi też przez bawoły. Wiele emocji przysporzy pokaz powożenia na końskich zadach. Zwiedzimy stajnie braci Lazarów i na miejscu spróbujemy znakomitej lokalnej kuchni (dodatkowo płatne ok. 50 EUR/os, fakultet realizowany przy min. 25 osobach chętnych, w niektórych terminach możliwa zmiana na wyjazd do Wyszehradu w zakolu Dunaju i uczestnictwo w pokazach turnieju rycerskiego z posiłkiem – dodatkowo płatne ok. 43 EUR). Wyjazd do Polski w godzinach wieczornych przejazd przez Słowację i Czechy. (Trasa do granic Polski ok. 500 km).

Dzień 5
Przyjazd do Polski (Woszczyce ok. 00:30). 

Uwagi do programu
– Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
– Pilot nie oprowadza w obiektach muzealnych i centrach historycznych

SWIADCZENIA .

Cena podstawowa obejmuje: przejazdy komfortowym autokarem (klimatyzacja, WC, bar i video), zakwaterowanie w hotelach (3 rozpoczęte doby hotelowe), 3 śniadania, program turystyczny j.w, opiekę pilota i ubezpieczenie TU EUROPA (NNW, KL Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wstępu do opery w Budapeszcie, usługi lokalnych przewodników, kosztów programu winnego w Tokaju (zwiedzanie, obiadokolacja, degustacja) i systemu TOUR GUIDE – orientacyjny koszt uczestnictwa w programie zwiedzania – ok. 120 EUR/os (płatne na miejscu), taksy turystycznej ok. 8 EUR/os (płatne w hotelach). Dodatkowo (dla chętnych): wizyta w Parku Lazarów wraz z obiadokolacją – ok. 50 EUR/os lub turniej rycerski w Wyszehradzie – ok. 43 EUR, Wizyta w czardzie z kolacją i programem – ok. 39 EUR/os, rejs statkiem – 18 EUR/os, Budapeszt nocą – 17 EUR/os, baseny termalne Miskolc Tapolca ok. 15 EUR/os (przeliczone na HUF, płatność tylko w walucie miejscowej lub kartą płatniczą). .

Realizacja: eurostarsystem.eu